bugün

entry'ler (2254)

on the road

sonunu değil bizzat yolun kendisini sevenlerin kitabı...

sözlük yazarlarının itirafları

düşünmediklerimi insanlara anlatmak için saniyede dört takla atıyorum..

-evet kariyer çok önemlidir arkadaşlar. hayatınızı işinize adamanız sizi mutlu edecektir..zaten hayat çalıştıkça güzeldir..bıdı bıdı bıdı..toefl alın, sertifika alın..her boku alın a.k.

bu dediklerime inanan bütün salaklar hakkınızı helal edin lütfen.

ilk çıkan cep telefonlarına ait özellikler

99 yılında turkcell'den telsim'e sms atmak mümkünken tam tersi mümkün değildi.

bende 3210 vardı o zamanlar. 300 dolar vermiştim be.

edit: başlık

charles bukowski

eceliyle ölmesi de ne büyük ironidir ulu manitu.

she wolf

girişi çok güzel. ama sonra kadının erkeksi sesi beni rahatsız ediyor. bir madonna havası da yok değil. var.

lafuma

doğa sporları konusunda en başarısız firmadır. bu firmanın ürünlerini alıp dağa falan çıkmayın donarsınız.

lafuma şehir kullanımı için uygundur. şehir kullanımında adidas ve nike ın ürünlerine rahatlıkla siktir çeker ama dağda bu markaya güvenmemek gerek.

goretex veya benzeri membran kullananılan ürünlerin ömrü de 5-6 yılı geçmez. yani lafuma botunuzu evlendikten hemen sonra korunmasız ilişkiye girip çocuk yapsanız bile çocuğunuza bırakamazsınız. su geçirmezlik özelliğini kaybedecektir.

fiyat performans oranında lafuma yerine columbia tercih edilebilir. biraz daha iyisi salewa dır. çok paranız ve hevesiniz varsa çok daha kaliteli markalar da vardır..

samsung e250

yaklaşık 3 yıldır kullandığım telefon.

bu süre zarfında bir kere bile arıza vermedi. şarjı ilk aldığım zaman da 2 gün gidiyordu bugün de 2 gün gidiyor. telefonu zibilyon kere yere düşürmeme rağmen hiçbir sorun olmadı. telefonun kızağıyla oynamayı alışkanlık haline getirmeme rağmen kızak da ilk günkü gibi pürüzsüz çalışmakta.

telefonumda 2 yıldır java tabanlı bir msn erişim programı yüklü. 1 saatte 2 kontor falan masrafı olan bu programın çalışmamazlık yaptığını da görmedim. telefonda opera mini browser var istediğim gibi internete girebiliyorum. onu bırak telefonda finans piyasalarını izlemek için matrix in data programı da yüklü. borsa falan bakabiliyorum..

telefonun hoparlör sesini de fabrika ayarlarıyla oynayarak istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. size gelen ses ve karşı tarafa iletilen ses kusursuz.

mp3 çalabiliyor. video oynatabiliyor. fotoğraf ve video çekebiliyor ama kalitesi iyi değil. malzeme kalitesi vasat. telefonun menü geçiş hızı inanılmaz hızlı. ayrıca fotoğraf çekim hızı da süper.

kernel amadeus

çok yaratıcı bir yazar. ama o ve benzeri yazarlar saman alevi gibi hemen kayboluyorlar. sözlüğün son 3 yılında varolan onlarca benzeri gibi kaybolmasın. büyüyünce de çizgisini bozmasın. gülümseten yazılar için tşk.

gerçekleri dinlemek istesem ekran başında ne işim var ki.

10 kasım

büyük fransız şair rimbaud da bu tarihte vefat etmiştir.

abercrombie and fitch

firmanın kendi sitesinden ürünleri satın almak mümkün. sitedeki en pahalı ürün 300 dolar.

türkiye'deki çeşitli internet sitelerinde sahtesinin orjinalinden daha pahalı olduğunu gördükçe allah akıl fikir versin diyorum. gitti gidiyor ve sahibinden.com benzeri sitelerde satılan ürünlerin yüzde 90'ı sahtedir ve merter'de üretilmektedir. bizzat merter'e gidip uygun fiyata bu çakma ürünlerden alabilirsiniz..

