bugün

entry'ler (7969)

20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçı

Şaka maka kınadığımız başımıza geliyor ya la.

Fenerbahçe li kardeşlerimizin burada tecrübesine ihtiyacımız var. Küme düşme hattı nasıl bir yer. Nasıl bu psikoloji ile başedeçeğiz bir el atın amk.

ibb den ayasofya skandalı

istanbul Ayasofya Müze Müdürlüğü

BÜYÜK SARAY MOZAiKLERi MÜZESi

Adres: Sultanahmet Mah. Kabasakal Cad. Arasta Çarşısı Sok. No. 53 Fatih/ istanbul
Müze Ziyaret Saatleri
Yaz Dönemi : 09.00- 19.00 (Gişe kapanış saati 18.30)
Kış Dönemi : 09.00-17.00 (Gişe kapanış saati 16.30)
Pandemi Dönemi : 10.00- 17.00 (Gişe Kapanış saati 16.30) Pazartesi Günleri Kapalıdır.

Kültür Bakanlığının sitesinden alınmıştır. O kadar Avrupa lı turist ayasofya yı gezmiyor mu sanıyorsunuz?

fatih terim in en büyük hatası

2000-02 arası italya ya gitmiş. Galatasaray a Lucescu gelmişti. Oyun planı ve yapılanması ile Galatasaray genç bir takım olup Şampiyonlar liginde güzel mücadele vermişti. Fatih Terim tüm egosu ile gelip şampiyon takımın hocasını kovdurup Galatasaray ın başına geçmiş ve Lucescu nun tüm topçularını kovup saçma sapan 2 sezon geçirmiş Galatasaray fetret devrine girmişti.

Lucescu o sezon Beşiktaş ı şampiyon yapmış. Uefa kupasında çeyrek final oynatmıştı Ki bU adamın değerini Beşiktaş ta bilmemiş. Lucescu Shaktar Donekts i Ukrayna nın domino takımı yapmış. Ligi sürklase etmiş. Uefa kupasını getirmiş. Şampiyonlar liginde üst üste çeyrek final felan görmüştü.

işte en büyük hatası Lucescu nun kadrosunu bozmak olmuştu.

deva ve gelecek barajı aşar mı sorunsalı

Deva gelecek ve saadet birleşirse aşarlar. Hatta partinin ismini bile buldum. Dgs partisi.

türkler nasıl bölgesel güç olur sorunsalı

Demokrasi ve hukuku tesis ederek.

2023 seçimlerinin sabahında rumeli71 in yüzü

Futbol maçı değil bu amk beyin fakirleri. Geleceğimiz çalınıyor. Hadi sizin gibi armut kafasından vazgeçtim daha beter olun. Sizin doğmamış çocuğunun derdi niye beni geriyor ki? Neden biz sizi sizden daha çok düşünüyoruz ki. iktidar değişince yanınızda durursan en adi şerefsizim. Çünkü sizin derdiniz hukuk, demokrasi, insan hakları felan değil. Midenize iki makarna girsin yeter. Makarnayı bende severim ama öteki sana makarnayı layık görürken kendisi saraylarda yaşıyorsa odada bir sıkıntı vardır.

Yinede umudum çok yüksek.

https://www.memurlar.net/...ra-ceza-secim-baraji.html

Al bak haber burada. 2022 de seçim barajı değişirse 1 sene kala seçime gitmek zorundalar.

Yani sana 2023 diyorlar ya beyin fakiri seçim 2022 de. Gerçi sen düşünmeden yine gider oy verirsin.

Yukarıdaki arkadaş Sakarya Meydan Muhaberesi demiş. 1923 te Yaradan nasıl bir Atatürk çıkardıysa 100 sene sonrada onun ölüsü sizi yenecek. Evet kudurun sizi ölmüş bir adam yenecek.

işte o gün kaçmayın.

ölümden sonra ne olacak sorunsalı

Doğmadan önce ne olduysa.

dua etmenin gereksizliği

1-Dua edilir. işe yararsa Allah a şükredilir. Olay biter.

2- Dua edilir. işe yaramaz. Vardır Allah ın bir bildiği denir. Allah a şükredilir ve olay biter.

başıboş köpek sorunu

Bence hayvan severlerin hepsine 4-5 tane verelim. Bakımı içinde 200 lira bağışlayalım. işte bitti gitti. Parayı mahalleli ödesin. Devletinde itirazı olmaz.

