bugün

Deli türü davranışları olan ve dengesiz hareketleriyle kimi zaman uzak durulan kimi zaman hayran olunan insan davranışıdır...Zaman zaman "türk abi piskopat işte" repliklerinin verildiği görülür...
Ruh veya sinir hastalığına tutulmuş olup dengesiz hareketler yapan kimse,ruh hastası.
(bkz: hendrix)
mazhar alanson'un cem yilmaz'la birlikte soyledigi eglenceli bir sarki.
yeni sözlük yazarıdır hosgelmiş sefa gelmiştir.
pisilerinin sırtına çanta takıp koleje gönderenlere denir
(bkz: psikoloji)
antisosyal kisilik bozuklugunun amiyane ifade edilisidir.
(bkz: hannibal lecter)
(bkz: michael myers)
(bkz: norman bates)
daha çok;

pisi pisikolpatım
billah yaparım
sensiz olamam der
senden kaçarım

nakarat kısmıyla hatırlanan şarkı.
içinde binbir çeşit malzemenin* bulunduğu sandviç.kadıköyde şöhretlerde yenmesi tavsiye edilir.
yeni bir sözlükçü.. hoşgelmiş..*
beyaz show adlı programda bir zamanlar beyazıd öztürk'ün canlandırdığı tipleme
eskiden psikopat tabir ettiğimiz abilerimiz vardı, kafayı çektikten sonra, paçasını kaldırıp şu damar hiç hoş durmuyor kesecem onu derlerdi, bizde vay be ne biçim adam der gıpta ile bakardık, bir gece sevdiğim kız ben seni kardeş gibi görüyorum dediği için, iki şişe çubuk şarabını kaptığım gibi çıktım bir arkadaşımın evine, nasıl moralim bozuk, çok dertliyim, nasıl olduğunu anlamamıştım, o kadar içimi açıtmışki kardeş lafı birden lavabonun yanındaki pıçakla kendimi kesmek istemiştim, 18 yaşında birinin kendini kesmesi ne değiştirecekti acaba merak konusu idi ama yapmıştım, ilk darbeyi koluma vurduğumda öyle büyük bir yara açıldıki, gördüğümde düşüp bayılmışım, şimdi dönüp baktığımda kolumdaki yaraya, nasıl yaptım bunu diye kendime sormadan edemiyorum, psikopatmıyım acaba ben!

yaş 29, ben bu yaşıma gelinceye kadar öyle psikopatlar gördümki, karanlıktan korkan psikopat mesela, adam gasp tan yatıyor ama karanlıktan korkuyor, adam cinayetten yatıyor arıdan korkuyor, neler neler, asıl psikopat kimdir biliyormusunuz?

kolay paraya alışmışken kendini frenleyen, çalışıp helal kazanandır, hayatı bataklık gibiyken kendini oradan kendi iradesiyle çıkarandır, tek hamle ile karşısındaki devirecekken, ya sabır deyip sırtını dönendir, asıl psikopat kendini kesmez eğer psikopatsan kolunu değil sikini keseceksin, fırlatıp atacaksın, bizde işte bu psikopatmış diyecez, o kesdiğini yerden alıp öpecez, 29 yıldır karşıma çıkmadı o psikopat, çıkarsa kesmeyende namertdir, öpmeyende.
sorumluluk, suçluluk ve vicdan duyguları gelişmemiş, dürtüsel davranış gösteren, anlık yaşayan kişilerdir. id'den gelen kabul edilmeyen arzuları engelleyecek sosyal otoriteyi temsil eden superegonun işlememesi sonucunda kişi kontrolsüz davranışlar gösterir. korkuyu tanımazlar. son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar beyin ön lobunda glikoz metabolizmasındaki bozukluktan kaynaklandığına dair veriler sunmaktadır. duygusal hareketlilik, duygulanım gibi özelliklerin beyin ön lobunda olşutuğu düşünülmektedir.
hayatında gerçekten piskopat görmemiş adamların kendilerine yakıştırdıkları sıfat. ahmet çakar piskopattır ama ben piskopatım demez. ama piskopattır, gözlerinde bir acımasızlık vardır. ben piskopatım diyen ibiş bir bok değildir aslında. ben psikopatım diye zırvalar durur.

piskopat adam psikopat demez piskopat der. gerektiğinde kan akıtır ardına bile bakmaz giderken, oturur yemeğine yer.
kadıköy ün ünlü fast food sandviçlerinden bir tanesi, en güzeli. içinde sosis, sucuk, nugget, kaşar, amerikan salatası, patates ve diğer hatırlamadığım birçok malzeme bulunan ekmekarası. eskiden daha büyüktü, giderek küçüldü maalesef.
(bkz: PC) (bkz: kapatmak)
kalıtımsal yolla ve kötü yetişme tarzından dolayı toplumdan soğuyan, büyüdükçe şiddet fantazilerini nefretle biriktiren ve vicdana sahip olmayıp, zevk amaçlı insanlara zarar veren ya da onları öldüren insan. normal toplum kalıplarına uyan karakter ve görüntüye sahip olsalar da, doyumsuzdurlar ve hayvandan başlayarak zamanla karşılarına çıkan canlılara işkence ederler.
- albert de salvo, bir kutuya koyduğu kedi ile köpek birbirini pençelerken, kutuya açtığı delikten onları izlerdi.
buna karşın canlılara küçükken zarar vermeyen psikopatlar da vardır.
- jeffrey dahmer, küçükken yitirdiği köpeğinin ardından günlerce ağlamıştı.
(bkz: sen kaç beni tanıdılar)
edit: bir yıl önce kendimi psikopat zannediyomuşum lan galiba *
(bkz: ibrahim üzülmez)
(bkz: psycho)
(bkz: psikopat geceler)
tam sözleri:

senden uzaklarda herkes bir alem
anlaşılmaz işler bunlar bir tanem
ne derse desin bizim alem
ben hür yaşarım, güler coşarım
bıktım senden billahi seni boşarım

psi psi psikopatım billah yaparım
sensiz olamam der senden kaçarım
psi psi psikopatım billah yaparım
seni seviyorum der senden kaçarım

az biraz gül yüzüme buz gibi bakma
cana yakın ol biraz suratını asma
tatlı tatlı konuş sen bilirsin de
ya güzel bir söz söyle sevdir kendini
bıktım senden billahi boşarım seni

piskopatım.
gerçeklerden kopuk, yaşama uyum sağlayamayan, anormal karakterli, toplumda sorunlar yaratan sadist, kabadayıdır.
eleştirilere dayanamaz: tehdit ve intikamla karşılık verir.

sürekli yalan söyleyen, bozuk kişilikli, toplumda ciddi sorunlar yaratan tiptir.
üstünlüğünü kanıtlamak için başkalarına eziyet eder.

genellikle çocuk tacizcileri, tecavüzcüler, trafik kurallarına uymayanlardır. dolandırıcı, hırsız ve seri katillerdir.

sosyal yıkıcılardır.
(bkz: psikopatman)