bugün

Dexter Morgan, Miami Polis Teşkilatı'nda adli tıp görevlisi. Uzmanlık alanı etrafa saçılmış kanı analiz etmek. Ancak bu kendi halinde adli tıp uzmanının, çevresindekilerce hiç bilinmeyecek, karanlık bir hayatı daha var: Aslında kana susamış bir katil o.

görsel
içindeki öldürme güdüsünü kötülere yönlendirerek, seri katillerin seri katili olan, chaotic good tanımının zbammm diye oturduğu, michael c. hall tarafından kusursuz bir biçimde canlandırılan karakter.

(bkz: dexter)
başarılı bir polis memurunun evlat edindiği oğludur. kızkardeşi yollu da olsa çok güzeldir.
suç ve ceza daki raskolnikov, aslında çok daha ötesi. raskolnikov un yaşadığı ruhi çalkalanmaları elbet yaşamış ve kendi kafasında mükemmel sağlam bir plan/düzen kurmuştur.
toplumdaki parazitleri kendisi de "kan emerek" temizler.

dexter bambaşkadır, kendisi mükemmeldir çünkü. tek hata yapmaz, seçtiği parazitlerin parazit olduklarını kanıtladıktan sonra saldırır, plan kurarak saldırır. onlara son kez ne bok olduklarını gösterir ve kanlarından bir damlayı hatıra olarak saklar.

dexter morgan uçamaz süpermen gibi, batman gibi geniş imkanlara sahip değildir ya da örümcek hisleri yoktur örümcek adam gibi, özel bir düşmanı da yoktur. olsa olsa vampirlere savaş açmış olan blade e benzetilebilir, kendisi de vampir ama...

dexter hissedemez, duygulanamaz. çocukluğunda yaşadığı feci/dehşet hatıradan dolayıdır bu. ama yine de insanlar arasında kibar, düşünceli, yardımsever olur, gözükür demiyorum "olur" diyorum. kendi öz benliği kan akıtmaya ihtiyaç duyar, ama çok sağolsun babası bu "değiştirilemeyecek huy"u iyi bir yöne doğrultulandırmıştır* :topluma zarar veren ve dönüştürülemez olanları temizlemek.

velhâsıl dexter morgan bir süper kahramandır.
dexter dan literatürlere geçecek manası büyük söz:
"hayatta gizli şeyler yoktur.sadece saklı gerçekler vardır.ve bu yalanlar suyun altındadır."
artık harry denen bunagın kurallarini unutmasi gereken, yoksa ava giderken avlanacak olan seri katildir. ayrica anti-herolugu acilen bırakmasi lazim.
gerekli katil. * *
(bkz: dexter gibi öküz olmak vardı şu hayatta)
h. p. lovecraft'ın yazdığı uzun öyküde yer alan ana karakter. kara büyü ile uğraşırken şeytani bir ruhun hışmına uğramıştır..
sözlüğe de bir tane lazım bundan. seri eksi oy verenlere seri eksi oy veren yazar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.