şunu da belirtmekte fayda var. bazı çakmalar orjinali kadar kaliteli. eğer illa bu markadan alıcam diyorsanız bence boşa bi dolu para vermeyin gidin ucuza kaliteli çakmalardan bulun ve alın..

benim çakma tommy hilfiger pantolonum var, görünüm itibariyle aslından hiçbir farkı yok. gerçi ben pek yıkamadığım için bi süre sonra aslıyla pek alakası kalmıyor. dünya üzerinde bulunmayan bambaşka bir markaya dönüşüyor. bu pantolona verdiğim fiyat da siksen 20 lirayı geçmemiştir..gerçi yarım milyar verip de giymeyip babama hediye ettiğim kıyafetlerim de var ama o ayrı bi mallık..:)

windows 7

(bkz: windows me)

geliri az olduğu halde alfa romeo alan zihniyet

(bkz: çakma romeo)

tchibo

ben ki alışverişten nefret ederim. bir pantolon alırım yırtılana kadar başka bir şey almam..yırtılınca yeni bir pantolon daha alırım..aldığım şey ise standart çakma bir kot pantolondan fazlası değildir..

fakat bu başlıktaki mağazaya aşığım..kahve kokuları içinde uygun fiyata çok güzel şeyler satıyorlar..alışveriş yapmak için internet sitelerine bile giriyorum..fırsat bulursam mağazalarına da gitmeye çalışıyorum..

çok güzel şukela bi yer..ama bu son dönemde sanki kadınlara daha bi ağırlık verdiler gibi geliyor..çok sütyen oluyor bu ara..:(

audi a5

hayallerimin arabası. hatun olsam verirdim arabası..

audi

http://www.youtube.com/watch?v=8qxylbbjBl4

bu gerçek olabilir mi?

grup yorum

7-8 yıl aradan sonra tekrar konserlerine gittim.(aydın'da) en son hacıbektaş'ta izlemiştim kendilerini.. hala çok güzel söylüyorlar. ama sanırım türkiye'deki devrimci sayısı giderek azalıyor ve yaş ortalaması küçülüyor. konser salonunun yarısı boştu ve salonu dolduranların çoğu çocuktu. belli ki benim de 20 yaşımda özendiğim, kendimi yakın hissettiğim düşünceleri paylaşıyorlardı..ama ben o yaştayken sanki daha bir kalabalıktık sanki daha bir olgunduk..bu işler 15 yaşında çocuklara göre değil..

ps:bilmeyenlere hatırlatmakta fayda var grup yorum 30 yıldır var ama elemanları sürekli değişiyor. gittiğinizde 30 yaşında bir solistle karşılaşırsanız hayatı sorgulamayın..

ziraat sigorta

yeni kurulan bir sigorta şirketi. ziraat bankasının sigorta şirketi.

başak groupama diye bir sigorta şirketi yok artık. fransız groupama türkiye pazarında tek başına işlem yapacak..

otomobil markası tavsiyeleri

böyle testlerle karşılaştırmalarla işin içinden çıkılmaz..

bence gidersin arabayı görürsün, olay budur dersin..arabanın özellikleri falan önemli de o özellikler sana arabayı aldırtmaz. en başta arabayı görüp sevmen gerek..

ben şahsen ford focus sürüyorum ve arabadan son derece memnunum. biraz çok yakıyordu taktım tüpü çözdüm sorunu..

ps: japon arabaları mantık arabalarıdır sorun çıkarmazlar, az yakarlar.. ama ruhsuzdurlar..arabayı batıdan almakta fayda var..

semsiye kullanmaktan nefret etmek

takım elbise giyorum hala yağmur üstüme yağar..

öğrenciliğimden hiç bahsetmiyorum bile..sırılsıklam sevişemesem de ıslandığım çoktur.

zeki olmayan erkekler

mutlu erkektir. ignorance is bliss düsturunu kendiliğinden içselleştirmeyi başarmıştır. bunun farkında olmasa da çok sorun değildir..

az çok para kazanıyorsa ideal erkektir..