bugün

cahilliğin videoya çekilmiş tanımı.

kadın cahil çünkü kocasına “yeni biriyle evleneceğim” demiş. adam zaten sinir harbi yaşıyo sen neden kıskandırmaya çalışıyorsun orda hala adamı ? üstelik yetişkin kız çocugun var varoş kesimde bu konular çok pis tabu. arı yuvasına çomak sokarsan olacagı bu.

adam cahil çünkü karısıyla nafaka konuşmaya giderken üzerinde bıçakla gidiyor olm sen salakmısın amk. kadın istemiyor seni şu namus bekaret ilk benle yattı benim kadınım mottolarını bi geçermisiniz artık. olmamış ayrılmışsın yoluna bakacaksın öldürmek nedir.

ucuncu sahis kiz cocugu. en masumu en cok yara alani en savunmasiz olani. kadin cahillginin bedelini hayatinin sonlanmasiyla odedi. adam cahilliginin bedelini hapiste curuyerek odeyecek ortada annesiz babasiz ve annesi gozu onunde oldurulmus bir kiz cocugu kaldi. ustelik yasiyor ve onunde yaklasik 60 senesi var 60 yil boyunca her nefes aldiginda yeniden olecek bir kiz cocugu.
Hiç kimseye değil de o kız çocuğuna yazık oldu.

Şimdi kimsesiz tek başına üstelik bunu yaşamışken.

Babası da yok artık cezaevi falan değil mesele.

Gözlerinin önünde sen bunu annesine yapmışken nefret edecek senden.

Bir baba olarak kendi kendini öldürdün sen.

Velayeti alsan ne almasan ne öldün sen artık.

Tüylerim diken diken oluyor düşündükçe.
işin garip yönü böyle görüntüleri acıları dramları insanlığa sığmayan davranışları halk izlemesin diye yasak koymaları.

Tabi ki yasak olacak, kanun ne ise uygulanır.

işin başka yönü de bu dramları insanlık suçlarını nasıl önleyecekler, bu yasaklarla bilmiyorum.

Mesela: insanlara çocuklara "kimsenin boğazını kesmeyin, hele ki çocuğunun önünde" diye söyleyerek mi?
Böyle söyleyince çocuklar büyüyünce "aaa demek ki bu kötü bir şey" diye kimseyi öldürmeyecek mi?

Veya ne bileyim; bu katil takım elbise giydi, aşırı tahrik altında diye ceza indirimi almadı da bu adamı astığınmz için insanlar korkup böyle cinayet işlemeyecek mi?

Davranış bilimleri, bilinçlendirme, algı yönetimi, yönlendirme mekanizmalarının şekillenmesi vb konulara girmeden yine basit örneklerle (huyumu seveyim) anlatalım.

Düşünün, Alman halkı veya dünya; Nazi katliamlarının görüntülerini izlemesin insanlar. Çocukların insanların psikolojisi bozulmasın, bu vahşet yayınlanır mı kardeşim desin,
2. Dünya savaşı ölümü yıkımı tecavüzler arşivlerin tozlu raflarında dursun.
Bu vb dramları insanlara göstermeyelim.
Gelecek nesillere bu hataları yapmamak, yaparsak ne olacağı nasıl anlatacağız?
Basit bir toplumu sevmek ile insanlık suçu olan ırkçılık Arasında ki farkı nasıl örnekler ile nasıl sunacağız?

Ve en önemlisi de...
Bak evladım-bakın çocuklar, burada sizi eğitmeye iyi insan olmanız için çalışmıyoruz. Ne yaparsak yapalım bize benzersiniz.
Bu hataları bizler yaptık, siz yapmayınız.
Biz kötü olduk, siz olmayın.
Tüm çabamız bize benzemeyin diyedir.

Avrupa toplumu engisizyon ve yüzyıl savaşlarından, derebeylikten, orta çağdan, 1 ve 2. Dünya savaşları faşizmden buraya böyle geldi.
Yüzleşerek,
Örtmeyerek, deşerek,
Gizlemeyerek, açarak,
Yasaklamayarak, bilakis; insanlık suçlarını toplumun her kesiminin beynine aklına işleyerek.

Kuduz aşısını bulmak, tüm köpekleri öldürmek veya köpekleri yok saymak ile mi oldu?

Bir kadın daha öldü.
izlenmesin, unutulsun.

Ya da meydanlarda nasıl ve neden öldürüldüğü belediye icraatlarını gösteren panolara ekranlara koyun, 24 saat her hafta her ay yıl boyunca insanlara gençlere çocuklara gösterin.

Çocuklara göstermek mi?
Evet...
Tıpkı bir taciz nasıl olur. Buna nasıl tepki verilir, bu taciz kimler tarafından yapılır, bu taciz ortamlarına girmemek bulunmamak için ne yapacağız, böyle bir durumda ilk yapılacak şey çığlık atmak olduğu canlı görüntülerle canlandırma ile veya fotograflar ile anlatılması gibi.

