bugün

entry'ler (3792)

değilsin

Mabel Matiz bu şarkıya ne yapmış? Cidden ne yapmış. Adam her şarkıyı sahibinden iyi söylüyor. Bozmuyor yeni bişey oluşturuyor. Bitiyorum.

Sultan Süleyman ve aşk yok olmaktır da da aynı şey var ama bu daha da başka.

yazarların sakinleşme hobileri

Gece slow gündüz hareketli müzik.

Önceden yazıyordum şimdi de deniyorum da finalde defteri kalemi fırlatıp attığıma göre artık işe yaramıyor herhalde.

gecenin şarkısı

Can Bonomo - güneş.

uyuyamama nedenleri

Düşünce yığını.

gecenin şarkısı

Seksendört - şimdi hayat.

tan taşçı

Bu geceyi de kendisinin müzik listesine tahsis ettik. Ah bir de bağırabilsekk.

Yapıyor adam, söylüyor adam.

sözlük yazarlarının uzmanlık alanları

Kimseyi bilmem ama Benim uzmanlık alanım sadece müzik dinlemek ve ezberlemek.

8 tl ye bir paket sigara almak

10 TL oldu efendiler. ama yine kârlı sağolsun.

enes kara hangi cemaat yurdunda kalıyordu

Evet cemaat yurdundaki ağır şartlar zorlamış bu çocuğu ama bu intiharın asıl sorumlusu aile. Tıp istemiyorum diyor, cemaatte kalmak istemiyorum diyor. istemediği ne varsa yaptırılıyor. Bunu aile yapıyor. Eğer aile bunun önünde dursa bu duruma gelmezdi.

2009 yılında Sırf iş yeri müslüman göründüğü için 15 16 yaşında çocuğunu sigortasız 3 kuruşa soluksuz çalıştıran patrona, size emanet diyen aileler biliyorum. Madem o kadar müslüman niye hak yiyor diye sormak akıllarına gelmeyen aileler.
Bu arada bu bahsedilen sıkı şartlardan 2007 yılında şikayet eden cemaat yurdunda kalan kız arkadaşım vardı. Sonuç olarak ailesi kızı dinlemiyordu bile. Neler duydum neler. Neticede sorumluluk o çocuğu birşeylere zorlayan, dinlemeyen anlamayan ailenindir. Yıl 2022. Değişen hiç birşey yok. Yurdun hangisi olduğunun önemi yok. Olan gençliğe oluyor.

aldığınız ilk maaşı hatırlıyormusunuz sorusu

2005. 117 TL gibi bir şeydi. Staj maaşı. ilk maaşımla Nokia 2300 almıştım. Üstüne para ekledik mi hatırlamıyorum ama rahat almıştım. Hala çok severim. Vay be.

düğüm salonu

Her düğünde ufak tefek olaylar çıkar burada zirvesini göstermişler. Olaylar olaylar. Gülmekten karnınıza ağrılar girmiyor ama gayet Keyifli film. Hatta arada edilen küfürler olmasa bence aile komedisi.

rica ederim

Tan in ilk klip çektiği şarkısı. Bu adamın bilmediğim şarkısı yoktur. Buna rağmen sevmediğim şarkısı da yoktur. Normalde eski şarkılara dönüp bakınca biraz sıkıcı gelebilir. Adamın çıkış şarkısı olduğu halde hangi zaman dinlersen dinle etkileyici, kaliteli. her şarkısı gibi. Severiz.

zihinsel rahatlık için yaptıklarınız

Bazen hareketli müzikle mod değişikliği, bazen kitap okuyup uzaklaşma, bazen de ağlak sahneler izleyip içli içli ağlayip günü kapatma. Ağlamak biriken stresi alıyor o da işe yarıyor. O anki psikolojiye bağlı.

burhan çaçan

Bu gece de kendisine tahsis ettik müzik listemizi.

Ayaz geceler, sen neredesin Falanlı. Severiz. Bugün de böyle olsun.

geceye alıntı bırak

Tam anlamıyla insan gibi yaşayamiyorsak, en azından tam anlamıyla hayvan gibi yaşamamak için elimizden geleni yapmalıyız.

- körlük.

ekşi sözlükte yazar olmanın zorlaşması

2013 gibi üye olmuşum. alisamayinca bırakıp 2015 de tekrar takılmışım. umudu kaybedince nick falan unutmuştum geçen sene aklıma geldi ondan beri takılıyorum az çok ve hala çift rakamlı bin ile çaylak sirasindayim. yani yeni birşey yok. adamlar kpss den daha zor.

neyse beklemeye devam ilerleme var en azindan başladığım sıranın yaklaşık. 10 katı altındayım. meydan okuyan arkadaşa 2013 yılı 32bin deki siramla selam ederim.

yani evet uludağ candır.

barış manço

https://twitter.com/trtar...JkLpEQ7QmuX7aLkw&s=19

En güzel adam. Doğum gününün son saatindeyiz. 40 yılda bir bile gelmez barış gibisi.

berk bayındır

"Her ilişki biter, herkes gider.
Herkes bilir ki her şiir biter.
Daha fazla acı istemiyorum."

Uzun zamandır dinlemeyerek çok şey kacirdigimi farkettigim rapçi. Kaza geçirmiş hatta şimdi iyileşmiş.

Yenileri de güzel ama Yine de en kıymetlileri "pişti"," ve "en değerli misafirim".

yazarların dinlerken içinin cız ettiği şarkılar

Sezen Aksu - adı bende saklı.

Nedensiz, anlamsız bir acı sarıyor bu şarkıyı her dinlediğimde.

homofobi

Cem Yılmaz son gösterisinde on numara özetlemiş. Net katılıyorum.*

Homofobi ne demek biliyor musun? "Allah vere de şu adamlardan hoşlanmayalım."
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.