20 aralık 2021 doların sert düşüşü

Param yok. TL bile yok. O derecede rahatım yani.

dolar 20 lira olur mu

100 lira olur.

asgari ücret 4253 tl olunca sus pus olan muhalif

Bugün benzine 66 kuruş zam geldi. Hatta dolar 1 lira arttı. Yapılan yüzde 50 zam yüzde 40 a düştü hemde 12 saatte.

Şimdi çektir git amk trolü.

joker filmindeki cüce

Kapıyı açamayıp, katilden yardım istemek zorunda kalan cücedir.

köylü muhafazakar kitle

Hasadı kaldırıp pavyonda yiyen kitledir.

tuvalet kağıdı yerine alternatifler

görsel

Bana çok mantıklı geldi yarın bayideki bütün akit gazetelerini alıyorum.

memura yüzde 35 zam verildi sanılması

Malesef akp hükümetinin genel politikası algı oluşturmak.

doğruyu sadece sahipleri anlayabiliyor. onuda çevreye ne dersen de algılanıyor. gazetelerde haberlerde bağıra bağıra yüzde 30-35 zam kararı aldık dediniz mi? Dediniz.

şimdi gel çık işin içinden herkes hayırlı olsun diyor aldınız gene maaşa zammı diyor millet şu anda 2400 lira zam geldi sanıyor maaşıma ocakta çıkın deyin ki biz şunu dedik ama şunu kasdettik açıklayın Allah aşkına yeter insanları birbirine kırdırdığınız ya bu nedir ya 15 temmuzda bütün memurlara 24 maaş ikramiye dediler. Ankara da ev sahibi benden bir yıllık kirayı peşin verebilir misin demişti ikna edemedim yani adami Allah aşkına hiç mi vicdan yok yumurtanın kolisi olmuş 40 lira yağ olmuş iki katı para makarna ya makarna salça yumurta yiyorduk patates yiyorduk en azından şimdi herşey misli misli arttı bunu görmezden gelemezsiniz.

akaryakıta zam yapıp marketciye aynı fiyata satmıyor diye fırsatçılık yapıyor diyorsunuz lojistiğin düşünen yok Allah aşkına gerçekten su 1960-1970 kuşağı ölecek mi ne olacaksa kaybolsun gitsin dünyadan dedem 90 yasinda daha bir kere köprüden para verip geçmemiş köprü yaptı diyor para almıyorlar diyor bu kuşak gittiğinde akp de gidecek yani vallahi usandım ya algı yapmayin birşey yapmıyorsunuz insanları demiyorum bak cahilleri ahmaklari üzerimize salmayin bari ne laf anlıyorlar cumhurbaşkanın ağzından çıkanları Allah'ın emri sananlar var artık gerçekten ben keşke gerizekalı biri olsaydım diyorum düşünmez makarna yer çay içerdim.

seyyanen zam istiyoruz kardeşim. yahu küçük esnaf da bitti işi memur bitti sadece dev holdingler kaldı . Onlarında vergi borçları silinebiliyor , olan yine dar gelirli küçücük esnafa ve vatandaşa oluyor! Halen durmak yok yola devam diyebiliyorsanız başka bir şey demiyorum! Şunu kabullenin artık iyi yönetemiyorsunuz! Çocuğuma alamadığım herşeyden bu hükümet suçlu. Devletimin yanındayım ama hükümetimin yanında değilim ! Devlet ayrıdır hükümet ayrıdır!

arkadaşın kovid ten ölmesi

Dün duyduğumda Dünya başıma yıkıldı. Oysa 2-3 ay önce ne kadarda neşeliydi.

1 sene önce eşinden boşanmış neden yaptın abi dediğimde bir sebebi yok demişti. 15 yaşında bir oğlu vardı en çok ona üzülüyordu.

Ara sıra yemek arasında görür hatır sorardım Nasılsın diye. ev aldığını araba aldığını falan söylüyordu. Kelepir bir ev alıp için yaptırıyorum demişti.

2-3 ay önce otoparkta gördüm gel sana bir sarılayım dedi. Ne oldu abi diye sorduğumda bir anda kafam attı tekrar eski eşimin yanına gittim ve evlenme teklifi ettim dedi.

Eski eşi ise kabul etmiş. Hatta Nikahı yarınmış. Oğlunun ise haberi yokmuş. Sürpriz yapacaklarmış akşam çocuklar gibi şendi.