Çocukların ruh sağlığı diye kimse saçmalamasın, hasta olan çocuğa tedavi için verilecek ilacın acılığı ya da yapılan iğnenin acısını bahane etmeyin ki basit bir aile içi terapi ile bu durum atlatılır.

Sinirden ağzımı bozmadan. Küfür etmeden sonlandırma yapalım.

Unutmadan: bu insanlık suçunu namus bahanesi ile işleyenin. Buna hoşgörü gösterenin, bunu bahane edenin, haklılık payı çıkaranın namusuna...
Allah hiç bir babayı kızının böyle bir uğursuzun avcunda solduğunu görmekle imtihan etmesin. .ürperiyorum bazen gerçekten böyle düşünceler beynime ilişince
Erkeklerden daha çok, kadınlar kadınlara zarar veriyor. Ebeden deden gelen, din kisvesi altında topluma sokulan araplaştırma politikaları altında, kadın toplumda 2. plana atılıyor, hatta 2 olsa daha iyi, kadın insan olmaktan çıkartılıyor! Kadınlar:

"benim kocam yapmaz, benim kocam sever de döver de, kadın dediğinin yeri kocasının dizinin dibidir, kadın başına napacaksın kız o saatte/orada/ o kıyafetle; ben bi eşime sorayım o izin verirse yaparız, göster oğlum pipini, erkek adam işte, vur bakalım elime oo ne kadar güçlüsün, erkeksin sen ablanı/kız kardeşini tek başına bırakma sen de git onunla, annem ben tek mi gideyim pazara erkeksin gel yanımda, ya lider dediğin biraz sert olacak sesini çıkartacak erkek gibi olacak, adam dediğin yeri gelince kadınına kızacak onu susturmasını bilecek, böyle saçı başı açık gezilir mi herkes bakar, kadın dediğin yüksek sesle konuşmaz bağırmaz, x y z işini/sporunu/sanatını kadın yapamaz kadına göre değil" (vs vs vs milyon tane örnek var.)

diyen kadınlar, kadınların en büyük düşmanıdır. Tecavüzcü ve katil erkekler kadar bu vakalarda payları vardır. Zaten sapıklara ve katillere denecek söz yok, yargı en ağır cezaları vermelidir ancak bu kafadaki kadınlar toplumda yer aldığı sürece, onların cocukları ve eşleri de coğalacak ve kendileri gibi nesiller yetiştireceklerdir. BU HASTALIKLI ZiHNiYETLER iLKOKULDAN iTiBAREN MiLLi BiR EĞiTiM POLiTiKASI iLE YOK EDiLMELiDiR. BAŞLARI EZiLMELiDiR!
insanlıktan utandığım bir sabaha uyanmamı sağlayan, kalkar kalkmaz çocuklarımı, ailemi öptüğüm kötü bir güne neden olan ve keşke dediğim bir olay.
Görüntüleri izleyemedim. izlemek istemedim. Allah belasını verir inşallah oruspu çocuğunun. Gerçi ben Allaha bırakma taraftarı değilim ama neyse.
Bu ülkede tüm kadınlar olarak potansiyel " emine bulut" uz.

Devletin, kanunların, kolluk güçlerinin, toplumun koruyamadığı kadınlardan olmak, evrende başınıza gelebilecek en büyük felakettir.
Ve biz o kadınlarız!
Çocuklarımızın gòzü ònünde, güpegündüz, ortalık yerde boğazı kesilen kadınlarız!
Travmanın en korkuncunu geçiren yavrucakların annesiyiz!

imdaaaaat!
Sesimizi duyan var mı?!
Nerde devlet, nerde millet, nerde hakim, polis, Savcı?!
üç beş satır bir şey yazmak, öfke kusmak vicdanımızı mı rahatlatiyor acaba Kaldığımız yerden devam edebilmek için hayata? hep bilindik acılar ve ezberlediğimiz cümleler. Değişmiyor. Değişmeyecek de bu kadarıyla.
2019 : 221 +1 emine bulut...
2018 : 395
2017 : 348
2016 : 284
2015 : 293
2014 : 288
2013 : 228
2012 : 143
2011 : 126
2010 : 201
2009 : 121

bu sayılar ne mi ? son 10 yılda, erkekler tarafından öldürülen kadınların sayısı...
2649 cani erkek ceza evlerinde hayatını yaşamaya devam ederken...2649 kadın toprak oldu...ya geriye kalan çocuklar ? onların halini bilen var mı ?
http://anitsayac.com/?year=2019
Hayatımda bir kız çocuğunun anne lütfen ölme demesi kadar ciğerimi yanardağ gibi yakan bir ses duymadım.
Boğazında bıçak olduğu halde kızı için ayakta durmuş bir " anne " dir. Kızı korkmasın diye. O halde ayakta durabilmenin kolay olduğunu düşünmüyorum.

