1. 1.
  zayıf kurgusu ve betimlemelerine rağmen, fantastik öğeleri ile gerilim yaratmayı başarabilen, call of cthulhu' nun yazarı müstesna şahsiyet.
  (bkz: kalamar ve cthulhu arsındaki yedi fark)
  3 -1 ... megantarum
 2. 2.
  S king in aksine olaylari daha cok hayalgucumuze birakan ve kanimca en iyi korku yazari..ozellikle call of ctulhu
  ... glosoli
 3. 3.
  (bkz: howard phillips lovecraft)
  ... halit ayarcı
 4. 4.
  necronomicon isminde bir kitabın varlığını iddia edip milletin yüreğini hoplatan sonrada "şaka len şaka" diyip üzerimize gülen üstün şahsiyet...
  3 ... chazsmyr dhuunyl
 5. 5.
  charles dexter ward olayı isimli eseride gayet orjinal olan bi alınışta okunup bitirilen kitaplar yazan baba yazar
  ... vainamoinen
 6. 6.
  live after deathin kapağına baktığımızda kendisine ait bir şiiri görebileceğimiz gotik edebiyatın aşmış şahsiyeti...
  (bkz: iron maiden)
  ... aqcelia
 7. 7.
  the outsider ve the case of charles dexter ward gibi çok sevdiğim iki öykünün sahibi aşmış insan.Hayatı da en az öyküleri kadar ilginçtir.Anne ve babası aynı akıl hastanesinde ölmüşlerdir.iki yaşında alfabeyi öğrendi ve üç yaşında okumaya başladı.Annesi oğlunu bir kız gibi yetiştirmeye çabaladı,akıl hastalığı ilerledikçe oğlunu çirkin bir çocuk olduğuna inandırdı ve sonunda oğluyla tüm fiziksel teması kesti.Lovecraft ise annesinin gölgesinde dış dünyayla ilişkisi çok sınırlı bir biçimde astronomi ve mitolojiyle ilgilendi.Sağlık sorunlarından dolayı eğitimine devam edemedi ve bunun kendisine verdiği acı bazı öykülerinde görülebilir.Öyküleri döneminin pulp korku dergilerinde yayınlandı fakat kendisi hiçbir zaman öykülerini beğenmedi.Ayrıca bir dönem hayalet yazarlık da yaptı.Kendisine sadık küçük bir arkadaş çevresi vardı ve bunun dışında tüm ilişkileri mektuplarla sınırlıydı.Hayatı boyunca bir 18. yüzyıl beyefendisi gibi davranmaya çalıştı ve dönemin şivesini kullandı.1937'de 47 yaşındayken bağırsak kanserinden öldü.
  ... melkor
 8. 8.
  kanımca Gotik Edebiyat yazarlarının efendisidir...* tümüyle kendine ait bir mitos yaratmıştır. Stephen King'in etkilendiği yazarların başında gelir. Öykülerindeki insan karakterlerini çoğunlukla, doğa üstü güçleri olan varlıklara karşı çaresiz, zayıf ve karşılaştıkları dehşetten ötürü delirmenin eşiğine gelmiş tipler olarak betimler. Öykülerinin tümü Dost Kitabevi tarafından üç cilt olarak dilimize çevrilmiştir.
  -1 ... golgi aygiti
 9. 9.
  kimi zaman tek bir taş parçasını bir sayfa boyunca betimleyebilen, buna rağmen okuyucuyu sıkmayan yazar. ayrıca öykülerinde karşılıklı konuşma neredeyse hiç yoktur ve çoğu öyküsü birinci kişi ağzından anlatılır.
  ... the black pill
 10. 10.
  edgar allen poe'dan fazlaca etkilenmiş yazardır. yaşamının son yıllarında garip tikleri ve huyları dayanılmaz bir hal almış, 32 derecenin altındaki sıcaklıklarda duramıyormuş.
  aynı zamanda metallica'ya efsanevi bir şarkı yazdırmış olmanın yanısıra *, the music of erich zann adlı öyküsüyle de beni benden almış kişidir.
  ... thor