Sevincinden uçuyordu. Arabasının bagarjından memleketinden getirdiği kaynak suyunu bile bana vermişti al şifalı iç diye.

Dün bir kalabalık gördüm. Çalıştığı birimin önünde insanlar ağlaşıyordu. Ne oldu diye sorduğumda onu dediler ölmüş. Yoğun bakıma alınmış ve 2 gün yaşamış.

Eşi ise ağır hastaymış.

Bu kovid illeti ilk defa sevdiğim birini aldı götürdü.

idari işlere gittim neden duyuru yapmıyorsunuz diye 600 çalışan var masrafı çok oluyor yasakladılar dediler.

Ah be canım abim öldüğünde bile parayı düşüyor insanlar.

Bugün öğlen memleketinde toprağa verilmiş. Selasını okutmuş arkadaşları mahallede bende öğlen arası tesadüfen duydum.

Bence ölümün böyle bir büyüsü var. Gerçek ama kimse inanmak istemiyor.

bir öğrenciye günlük 10 tl harçlığın yetmemesi

Bugün gözlemleyip çok üzüldüğüm olay.

Öğlen arası ara sıra takıldığım ciğerciye gittim. Bir yarım söyledim. Akabinde 3 tane orta okul veya liseli kız dükkana girip 10 TL lik ciğer istediler. Ciğerci de çalışan kız yarım ekmeğin 15 TL olduğunu söyleyince çıkıp gittiler.

Dünya başıma yıkıldı. Keşke ben söyleseydim dedim ve 2-3 dakika sonra dükkandan çıkıp koşarak peşlerinden gittim. Bayağı bir uzaklaşmışlardı ama yetiştim. Bir bakar mısınız isterseniz bugün yemeğiniz benden olsun dedim. Ortadaki gözlüklü gerçekten mi diye bildi sadece. Gelin lütfen dedim. Dükkana tekrar girdik canınız ne istiyorsa söyleyin dedim.

Sessizce çalışan ablaya siparişlerini verdiler. Ben fazla utandırmamak için başka bir yerde oturayım dedim ama yerim çoktan kapılmıştı. Mecburen yanlarına oturdum. Sadece hangi okul diye sorabildim. Çevredeki devlet kurumunda bir çok liseli Stajer vardı. Ama onlar sadece okuyormuş. Neyse kafam yere eğik şekilde ekmeğimi yiyip hemen hesabı ödeyip kaçtım.

Bakın politika yapmıyorum. Ama makam arabası ile gezen siyasetçi bürokrat bu çocuğun babasından fazlaca alamadığı 5 TL yi keserek o zırhlı makam araçlarına biniyor. Artık bunu görmeliyiz. Biz onları padişah gibi yaşatıyoruz.

Kendi liseli yaşlarım aklıma geldi. Bir tavuk döner bile alamadım günleri düşündüm. Bize o günleri reva gören ANAP, Dyp, refah gibi hükümetler geçmişti ama pekte birşey değişmemiş. Çocukların cebinde 15 lira yok ağalar beyler.

Edit; Bunu hava atmak için yazmadım. Sadece çok üzüldüm ve bir şekilde içimi dökmek istedim. Siz öyle anlayabilirsiniz. Ama gerçek her zaman gerçektir.

Öğle araları çocuklar çiğköfte dürüm yiyor. Ne kadar diye baktım 6 TL miş. Verdiği çiğköfte bir çocuğu doyurmaz bile.

Edit2; a101 de bim de ucuz ürünler alan bir sürü genç ve çocuk var. Bazen paraları yetmiyor. 1-2 liira destek çıkalım o çocuklara. Otobüs kartlarında limit olmuyor onlara da destek atalım. Biliyorum herkes çok zor durumda ama o çocuklar çok değerli benim gözümde.

suriye parlamentosu nun hatay bildirisi

Savaştan beslenen sikik bir coğrafyada yaşamak en büyük bahtsızlık. Ulan Belçika da doğmak için bir kaç spermin gerisinde mi kalmak lazımdı bilemedim ki şimdi.

hz muhammed in kuranı yazma nedeni

Cahiliye devrinde haç zamanında insanların kabeyi ziyaret ettiği ve orada şiir yarışmaları düzenlendiği söylenir. Bunu islam alimleride kabul eder.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.