bugün

entry'ler (2849)

orta doğu teknik üniversitesi

5 yıldır yazmadığım sözlüğe yazmamı sağlayacak kadar önemli benim için odtü.
lisans+yüksek lisans derken 7 yılımı verdim, doktorayla bir süre daha kopmamaya çalışacağım.
benim gibiler bilirler ki bizde konu mezun olmak değildir, odtülülük ömür boyu süren bir yaşam biçimidir. ama yine de söylemeden geçemeyeceğim, 2 kere mezun oldum odtüden, 2013 mezuniyet töreni hayatımda en çok gurur duyduğum anlardan biriydi.
diğerlerine katılıyorum, odtü türkiye'nin kurtarılmış bölgesidir, yeni gelenler içine girince anlayacaklardır.
ayrıca hazmedemeyenler ısrarla odtüyü öcü olarak göstermeye çalışsalar da biz her türlü görüşe, duruşa, düşünceye saygılıyız. çünkü odtü özgürdür, özgürlükçüdür.
nur içinde yatsın, kemal kurdaş "buradan sadece hoşgörü ve bilim girer" demiş zamanında, dünya döndükçe onun izinden gideceğiz.

son olarak; "bugünlerden geriye bir yarına gidenler kalır bir de yarınlar için direnenler."

witch

bazılarının iyi yazılırmış kaderi, bazılarının kötü..
bazıları mutlu olurmuş, bazıları mutsuz..
bazıları huzur kaynağıymış, bazıları huzur bulamazmış..
bazıları güzelmiş, bazıları çirkin..
olmayınca olmazmış işte.

ve hayat -ki canına tak etmişti- sus dedi artık.

görüşürüz belki sözlük, seviyorum seni.

j adore

christian dior parfümü.
edt ve edp si bulunmakta. kapağındaki metal halkalar afrikadaki kadınların boyunlarına geçirdikleri halkaları temsil etmekte.

gucci by gucci

bayan için olanı kahverengi, erkek için olanı gri şişeye sahip parfüm.

sinem kobal ın kapı komşusu olmak

(bkz: sinem kobal ın kapı kolu olmak)

ankara ben değil duvarlar sarhoş zirvesi 2

ilki sözlük zirveleri tarihine altın harflerle yazılmış zirvenin ikincisi.
gitmeyeni dövüyorlarmış.

koc burcu kadinlari dengesizdir

istediğini istediği an yapan biridir koç kadını. sorun şu ki her zaman aynı şeyleri istemeyebilir.
çok düşünmeye gelemez, ani kararlar verir, verdiği kararları hemen uygular.
aklını kurt düşürmemekte fayda vardır, sakin dingin bir hayatı fazla sevmez, hayatı sakinleşince başına kesin bir bela açar, hayatını mahveder.
evet kendi kendine yapar bunu, sonra farkeder pişman olur, eski sakinliğine dönmek ister ama çok geçtir.
an gelir sevdiği insanı sevmediğini hissedebilir, daha sonra bunu hissettiği için pişman olur, daha sonra da pişmanlığı için pişman olur. kısacası manyaktır.
büyüdüğünü düşünürken dönüp arkaya baktığında ne kadar da küçük olduğunu farkeder, büyüsem ya artık der içinden.
hayat giderek iyileşmeliymiş gibi bir kanı varken genelde, aslında geçmişinin en güzel zamanları olduğunu bildiğindendir dengesizliği. gel gitleri, geçmişe dönme çabasından başka bir şey değildir.

yemekteyiz nil

tuğba ekinci türevi. en az onun kadar basit.

lose me

uzaklar sana varıyor
bat ve ağla
kurşuni gözyaşlarını
ben hala sıradayım

kaybet beni

ben buna tutundum
biliyorum bu sana bağlı
onun etrafında
bu sefer sakin olan ben olacağım

zamanla görürsün
bildiğim kadarıyla
sen benimle olacaksın
ben ağlarken

madame

jean paul gaultier in son çıkardığı parfüm. türkiye çapında tanıtımına bugün itibariyle başlanmıştır. ***

jean paul gaultier madame

yurt dışında tanıtımını madonna nın yaptığı, turunçgil ve çiçek aromalı mükemmel parfüm.

edit: çok kalıcı ayrıca. sabah 9da sıktım, hala buram buram kokuyor.

http://www.angelglam.com/...008/07/31/madame18801.jpg

samsun anadolu lisesi

8 aralıkta 53. yılını kutlayacak lise, lisem.

mutlu olmak

(bkz: ütopya)

topuklu ayakkabı

hatun kişisinin ayak bilekleri ve bacakları güzelse estetik gözüken, onun dışında boy uzatmaktan başka bir işe yaramayan ayakkabı türü.

sonbahar ve aşk ilişkisi

alpay da bahsetmiş zamanında.

sen bir ömre bedel
yok, yok, yok
gitme, gitme, gel
eylül'de gel..

kırmızı ruj

iddialıdır. herkese yakışmaz.

gitme

yavuz bingöl den dinleyip sevdiğimiz parça.

gitme aklım sende kalır uyuyamam geceleri..

gafsa

gece gece sol framede hortlatılması çok yerinde olan şarkı. ağzıma sıçar şimdi.

firuze

ağla firuze ağla..

hayat

devam etse ne olur, bitse ne olur..
bitsin nolur.