bugün

entry'ler (9747)

koronavirüsün en tehlikeli varyantı tespit edildi

olsam da gebersem...

çok hızlı tükenen birşey yaz

yaşama sevincim...inanılmaz hızlı tükendi...yapımda ve yayında emeği olanların topunun amk...

türkiye nin musul ve kerkük ü alma ihtimali

benim bu günün sonunda arabamın deposunu fulleme ihtimalim ile aynıdır...

zam yağmurundan etkilenmemek için pisiklet sürün

düşünmedim desem yalan olur,
evim ile iş yerim arası 15km bu da günlük 30km yol demek teoride bakınca gayet velespit ile kat edilemeyecek bir mesafe değil.
Velespit + kask + diğer ekipmanlar derken 10.000₺ bandına dayandı...dedim çok abarttım velespit'i biraz daha basit bir şey seçeyim, bu sefer de ine ine 8.000₺ bandına inebildim... 1 senelik akaryakıt giderim...ve düşünmeye başladım;
1- yorulacaksın
2- üşüyeceksin
3- ıslanacaksın
4- araç sürücüleri katil
5- velespit'e yol vermezler
6- sinir olacaksın
7- ölüm riskin olacak

sonuç... LPG zamları götüme girmeye devam ediyor....

24 kasım 2021 büyük akaryakıt zammı

lpg'li aracım şu anda kurşunsuz benzinle çalışan araçlardan fazla yakmaktadır. LPG'yi iptal edip kurşunsuza geçiş yaptım...
2021 senesine 3,97/litre ile başladığımız LPG serüveni 23.11.2021 itibariyle 7,44/litre'den devam ederken 25.11.2021'de 8₺/litre'nin üstüne çıkacağı için arabayı yakmayı da düşünmüyorum desem yalan olur.

11 ay içinde %87,5 maaşım artmadığına göre...(entry'nin bundan sonraki kısımları, düşünce suçu kapsamına gireceği için yazar tarafından oto sansür uygulanmıştır. )

kuryeyi iç çamaşırla karşılamak

ben yapsam kurye bunu hayatı boyunca unutamaz kesin...düşünsene 190 boyunda 110 kilo bir tip kapıyı donuyla açıyor, kredi kartını da o dunun içinden çıkartıp uzatıyor sana ve "temassız yok" diyor...off offf unutulur mu bu be...

kuryeyim bir kadın çıplak kapıyı açtı ne yapıyım

buraya başlık açana kadar "töbe bismillah" diyip kapıyı kapatsaydın keşke...bacım üstüne bir şeyler giyiver, şeytana uymayalım filan diyebilirsin, zira sevişmeye filan kalkma maazallah çarpılırsın cehennemde cayır cayır yanarsın...

bir fıkra

iki kadın, sessizce oturuyormuş.

ak parti düşmanlığının islam düşmanlığı olması

bu şekilde düşünen akp seçmenlerini anlamıyorum, bu düpedüz 25 senelik bir siyasi organizasyonu, 1400 senelik din ile bir tutmaktır...
allah akıl fikir ihsan eylesin...
siyasi parti düşmanlığı ya da sevgisizliğini din olgusuna denk görmek nasıl bir zeka sorunu acaba ?

geçmişe gitmek mümkün müdür

keşke mümkün olsa...geçmişte kalan ve özlenen, vaktinden önce göçen bazı insanlarım var...onlarla hasret gidermek güzel olurdu...

hoşlanılan kızı yemeğe çıkarmak

oha ya ergenlerin ne çok derdi varmış böyle...

benim yaşımda olan şudur...
-akşama rakı balık yapalım mı?
* olur...
(3. duble) - ne dersin sence bizden olur mu?
*neden olmasın?
(5. duble) - sana mı bana mı?
*fark etmez...

konu kapanmıştır...40'yaşına gelince hayat çok kolay...tek sorun, yemeğe çağıracak nitelikte "düzgün" kadın bulamamak...

zeynep öğretmenin tweeti

o telefonda ucretsiz tonlarca kaynak yayına ulaşılabileceği konusunda bilgisi olan ama kaynak kitabı satan kırtasiyeden komisyon alan 21.yy fırsatçı öğretmenidir...zaten kendisi başarılı olsa dershane köşelerinde sürünmez, devlete kapağı atardı...

bu kışın çok soğuk geçeceği ihtimali

kış çok soğuk geçmese bile, doğal gaz denen ısınma aracını kullanma maliyetinden dolayı, hissedilen sıcaklık her asgari ücretli için *10 derece daha düşük olacaktır.

oğlum şirketin başına geçecek diyen baba

oğlu bu durumdan rahatsızdır, babasının o şirket sayesinde kazandığı paralar sayesinde belki özel ünide okumuş belki yurt dışında dilini çeşitli dillere zemin yapıp yabancı dil öğrenmiştir ancak o şirkette çalışmak istemez...kendi ayakları üstünde durmak ister, ayağını s*ktiğim bacağına sıçtığım s*k kafalı japon askeri...özel sektörde babasının kankası başka bir şirkette çalışır en fazla...
bilmem kim beyin oğlu, sıfırdan başlamaz iş hayatında...koli taşımaz...tuvalet temizlemez...sadrazamın sol t*şağından düştüğü için hayatta her zaman 3-0 önde olacaktır a*ın oğlu...

akplilerin kürtleri sevmemesinin nedeni

ya bu başlığa çok şey yazarım ama kış geliyor silivri'nin havası bana dokunuyor...

trt-kürdi deyip susacağım...buna rağmen hala akp bizi sevmiyor diyen varsa, gözünü toprak doyursun...

hayat kalitesini düşüren şeyler

alım gücünün yetersizliği...

iki buçuk milyon lira nasıl kazanılabilinir

cevabı bilen birinin sözlük ortamında yazar olma olasılığına inandığına göre sittin sene kazanamazsın sen bu rakamı...

nasıl kilo verilir

kilo vermek : kalori açığı ile olur.

günlük harcadığın kaloriden daha azını tüketirsen düz mantık kilo kaybı yaşarsın.

Gerisi teferruat...

sevmediği kız ile evlenen erkek

e naz 3 çocuk sahibi olacağı sevmediği bir kadınla evlidir. %99,9 olasılıkla kadını defalarca aldatacaktır. mutsuz ve tatmin olmamış bir hayat yaşayarak boş beleş şekilde geberip gidecek, kadının da hayatını boka çevirecektir.

uludağ sözlük 2022 tasarımı

font'u beğenmedim. okumak zor...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.