bugün

entry'ler (889)

kalça ısırırken burna gelen kesif bok kokusu

temizlik imandan gelir.

düşün ki o bunu okuyor

Okumayı unutsun inşallah diye düşündürten başlık.

bazı yazarlar yok olmuş

Eskiden var olan şimdi olmayan yazarlar.

Nereye gitti eski yazarlar. Neden silinmişler. Ne kusur işlediler. Kim bilir nerdeler.

trafik sigortası

Mecburi soygun.

yay burcu kadını

Allah korusun.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Dünya iyiler için çok kötü bir yer.

yeditepe istanbul

Eskimeyen bir trt dizisi.

Kendimizden bir şeyler bulduğumuz her şey bizim oluyor bu hayatta. işte bu da öyle bir şey. Öyle bir mahalle ki bu mahalle, öyle insanlar var ki bu mahallede tamam diyorsun ben de burda ordayım aslında. Kimi zaman Ömer, kimi zaman Önem, kimi zaman Olcay, kimi zaman Ayşe, kimi zaman Ali, kimi zaman Ferhan, kimi zaman Doğan, kimi zaman Serhat, kimi zaman Duru, kimi zaman Berber Remzi, kimi zaman Gülşen, kimi zaman Sabri Usta, kimi zaman Pembe, kimi zaman Rüstem oluyorsun. Buraya herkesin adını yazmak çok zor. Onlar bizden, biz onlardan olduk. Mahallenin romanı aslında biz olduk. Sevdik, sevildik bu hayatta. iyi ki demediğimiz her şeye aslında sonradan iyi ki dedik. Bu içten, bizden senaryo için Ali Ulvi Hünkar’a binlerce teşekkür. Oyuncular ve set ekibine ve mahalle sakinlerine binlerce teşekkür. Bu dizide olan ama şimdi aramızda olmayan herkese gani gani rahmet.

Yolumuz sevgiden geçiyor. Bin şükür.

-SON-

seni ilgilendirmez

Karşı tarafın üstüne vazife olmayan durumu ona anlatma şeklidir. *

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

Aşk kadar güzeldir aşk acısı çekmek. Eğer aşk acısı gerekliyse çekin ertelemeyin. Gerçekten aşık olduğunuzun kanıtıdır. Sonradan gülümsetir.

gece 4 te ansızın gelen felsefe yapma isteği

Kafadaki soruların yol açtığı durumdur. Saatle alakası yoktur aslında. Kendinle başbaşa kalabildiğin, kendini dinleyebildiğin bir zamandır bu zaman. Etraftaki dikkat çeken bir çok şeyin yok olduğu bir zamandır. Keşke gün içinde de becerebilsek dedirten durumdur.

nerde o eski yazarlar

Uzun zamandır sözlükte yazmayan yazardır. Meydanı saçma sapan yazarlara bırakmıştır. Girilen entryleri görünce siniri bozulmuş yazardır. Sözlük ile kim ilgileniyorsa onlara seslenmektedir. Sözlüğün hali hal değildir. Kalite başka bir şeydir. Sözlüğün bu hale gelmesinde hepimizin parmağı vardır.

arka sokaklar

Dizideki oyuncularin kendi saatleriyle oynamasindan dolayi emniyet memuru maaşının 15000TL oldugunu dusunduren dizidir. #breitling #rolex #zenith #iwc

nazlı dönmez

Boğaziçi caz korosunun yardımcı şefidir.

ekmeleddin mehmet ihsanoğlu

meclisin en yasli milletvekili odur diye dugundugum ama en yasli sifatiyla deniz baykal gecici meclis baskanligi yapinca cok sasirdigim milletvekili.

mozart in the jungle

bastan sona heyecan icinde izlenilen bir dizi. muzik camiasindaki muzisyenlerin hepsinin izlemesi gereken ve ders cikartabilecekleri bir dizi. ne yapmali ne yapmamali sorularina yanit bulamayan muzisyenler belki yaptiklari hatalari beyaz camda gorup kendilerine gelebilirler. ayrica dizi o kadar hizli bitiyor ki anlamiyorsunuz.

ekmeleddin ihsanoğlu

adini hep yanlis soyledigim kisi. (bkz: eklemeddin ihsanoglu)

23 yaşında üniversite kazanmak

her gecin basina gelebilir.

o zaman dans

son yillarin en guzel katikaturunun icinde gecen bir soz. ulkemizde yasadigimiz son donemlerde cogumuz bu durumu kabul edemeyip ruhumuzu hasta ettigimiz icin, kime gostersem biri sensin digeri benim dedirten bir tarafi vardir.

fiyat pahalı diye öfke kontrolü terapistini dövmek

"kontrolsuz guc, guc degildir" sozunu animsatir.

oruç tutmak anadolu çomarlarına has bir ibadettir

terbiye sinirlarini asan bir basliktir.

oruc tutmak bir ibadettir. anadolusu avrupasi yoktur. dunyanin her yerinde tutulur. insan kendi ozgur iradesiyle tutar.

(bkz: baslik bulmak zor istir)