bugün

en güzel ipod modeli.512 mb ve 1gb lik versiyonları mevcut.tabi her model gibi avantajları ve dezavantajları var özellikle ekranı olmaması en çok eleştirilen olay ancak ben bunu sadece müzik dinlemek için kullanıcam diyorsanız idealdir.zaten en sevdiğiniz şarkıları yükleyeceğiniz için ve zamanla şarkıların aşağı yukarı yerlerini öğreneceğiniz için bu bir sorun olmayacaktır.şarjı 12 saat civarında dayanmaktadır ki gerçekten şaşırtıcı.usb den şarj alabilmesi ve aynı şekilde ara bağlantı kullanmadan direkt bilgisayarın usb girişine takılarak şarj edilmesi ayrı bir güzellik.
ama piyasadaki hiçbir benzer ürünün yarışamayacağı bir özelliği ve güzelliği var ki o da tasarımı ve hafifliği.apple fonksiyonellikte yine sınırları zorlamış.ipod un diğer versiyonlarını kullananların özellikle ilk heves geçtikten sonra yaşadıkları taşıma sorunu shuffle için söz konusu bile değil.
edit:ilk çıktığı günlerde aldım ve uzun sürerdir kullanıyorum ama en ufak bir sorunla bile karşılaşmadım.
geçen yaz duracellin kampanyası sayesinde 2005 yılı sonlarına doğru bir adet 512'lik elde edilmiş,bedava sirke baldan tatlıdır denilerek cebe atılmış, şıkkıdı şıkkıdı oynanmıştır. varsın ekranı olmasındır, en ufak taşıma sorunu yaratmamaktadır. universite ve memleket arası ***** arası en fazla 9 saat sürdüğünden kapatma ihtiyacı hissedilmeden dinlenilebilmektedir. şarkıların uzunluğuna göre değişse de 173 tane sığdırabilmişliğim vardır. normalde ortalama 100-110 tane sığmaktadır. pilin bitip bitmediğini öğrenmek amacıyla arkaya konmuş ince uzun tuşa zırt pırt basmak büyük bir zevktir. renk yeşilse sorun yoktur. turuncuya kaçmaya başladıysa eyvahtır.
22 gramdır , tasarımı harikadır , ses kalitesini söylemiyorum bile o derece iyidir yani * , şarjı uzun dayanır. bu kadar iyi özelliğin yanında bir tek ekranının olmama gibi bir huyu vardır ki bu kadar kusur kadı kızında da olurdur. aylardır kullanırım , hiçbir kusurunu görmedim. efendi çocuk vesselam.
yaklaşık 2 sene önce 200 ytl'ye almış bulunduğum, şu an piyasada 170 ytl değerinde olan ;
ekranı olmamasına rağmen ses kalitesinde diğer bütün müzik çalarların eline veren, taşınabilirlik ve hafiflik konusunda da diğer ipod modellerine toz yutturan; kullandığım süre boyunca yazılım problemi dışında hiç bir problem yaşamadığım (bi de kulaklık problemi var aslında, sağ kulaktan 1 hafta hiç ses gelmedi ve daha sonra kendi kendini düzeltti nasılsa ; olcak iş diil tabi ama oldu, öle bi özelliği de var benden söylemesi) harikulade müzik çalar.ayrıca bir şarkıyı bulmak için tek tek geçmek gerekmiyo.Gayet basit bi matematikle arka arkaya 20 kez basarsanız 20 sonraki şarkıya gidebiliosunuz.
bir şarkı dinlenilmek istendiğinde rastgele çaldığı için kaç denemede çıkacağı hakkında hesaplamalar yapılarak kafa yenecek ipod modeli.
http://www.haber10.com/haber/47991/
ipodların en bi mülayimidir. karışık dinlenmek istendiğinde beş şarkı ileri ve normalde çalması gereken şarkı sonra yine beş şarkı ileri ..vb devam eder.bide şu itunes'u tam çözebilseydim şükela olurdu.
özellikle jogging yaparken kullanımı harikadır.
"fakirim ama ipodum var" diyenleri üretebilmek için çıkarılmış, "yiyorsa git ipod video al" dedirtesi alet. aynı paraya aynı boyut 30 işlev daha fazlası bulamıyorsanız internet kullanıcısı demeyin. kafamı tıraş ediyorum bak. vurdum mu saç teli falan iz bırakmıyım arkamda. dna mna sonra.
ta$imasi inanilmaz rahat, ekransiz olmasina kisa surede ali$ilabilecek alet. zaten normal $artlarda da , istediginiz muzikleri mp3 player'iniza attiktan sonra sirayla dinlemeye ba$larsiniz, "aman $u parcayi bulayim, yok olmadi bunu bulayim" $eklinde surekli kurcalanan alet, harcamasi gerekenden cok daha fazla $arj harcar ki, ta$inabilir bi aletteki en onemli ozelliklerden bi tanesi de $arjinin mumkun oldugunca uzun dayanmasidir.

eger mp3 playerinizi bi kere cali$tirdiktan sonra cebinize atip, daha sonra herhangibir parcayi arama ihtiyaci hissetmiyosaniz, ipod shuffle gayet muazzamdir. bu aletinstick $eklinde olanlari yerini daha kucuklerine birakmi$tir. cok cok hafiftir, $arji ortalama 12 saat kadar gider. eskiden 512 mb kapasitelilerinin de olmasina ragmen, $u anda piyasada sadece 1 gb olarak satilmaktadir.

tabi kucuktur, guzeldir de, her$eyde oldugu gibi olumsuz yanlari da mevcuttur. apple olmasi, aksesuarlarinin fahi$ fiyatta olmasi demektir. yeni, orjinal bi kulaklik almaya kalkarsaniz, ipod shuffle'in yari fiyati para vermeniz gerekir ki, burada apple mu$terisinin gozunun icine bakmak suretiyle "evet lan, adam duzuyoruz burda" demektedir.

ayrica arada shuffle olayi sapitip ayni parcayi 2-3 kez calabiliyo. bunun icin de en kotu $artlarda alete reset atabilirsiniz, tabi bu da yuklu olan butun muziklerin silinmesine neden olur.

ipod shuffle fiyatina gore gayet iyi performans sunan bi alet olmasina ragmen, ayni fiyata daha cok ozellik bulunduran mp3 player'lar da bulmak mumkundur. tabi o aletlerde ipod kalitesini bulabilir misiniz, bu da ayri bi sorudur...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.