bugün

entry'ler (549)

dtp izmir i alabilir mi

gerçekleşmeşi durumunda listeye ilk sıradan kıyamet alameti olarak girecek soru cümlesi.

içimizdeki hainler

(bkz: turkiye deki yuzde 10 hain kontenjani)

gadjo

görünüşe göre epey bir terbiyesiz yazar. lumpen solcu tayfanın gereksiz bir ferdi daha. ne kendisine ne de halkına yararı olur böylelerinin.

tayyip erdoğan ın çevreci olması

kuzu etini az pişmiş yemek isteyenler ne kadar hayvansever ise tayyip erdoğan'da işte o kadar çevrecidir. yani bakış açısı bizden biraz daha farklı. olaya daha liberal bakanlardan o.

ufuk uras

pkk kontenjanından meclise girdi, şimdi akp'nin sahip olduğu bilumum yandaş yayın organındaki programlara katılıyor, akp'li yöneticilerden gelen "gerçek muhalefet işte böyle olmalı" övgülerine pişmiş kelle gibi sırıtarak cevap veriyor. yakında fethullah gülen cemaatine katılarak umreye de gider bu. hak yolunu bulması çok yakındır.

god bless you..!

pkk nın solcu olması

cevabı basittir. evet ne yazık ki solcudur. ne kadar solcu olduğunu pkk kontenjanından meclise giren "devrimci" ufuk uras'a sorabilirsiniz. ayrıca bilumum sosyalist forumlarda pkk'nın her kanlı eyleminden sonra düzülen methiyelerden de bu gerçek bir hayli anlaşılabilmektedir. ayrıca barış, eşitlik , özgürlük sloganlarını bolca kullanan bir ideolojinin türkiye'de en çok kan döken terör örgütleri tarafından savunulması da düşündürücüdür.

türklerin realist olamaması

(bkz: gercekci ol imkansizi iste)

en azından bu bakımdan realistirler.

dursun karataş

katillerin ve kaleminden kan damlayanların kahramanı. ölümü hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. zira bu meftanın da bir dönem başkanlığını yaptığı dkkp c gibi terör örgütleri akılla değil histeri ile yönetilen idraksiz bir biçimde ezber ettiği dogmaları nefret ve öfke ile sahiplenen düşünmekten aciz insanların sempati beslediği bir örgüttür. varoluş nedeni hakkaniyeti sağlamak değil karşısındaki hakim ideolojiye ve topluma karşı beslediği, aşağılık kompleksi ile karışık intikam duygusudur. düşmanları var olmadan yaşayamazlar.

akılsızlara baş çok çabuk bulunur. ha öküz başı, ha köpek başı. adı ha karabaş, ha karataş.

ne farkeder ki..

kürt sorununa demokratik açılım geyiği

karşındaki muhattabın yüzyıllardır feodalite ile yönetilmiş, insanlık tarihinin en ilkel gelenek ve göreneklerlerinden*** kendini hala kurtaramamış, aşiret sistemi yüzünden kul olmaktan öteye gidememiş bir toplum yapısına sahip olduğundan demokratik açılım isteği sadece sözde kalır. zira ne kadar da ezik edebiyatı yapsalar, ağızlarından ne kadar kardeşlik sloganları eksik olmasa da bu kelimelerin onların lugatındaki anlamı dağ kanunudur.

islamcı olmak

bu görüşe sahip olanları belirlemek çok kolaydır.

(bkz: osmanli devleti ne gozu kapali iman eden insan)

osmanlı düşmanlığının prim yapması

zaten resmi tarih anlayışı nedeniyle osmanlı'nın her yaptığını bilinçsizce savunan insanların bulunduğunu kavrayamayan kişilerin söylemi. o nefret sandığınız şey, objektif tarih anlayışıdır, beyin yıkanması dediğiniz şey özgür düşüncedir.

sözlüğün durumuna isyan eden yazarlar

sözlüğün protest-arabesk takılan yazarlarının içinde bulunduğu durum.

(bkz: isyanım var ulan)

sefalette eşitlik

komunizmin insanlar arasındaki adalet ve sosyal eşitliği mümkün kılmak için uygulanmasını zaruri gördüğü ilkelerinin sonuçlarını, komunist sistemle yönetilen ülkelerdeki yaşam standartlarına dayanarak eleştirenlerin komunizm için yaptığı bir zamanların çok tutan yakıştırması.

osmanlı devleti ne gözü kapalı iman eden insan

tarih gibi objektif olarak ele alınması hayati önem taşıyan sosyal bir bilime; din, iman, inanç, aidiyet gibi konuların karıştırılmadan yaklaşılması gerektiğini anlayamamış insandır. akıl ve mantıkla değil duygularıyla konuşur. istediği şey tarihsel gerçekleri tartışmak değil, inancının propagandasını yapmaktır. bilinci kapalı olduğu için olsa olsa misyoner olur, başka bir şey değil.

odaya deniz gezmiş posteri asmak

hayatta bir b.k olamamış olacağa da benzemeyen kişinin ezikliğini telafi etmek için kendini üstün ve yüce gördüğü biri ile özdeşleştirme çabası. ingiliz, amerikan malı che resimli tişört giyip sosyalizm edebiyatı da yapar bu zırtapozlar. şöyle ruhunu soyup karakter tahlili yapsan deniz gezmişlerin, chelerin milyonda biri olamayacak adamlardır oysa. kapitalizm, baş düşmanı olan değerleri bile arsızca metalaştırdığını farketmeyip kendi sefil ruhunu tatmin etmek için bu tip girişimlerde bulunanlar bilsinler ki , o resimlerini duvarlara asıp, tşörtlerini üzerine giydikleri insanlar yaşasalardı bu rezilliklerinden ötürü onların yüzlerine tükürürdü.

savaş çıksa da banka soysak diyen ergenekoncu

(bkz: cenk etme sevis)

osmanlı devleti

7 tane alevi-türkmen başı kesenin cennete gideceği hakkında fetvalar veren ebu suud gibi şeyhulislamlara sahip devlet.

cehennem ateşinde cayır cayır yanacak birçok padişah ve devlet adamı yetiştiştirmiştir.

osmanlı devleti

600 yıl süren acı dolu hatıralardan sonra, esaretinden en son türklerin kurtulduğu devlet.

osmanlı devleti

anti tezi için..

(bkz: türkiye cumhuriyeti)

osmanlı devleti

yavuz sultan selim dönemi'nde güneydoğu anadolu'ya çıkılan sefer sırasında öldürülen onbinlerce türkmeni görüp aman dilemeye gelen bir türk için yeniçerilerine "Vurun şu pis Türk'ün başını olmuştur" die emir veren kuyucu murat paşa gibi sadrazamlara sahip devlet.

türklere karşı sonsuz bir sevgileri vardı anlaşılan. ben de osmanlıyı şimdilerde ölesiye savunan devşirme torunlarını seviyorum. canlarım benim.*