bugün

kullanılırlığı açısından rahatlığı tartışılmaz fakat 4-5 saatte pilin bitmesi insanı gerçekten çileden çıkartıyor. ayrıca video atmak düşünülenden de zahmetli bir iş. ben ettim siz etmeyiniz, kesinlikle almayınız!
(bkz: ipod mini)
(bkz: ipod nano)
(bkz: ipod shuffle)
örneklerinde de görüldüğü gibi genel kullanımı (bkz: ipod video) olan SAnılanın aksine pil şarjı kolay kolay bitmeyen ve siyah modeli çok karizmatik olan hede.Eğer ipod alacaksanız ve büyük bir mp3 arşiviniz varsa önerdiğim ipod modelidir.
Tanıtımında gösterildiği gibi öyle istediğin her videoyu görüntüyü kaydedemediğin, sadece ipodun kendi sitesinde bulunan videoları aktarabildiğin saçma alet. Kendi kliplerini, filmlerini aktarman için ayrı bir program yuklemek gerektirir (mp4 ve quicktime movie)ki bu programlar da ucretlidir. Günümüzün en gözde teknolojik aletini alayım derken bu heves bir anda kabuslar silsilesine dönüşebilir. itunes'un bilgisayarı ele geçirmesi gibi sıkıntı yaratan ipod özellikleri de unutulmamalıdır.
sadece ipodun sitesindeki videolari degil istedigin her videoyu atabilecegin super otesi alet. alirken insan tereddute dusmuyo degil hani ama aldiktan sonra degermis diyorsun. videolari ve mp3leri atarken convert yapman gereken tasarim harikasi.
yaklaşık 1 senedir 30 gb lık ve siyah renkli modelini kullandığım teknoloji harikası bir bebek. evet bebek gibidir sizin için ipodunuz. pili için gerekli özeni ve dikkati göstermesseniz tam randımanlı yararlanamassınız bu bebekten. sitesinden pil ömrünü nasıl en iyi şekilde kullanılacağını öğrenebilirsiniz. pil ömrü 30 gb lık versiyonu için 14 saat olarak belirlenmiştir ve ben hala 13-14 saat aralığında kullanabilmekteyim. video oynatma süresi ise 3.5 saat olarak belirtilmiş, ben de 3 saat 10 dakika gibi bir süre pili tam doluyken kullanabiliyorum. satın almak için yurt dışını öneriyorum. ben de yurt dışından aldım ve fiyatı neredeyse yarı yarıya fark ediyor.

unutmadan söyleyeyim: bu bebeği kullanırken sadece ekranına bir koruma jelatini yapıştırmalısınız geri kalan bölgeyi de gönül rahatlığıyla çize çize kullanınız. kullanınız ki içinize daha çok sinsin, daha çok bütünleşebilin ipodunuz ile. (bkz: deliriyorum muntazaman)
30gb lık olan versiyonunu kullandım ben bunun. öncelikle şunu belirtmek lazım, alet çok şık. (alet derken yanlış anlamayın, teknoloji başlığına yazıyoruz be) usb'den şarj olması güzel bir özellik fakat ben harici bir şarj aletinin de kutudan çıkmasını isterdim. bu arada kutudan kulaklık ve usb bağlantı kablosu çıkıyor. kulaklıkların kalitesi fena değil fakat bu kadar para verilen bir aletten daha kaliteli ses vermesini beklemek de insnların en doğal hakkı sanki. şarj etmek çok uzun sürmüyor fakat sarjı oldukça iyi dayanıyor. ama en fazla birkaç gün sonra ipod'unuzu sokacak bir usb deliği bulmanız şart. bu arada aletin arkasında made in china ibaresi bulunuyor.

ipod çalıştırmak için bilgisayara itunes kurmak gerekiyor. fakat böyle amaçtan öte araç olarak kullanılan bir programın* 60-70mb ram yemesi ve bilgisayarın ebesine atlaması insanı deli ediyor. itunes için alternatif yazılımlar çıkmış sanırım, biraz araştırıp onlara yönelmek faydalı olacaktır. fakat ipod ve itunes senkronizasyonu mükemmel. itunes'u çalıştırdığınız anda ipod'unuzun içindesiniz, her istediğinizi yapabilirsiniz.

aletin 30gb gibi bir kapasiteye sahip olması insanın yüzünde hafif olmaktan ziyade kocaman bir tebessume sebep oluyor. bu aleti harici disc olarak kullanabiliyorsunuz. yani müzik dinlediğiniz alet aynı zamanda bir hard disc niteliğinde. içine ne yüklerseniz yükleyin, artık orası size kalmış. zaten alete dikkatli bakarsanız bir hard disc görüntüsü taşıdığını farkedersiniz(genelde mp3 playerlar flash disc ler üzerinden üretilir). ipod'unuzu dikkatli taşımanızı öneririm zira herhangi bir darbede bad sector'ler oluşabilir ve başınızı ağrıtabilir.

alet video oynatma özelliğine sahip ama ben pek kullanmıyorum. mobil ortamda video seyretmek bana pek cazip gelmiyor, evde olduğum zamanlarda da video izlemek için daha büyük ekranlı alternatiflerim var. bu arada video formatı mp4. yani divx'lerin sıkıştırılmış hali. yani sıkışmış dosyaların daha da sıkıştırılmış hali. oldukça kaliteli bir formattır.

sonuç olarak...görüntü olarak çok çekici bir şey bu. zaten ipod alan kesimin genelde şekil hastası insanlar olduğunu düşünürsek en önemli kriterde oldukça başarılı bir ürün kendisi. ses kalitesi için ortalama demek zorundayım, kaliteli bir kulaklığa ihtiyacı var. bu arada alet sanki biraz ağır gibi ama 30gb verinin ağırlığı olsa gerek..(swh)...ve en önemli kısma geliyorum, her sey iyi hoş da bu alet çok pahalı ya, biraz daha zorlasanız laptop alabilirsiniz yani. bi kere 30gb kapasite gereğinden fazla gibi sonuçta mp3 dinliyorsunuz. 30gb yaklaşık 7000 tane şarkı anlamına geliyor, hangimiz taksimden levente giderken 7000 şarkıyı bitirebilir ki? 1-2gb lık bir alet bence tüm ihtiyacınızı giderecektir. ayrıca ipod olmayan mp3 player ler aynı özelliklere çok daha ucuza sahip olmanızı sağlıyor. şekil kaygılarınız yoksa onlara yönelmek daha mantıklı olacaktır.

copy değil alınteri...:)
apple'ın kendini aştığını gösteren teknolojik üründür.
yere düşürünce hemen bozulan, pil ömrü video oynatmak için çok kısa olan (3.5 saat denilmiş ama sony nin video oynatıcılı mp3 playerında 20 saat) çok büyük boyutlu, içini doldurmak için saatler gereken gereksiz bir alet. arkadaşta var ondan biliyorum.

yakın bir zamanda 160 gb lık versiyonu da piyasaya sürülecektir.
40-45 ytl arasında değişen fiyatıyla bir av kablosu satın alarak görüntüyü tv ekranında izlemeniz mümkün (orjinal almanız tavsiyemdir), bu sebeple cepte taşınan bir dvd player görevini de üstlenir.
mükemmel icat. 30 gb'lık olanını türkiye'de ilk piyasaya çıktığı zaman aldığımı düşünecek olursak o zamandan bu zamana kadar pil ömründe veya ses kalitesinde hiçbir değişiklik olmamış olup beni her zaman mutlu eden icat. iphone kullanmama rağmen ipod'dan başka müzik yükleme olayına girişmiyorum. benim ilk göz ağrım.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.