Dilerim cennet ' te kızın ile yeniden birbirinizin hediyesi olursunuz. Seni öldüren için ne yazabilirim ki umarım bu dünyası da gideceği cehennem gibi olur. Her saniye en ağır acıları çeker.
Dünden beri bu olay aklıma geliyor yazılanları okudukça gözlerim doluyor. Her olaydan sonra konuşuyoruz, anlatıyoruz, çözümler buluyoruz kendimizce sonra unutuyoruz. Nasıl biter? biter mi? Bitmez.
Kadın boşanmak istiyor, öldürülüyor. Sırf bundan korkan kadınlar boşanamıyor, her turlu seye susuyor sonunda evinde ölüyor. Yani erkek isterse kadin onun istediği şekilde ölüyor. Nasil bir sey ya.
Tek düşünüdugum bu olayın mahkeme gününe kadar unutulmaması gerektiği. Kınıyoruz bağırıyoruz şuan olay sosyal medyada patlıyor. Mahkeme günü umarım bunun takibi yapılır...
Ortadoğu t*rkiye'sinden normal bir görüntüdür.

Amarika'da yaşayan insanların ve kadınların böyle dertleri olmaz. Cezalar ağır ve polisler adamı siker.
neden caydırıcı cezalar gelmiyor, bu devlet neyi bekliyor? Yeni acıları mı?
Şimdi bu çocuğun psikolojisini hangi psikolog düzeltebilir?
Kaç gece rüyalarından çıkmayacak olan bu görüntüyü kim yok edebilir?
Bu çocuk ilerde nasıl birine güvenip evlenebilir?
Bu tramvayı nasıl silecek hafızasından?
Hiç birinin cevabı yok..

Zalimler için yaşasın cehennem.!
en pis dönemlerden birine denk geldik.
iki gün anılıp unutulacaklar, o çocuğun çığlıkları, o kadının çaresizliği, iki gün hatırlanacak.
yine unutulacaklar, yine birileri katledilecek, ilk değildi son olsun artık.
Böyle haberler ile ilgili resim, video vb. paylaşılmaması lazım zira bunu sadece 20 30 yaşındaki insan izlemiyor elinden telefon düşmeyen çocuklar da mutlaka denk geliyordur. Tabii ki yaşanılan acının tartışılacak bir yanı yok ama paylaşılmaması lazım.
böyle adamları öldürmeyeceksin, ömür boyu hapishanede kalsın çürüsün, bu ve bunun gibi şeyler yapanlara ders olsun. yazıktır günahtır.
Kanunlarla adalet aramaya devam edilecek. Oysa kısasta hayat vardır.
Hiçbir hırs iki mazlumun feryadını duymayacak kadar güçlü değildir. 10 yaşında çocuğu bu travmaya mahkum eden adama mahkumiyet bile haramdır! Gömün bir çukura o zavallı anne gibi can versin feryat figan! Seni de koruyamadık affet güzel annem, affet...
kısasa kısas işte tam da bu tür konularda işleme konulmalı.
Görüntüleri bir kaç kere izledim, sanmıyorum iki üç gün uyuyamam.
Yüce adalet parası olana mevkili makamı tanıdığı olan kişilere torpil geçmeye devam ettikçe bu orospunun evlatları yüz bulmaya devam edecek.
Katil içeride koruma altına alınmaz umarım. Ben devletten ümidi kestim de En azından hapishanelerde adaleti sağlayan abilerimizden gereken cezayı alır.
hakkında şu iki kelimeden ötesini diyemediğim kadın;

çok yazık.
eski kocası tarafından, kızının gözleri önünde vahşice katledilmiş kadındır.

eski koca olacak şerefsizin evladı için söylenecekleri zaten herkes söylemiş. iyi de etmişsiniz sevgili yazarlar.

ben müsaadenizle olay anında kadına yardım etmeye çalışmak yerine video çekme peşinde olan o sığırların da beyinlerini sikeyim.

Yolun ortasında can çekişsek, ambulans çağırmak yerine video çekip "Sokakta yürürken başıma gelen üzücü olay" yazarak, etkileşim kovalamak için Twitter'a atar orospu çocukları. Altında da 1509 tane "Allah rahmet eylesin çok üzücü" yazan menşın olur.
Emine Bulut üzerinden bu çomarlar kasaba ahlakı üzerinden ahlak dersi vermeye başlayacaklar gün içerisinde. Şule Çet’te yaşadığımız süreç tekrarlanacak çünkü Şule Çet gibi davalar sonuçlanmıyor aksine erkek şiddetine meşruiyet kazandırıyor.

Kadın Cinayetleri politiktir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar