bugün

etkinlik saat 21:00'de başlamış ve 03:00'e kadar devam etmiştir. vur patlasın çal oynasın tadında olmuştur ve umarım gelen yazarlar memnun kalmıştır. şayet şahsım adına gelen herkese çok teşekkür ediyorum. herkes memnun olduysa ne mutlu bizlere..

kimsenin kusmaması, herhangi bir olay çıkarmaması, insanların gayet efendi bir şekilde takılarak kendini bilmesi gibi olaylar gerçekten zirvenin her dakika eğlence boyutunun artmasına sebep olmuştur. zaten 5 fotoğraf makinası ve 1 profesyonel kameramanla bütün görüntüler kayda alınmıştır.

yanımızda olamasalarda canlı telefon bağlantısı ile irtibat kuran redwinemania ve alwayssleepy'e ayrıca teşekkürler. gerçi redwinemania zirveye gelecekti, gelemeyerek satıcılık yapmıştır. fakat ben şu an bunu dile getirerek kendisini rencide etmek istemiyorum. alwayssleepy ile bazı üçüncü nesil yazarları muhatab ettim diye bana karşı olan tepkisine anlam veremiyor ve bütün nesiller kardeştir ayrım yapan kalleştir şeklinde sözü hatırlatarak, ırkçılığa bir son vermesini istiyorum. unutmamalıdır ki "we are all üçüncü nesil"

gelelim zirveye katılanlara...

911: şehir dışında olduğu için gecenin ilerleyen saatlerinde aramıza katılmış, şeref vermiştir. kendisine mutluluklar diliyoruz, allah tamamına erdirsin..

abberline: bu adam daha dakka 1 gol 1 şeklinde beni gibi bir beşiktaşlı'ya "salça şu gs atkısını askıya asar mısın?" şeklinde bir soru sormuştur. kendisi zirvenin diğer tarafında baş köşeye oturup, keyfini sürmüştür. amd, don santino corleono gibi iki insanın yanına düşüp "bitse de gitsem" şeklinde iç sesini dinlemek istese de bunu pek başaramamıştır. ama bir fırsatını bulup erkenden kaçmıştır. * şaka bir yana aramızdan erken ayrılmak zorunda kalmıştır, başka bir zirve de görüşmek dileğiyle..

amd: gecenin bombasını patlatarak "kara gözlü çingenem aşık oldum ben sana" şarkısını söyleyerek "ulan yine mi kimse dikkat etmedi bu adama, niye bu kadar içmesine izin verdiniz" desem de sonrasında şarkıyı döktürmesiyle "iyi ki içirmişsiniz" denilmesine sebep olmuştur. helal olsun, pavarotti gibi adamdır benim kardeşim..

antistar: şehir dışından yorgun olmasına rağmen tüm fedakarlıkları yaparak aramıza katılmıştır. hamam zirvesine kadar her anda bizimle takılmaya devam ederek uykuya meydan okumuştur. yaptığı heroes spoilerlarına karşılık "oğlum bana sıpoylır mıpoylır yapma yaa" diyerek isyan etmiştir.

arkun: neşe dolu bir adam bu. geldi böyle o kadar samimi, içten tavırları var ki. ilk zirvesi olmasına rağmen anında bizlere uyum sağladı. böyle şarkılarda eşlik etmeler, kendini bilir bir şekilde içerek hiç bir zaman dağıtmamalar.. artık her zirveye katılmasını istiyoruz. iyi ki gelmiştir..

cavit: olumsuz şartlar olmasına rağmen ev arkadaşı arkun ile etkinliğe katılmıştır. arkun ile benzer özelliklere sahiptir. cana yakın, dürüst tavırlar sergilemiş tam kafa dengi biridir. sağolsun giderken de evine davet etmesiyle misafirperver biri olduğunu göstermiştir. en kısa zamanda kendilerini ziyarete gideceğiz.

devedikeni: istanbul'dan gelen misafirlerimizden biri. mutluysanız, mutluyuz gibi felsefik bir kelime etmek istemesem de mutlu olduğu gece boyunca attığı kahkahalardan belli olmuştur. neyi anlatsam nerden başlasam bilmiyorum ki. süperdi valla ya, iyi ki katıldı. sadece bunları diyebilirim. muhabbetler çok uzun, ömür yetmez..

don santino corleone: bütün gece eline bir fırsat geçip şiir okumak için can atmıştır. lakin kimse buna izin vermemiştir. bursa etkinliklerinin müdavimlerindendir, her muhabbette olmazsa olmazdır. herşey bir yana kardeş gibidir, candır, ciğerdir..

karga: istanbul'dan gelip aramıza katılmış bir diğer yazardır. iyi insan seviyoruz kendisini. yazılcak çok şey var bu adam hakkında ama söylenmez hepsi sır. etkinliğe sevdiceğiyle katılmıştır, mutlu bir tablo çizmişlerdir. mutluluğun resmini çizen abidin kıvamında bütün gece şen şakrak eğlenmiştir. fotoğraf makinesi sayesinde bol bol görüntü almışızdır.

karpuzkabugu: istanbul'dan gelen üçüncü ve son yazar. çok içsede iyi işkembe varmış birşey olmadı valla. de-ka organizasyon firması olarak ortağı devedikeni ile yol arkadaşı olup istanbul'dan buralara gelmiş, bizleri mutlu etmiştir. kendisi mezdeke dans grubunun ortada duranıdır. "peçelilerden hangisi oydu" diye sormayın işte. bu adam sağolsun bizleri kırmamış, dansöz kıyafetini bir güzel giymiştir. * *

kelmajeste: işte bursa kemik tayfaya katılacak bir yazar daha. kaleciliği gibi insan olarakta çok iyi biriymiş. adam olacak yazar kurtardığı şutlardan belli olur sözünü ispatlar nitelikte. mesela runje adam olsaydı, o golleri yemezdi. neyse konu dışına taşmamak lazım. bundan sonra her zirveye katılması dileğiyle..

montajelemani: asker, doğum günü çocuğu, kameraman gibi özelliklere sahipti dün gece. kendi eğlendi, eğlendirdikçe eğlendirdi. sürpriz doğum günü partisiyle duygulandı, teşekkür ede ede bitiremedi. zall'ın yüzüne baka baka "bu sözlük senin değil, hepimizin" diyerek yazarlığını tehlikeye attı. * kendisi için fasıl ekibine doğum günün bana geldiğin gündür şarkısını çaldırınca ilk başta ne olduğunu anlamadı. "iyi ki doğdun montaj" diyince davayı çaktı. mumları hepimiz üflüyoruz diyince ben dayanamayıp hepsini üfleyince, herkes isyan etti ama korkmayın dileğimi tuttum; "en kötü günümüz böyle olsun"

ormia: karga'nın sevdiceği olarak yazarların beraberinde getirdiği bayanlar haricinde zirvede boy gösteren tek bayan yazar olma ünvanı kendisindeydi. ona göre bu zirve en beğenilenler istatistiğinde birinci sıraya yükseldi. gayet memnun kaldı, eğlendi. kendisine geldiği için teşekkür ediyoruz.

ozee: gecenin ilerleyen saatlerinde aramıza katıldı. halı saha maçlarında gördüğümüz bu çaylak insan, bu zirvede de kız arkadaşıyla beraber teşrif etti. en kralından arabesk şarkılar söylendi, eğlenildi.

PhyXiuS: geceye suskun başlayan, sonradan uyum sağlayan beşiktaşlı yazar. zaten "alkol varsa bende varım asla kaçırmam" diyen biri. bu adamı sevmeyelim de taşa mı dönelim. *

rurouni kenshin: içmek istemese de sonunda dayanamayıp bir bira da kendisi içti. bir ara rakı şişesini eline aldı. sandık ki çılgınlık yapacak, rakı-balık olayına girecek. neyse ki korkulan olmadı ve rakı şişesini yanındakine verdi. bol bol fotoğraf çekti, kendisi herkese ulaştıracaktır.

sivrisinek: gecenin en başından sonuna kadar bizlerleydi. hamamda da bizimle eğlenmeye devam etti. bu adamın hakkını ödeyemeyiz, olaylara büyük katkı sağlayanlardan. kendisi halktan biridir, bir gaffur'dur adeta.

yawuz: işte zirvenin diğer organizatörü, nam-ı diğer kankam. sağolsun herşeyde bana çok yardımcı oldu. zaten o yardımcı olmayacakta kim olacak. montaj'a göre sözlük benim, devedikeni'nin, karpuzkabugu'nun, yawuz'un.. ama sonrasında bana göre %51'i yawuz'un. hatta çapari'nin de yüzde 51'i yawuz'un, terminal'de ki çay ocağınında.. herşeyin %51 hissesine sahip, öyle zengin bir insan. ama belli etmez o ayrı, mütevazi işte ne yapsın. *

zall: aramıza gecenin ilerleyen saatlerinde teşrif edip, gecenin sonuna kadar kalmıştır. sadece kola içmesine rağmen çıkışta çizdiği zikzaklarla, rakının kokusundan etkilendiği gözlerden kaçmamıştır.

işte böyle bir etkinlik daha geçmiştir. içimden tuttuğum doğum günü dileğinin gerçekleşmesi dileğiyle..

(bkz: en kötü günümüz böyle olsun)
gittik, yaşadık, geldik ve şimdi de yazıyoruz zirvesi. gittiğim, bulunduğum zirveler içerisinden tadı damakta en çok kalan zirvelerin başında olan zirve olmuştur. katılımcı listesini bursa'da organizasyon ekibine bırakıyorum yazmaları için. efendim, ben * ve karpuzkabugu, de ka organizasyon a s olarak zirve için gündüz saat 4 gibi yola çıktık. taşeron firmamız karga inşaat taahhut mühendislik züccaciye limited şirketi hafta başından beridir bursada idi zaten, sivrisinek'in evini gaffur misali işgal etmiş. efendim direk terminalden karşılandık ve hemen arap şükrü denilen yerde mekanımıza getirildik bursa ekibimiz tarafından sağolsunlar. sonra kalabalıklaştıkça kalabalıklaştık, güzelleştikçe güzelleştik. gece 3'e kadar öyle güzel demlendik ki hep birlikte, kalkası gelmedi kimsenin. zaten mekan da biraz benim, biraz salca'nın, biraz corleone'nin ama en çok da yawuz'un ***. zall geldi sonra. böyle 10 kaplan gücünde bekliyorduk biz de montajelemani'nin vakt-i zamanında yaptığı tasvirle, ama senin benim gibi adam çıktı şaşırdık. öyle güzel sohbet ettik ki bir süre sonra "ulan acaba bu gidişle sözlüğün yüzdesini de verir mi zall bana" diye düşünmedim de değil. neyse silinen iki entrymin geri alınmasına tav olduk ancak. ayrıca sevgili montajelemani doğumgününü, yine montajın askere gidişini ve yawuz'un askere kabul edilişini büyük bir coşku ile kutladık, gerçi onlar kutlamadılar ama biz mutluyduk*. gecenin dibi oldu, bizi götürdüler kocaman bir çorbasıya. anam bunlar bursanın her yerini tanıyorlar, bir girdik çorbacıya, sanki rte'yiz, bir servis, bir hizmet. bir güzel karnımızı doyurduk ve aldılar bizi bursanın yukarıdan görüntüsünü yakalayacağımız bir tepeye. manzara müthiş, müzikler harika, sohbet bir numara, bursa'da aşık olmak da ayrı bir güzel dedik durduk, şiirler okundu, biz anlamadık *. ve ardından o her zirvenin kıçına eklenip de bir türlü yapılamayan hamam zirvesi için hamama gittik. sıcak su havuzu, saunası, kesesi, bir de eşekdonduran mıdır nedir bir ismi olan sıcak su kaynağının altına girdik. şahsen hala ayağımın bir kısmını hissetmiyorum. üzerine de bir uyku çektik. böyle bir güzellik şekli, böyle bir rahatlama taktiği, böyle bir hizmet, bir misafir ağırlama yok. mest olmuş şekilde bizi taaa otobüsümüze kadar getirip el sallayarak uğurladılar. hepsinin teker teker yanaklarından gözlerinden öper, teşekkürlerimi sunarım çok güzel bir gün geçirttikleri için, emeklerine sağlık. tabii zirvenin bir sürü de ince ayrıntısı var, onları da diğerlerine bırakıyorum (10 numara, saygı duyuyorum ve resmini çizebilir misin? kısımları olmasın rica edeceğim *). ayrıca, keşke daha evvelden böylesine bir birliktelik yapsaymışız, valla geç kalmışız. çok memnun ve mutluyum bursa ekibini tanımaktan ve kaynaşmaktan, hepsini teker teker çok içten sevdim. harbi adamlar...
zirvelerin değişmez organizatörü, de-ka organizasyon a.ş yönetim kurulu başkanı olarak, bu sefer organize etmiyor şerefime organize edilmiş bir zirveye iştirak ediyorum efenim. kardeşlerime teşekkür eder ve gelemeyen tüm yazarlar adına göbecikleri şıkır şıkır atacağıma teminat veririm. ulan hep biz organize edecek değiliz ya az da biz eğlenelim dimi ama *.
bursa arap sukru zirvesi

ve bir şiir tadındaki zirveden arta kalan tatlı yorgunluk, hafif bir mide bulantısı, temizliğin verdiği rahatlık, en önemlisi de keyif içinde geçirilen bir gün sonu.. yüzümde mutlu olmaktan ve dahi insanları memnun etmekten doğan gülümseme.. yaşadığım en güzel günlerden birini yaşadım dün.. daha önceden sözlük sayesinde tanıdığım dostlarım(!) ve yeni arkadaşlarımla en bi güzelinden zirvemizi yapmışızdır. bursanın rakı-balık ikilisi yapılacak en güzel mekanı arap şükrüde demlenilmiş, şarkılar söylenmiş, göbecikler atılmış, ufak ufak efkarlanılmış, şiirler okunmuş, dostluklar pekişmiş ve dahi pırıl pırıl olunmuştur. bu kadar güzel insanla birlikte zaman geçirmek inanın harika bir şey.

istanbullardan kalkıp aramıza katılarak keyfimize ortak olmuş, misafirlerimiz devedikeni ve karpuzbugu nun öyle sanıyorum ki gayet güzel bir gün geçirmelerinde yardımcı olmuşuzdur. zaten istanbul fasıl zirvesinde tanışmış, samimiyetlerine inanmıştık, artık iyice eminiz. organizeyi yapan bursadaki iki kardeşim salca ve yawuz hiçbir fedakarlıktan çekinmemiş ve bizim bu güzel günü yaşamamıza olanak sağlamışlardır. teşekkür az gelir biliyorum. ve doğumgünü çocuğu, ağır abi, adam gibi adam montajelemani.. gözlerindeki mutluluğu görmek yetti bana.. çabucak gidip gelecek askere ve biz her zaman olduğu gibi aynen kaldığımız yerden devam edeceğiz her şeye.. iyi ki varsın abi..

e herkes yapmış, ben de kelmajeste olmadığım için zirveden notlara geçebilirim.

amd: beni sözlüğe üye yapan, bu güzel insanları tanımama bir şekilde vesile olmuş olan okul arkadaşım, en güzel-en kötü günlerimde hep yanımda olan kardeşim. zirveye ağırdan başlamış ama aldığı alkolün etkisinden midir bilinmez, sonlara doğru fena açılmıştır. kendi adıma onu ben bile ilk kez böyle gördüm. kara gözlü çingenem aşık oldum ben sana adlı şarkıda olağanüstü performans göstermiş, gözlerimi yaşartmıştır. bir ara hamamda bayılacak sandım, aha da lan adam gitti dedim ama o sapasağlam çıktı vesselam. *

yawuz : şimdi herkes yazmış banim için geç olmuş ama vallahi tutamadım kendimi yahu. yani bu sözlük zall ın diil aslında, biraz benim, biraz salca nın, biraz montajelemani nın ama en çok da yawuz un. yüzde 51 hem de, boru diil yani. zirvenin organizatörleri arasında olan kardeşim bir dediğimizi iki etmememiş, gözlerinden uyku akmasına rağmen en son saat sabah 10 civarında beni eve bile bırakmıştır. iyi ki tanıdım seni..

salca : şimdi onun hakkında aslında çok söylenecek laf var. bu adam benim ızdırabım. cinim kadar sevmem. ama gel gör ki sevimli namussuz. atsan atamazsın, satsan kimse almaz. kızılmıyor da, dövülmüyor da.. organize işini ne kadar iyi yaptığını gördüm dün gece. her şeyde eli ayağı var bu adamın vallahi. beni şiirden soğuttu gerçi ama beklesin acuk sırf ona özel bir destana başladım, bağırta bağırta kulağının dibinde okucam, kaçarı yok. şimdi bir de özelliği varmış yeni öğrendim. adam masör. bildiğin masör hakketen. önce * yi aldı önüne * sonra da beni. sanki sihirli parmakları. yeminle yeniden doğmuş gibi oldum lan masajdan sonra. ellerin dert görmesin. öperin.

montajelemani : hep dediğim gibi adam gibi adam. gerektiğinde dinleyen gerektiğin de nasihat veren bilge kişilik. zirve onun için ayrı bir önem teşkil etmekteydi. doğumgünü çocuğu olarak etrafa gülücükler dağıttı ki eksik olmamasını dilerim yüzündeki gülücüklerin. adam rakı şişesinde balık gibi, zerre etkilenmedi artı 10 dubleden. en nihayetinde bağıra bağıra şarkılarımızı söyledik, kahkalar attık beraber, oynadık, keselendik. her zaman yanımda olduğunu biliyorum, sen de hep yanında bir kardeşin olduğunu unutma! abi o diil de bursa da aşık olmak da güzel be. * * * *

ozee : bir diğer kardeşim de bu adam. o kadar samimi o kadar içten. zirveye biraz geç teşrif etmiş, ama ilerleyen dakikalarda ziyadesiyle telafi etmişizdir bunu. bu arada canımmmm, hayat nassı gidiyooooo.. *

devedikeni : istanbuldan misafirimizdi. fasıl zirvesinde tanışmıştık zaten ama dünkü zirvede dostluğumuzu ilerlettik iyice yan yana uzun süre muhabbet ederekten. eğlencenin dibine vurduk hakketen. ama kese sözü vardı tutmadı, üzdü beni. uludağın eteklerinde içmeceye devam ederken ziyadesiyle kafasını şişirdim ama bir efesi beraber döndürmek suretiyle dinledi beni. varlığı, yanımda olması bile güç verdi bana. * *

karpuzkabugu : adam selebritiyyy miş yahu. çok ısrar ettim anlatmadı inceliklerini, aşk olsun. bir diğer misafirimizdi. keyfimize keyif kattı varlığıyla, eğlencemize prtak oldu. beni keselemek suretiyle bir ara derimi yüzmeye çalıştı zor engel oldum. * *

sivrisinek : bir gece evvel evinde başlıdığımız içmece eylemine aynen devam ettik beraberce. karşılıklı attık göbecikleri.. kahkahalarımız eksik olmasın kardeşim. o da sözlüğün kazandırdığı değerlerden benim için. *

antistar : yol yorgunluğu falan dinlemeyip yerini almıştır yanımızda. eve bile uğramadan zirvemize gelerek bize ne derece değer verdiğini göstermiştir. ona bi sözüm kaldı ama, bir şarkı söylecektim bırakmadılar. ama söz şimdiden hazırlıyorum repertuarı beraberce döktürecez. *

karga : o artık bir istanbullu diil zaten. bizden biri oldu. az daha temelli buraya yerleşmeye karar veriyodu ki son bir hamleyle caydırdık. ama hamama gelmek yerine evde uyumayı tercih ederek hayatının hatasını yapmıştır. burdan kendisine teessüflerimi yolluyorum.

ormia : karga nın cancağızı olarak zirveye gelmiş bizi şenlendirmiştir. ama en çok da ona kırgınım yahu. insan söz verir de tutmaz mı? bi şekilde affı mümkündür angelina jolie ile aramı yaparak. yok yok vazgeçtim o olmasa da olur. *

zall : zall bi kere şunu aklından çıkartma bu sözlük senin diil. biraz benim biraz salca nın ama en çok da yawuz un. * bir parça geç katılmış aramıza ama gelerek bizi ziyadesiyle keyiflendirmiştir. sonra mekan çıkışında karanlıkların arasından kayboldu. haber alan varsa söylesin..

ve tanıştığım diğer arkadaşlarım kelmajeste, abberline, arkun, cavit, 911, phyxius, rurouni kenshin.. hepinize geldiğiniz, aramızda olduğunuz için binlerce teşekkürler..

son olarak da şöyle bitirmek istiyorum, salca nın da dediği gibi:
en kötü günümüz böyle olsun
de-ka organizasyon a.ş heyeti olarak sevgili devedikeni ve ben ''bursanın ufak tekek taşları'' türküsünü söyleyerek düştük yollara. akşam saat 7:30 sularında bursa terminaline inene kadar yol boyunca, sözlükte dönen entrikalar hakkında fokur fokur bir dedikodu kazanı kaynattık *. bursa ekibinin bizleri otogarda yarım saat esir ettikten sonra almasıyla mekana intikal ettik. ilerleyen saatlerde toplanan bursa ruhu sayı olarak az olmasına rağmen istanbul eğlencelerini aratmadı açıkcası.
son demler yaklaşırken kapıdan giren bir adamın milletle tokalaştığını gördüm, ''kim bu'' dedim zall dediler yıkıldım, bittim mahvoldum *. adam bildiğin böyle vasat bir insan, ne sırtında kaftanı, nede kafasında taç'ı var. böyle mi olur canım coder dediğin *. uzun süre sözlükle alakalı istişare yaptık, sözlüğün %51 hissesini istedim ''satamam, sözlük hepimizin ama en çok yawuzun'' dedi.
montajelemani kardeşime, salçaya, yawuza ve sinana diğer tüm bursalı kardeşlerimize gördüğümüz yakın ilgiden dolayı çok teşekkür etmek isterim. ikramda, fasılda, muhabbette süperdi. daha nicelerinde buluşmak isteriz.
fasıl sonrası hamam faslına hiç girmiyorum zaten dikkat ettiyseniz. sözlükte ağırlığı olan, montajelemani, devedikeni gibi yazarların son derece müstehcen, çıplak ve tahrik edici görüntülerini anlatmak doğru olmaz * *.
bu yolculukta benden hiçbir şelikde desteğini esirgemeyen ortagım yönetim kurulu başkan yardımcım devedikenine ayrıyetten selam ederim *.
salca:don santino carleone'nin ızdırabı bursanın pür neşesi
montajelemani:kıvamda muhallebi noktasına geldiğimiz dava arkadaşım. yaşasın halkların kardeşliği *.
karga:bu adam için çok birşey söylemiyeceğim allahından bulacak elbet.
kelmajeste:kelini öper selam ederim, adam iyi kıvırıyo nesrin topkapı gibi *.
amd:bütün gece zall'la benim ismimi niye sol frame'den kaldırıyosun diye kavga etti. espiriktüel kişilik.
abberline:başlığımın altına beni çok merak ettiğini yazmasına rağmen yanıma gelip 2 kelam etmemiş yazardır. bu nasıl selebiriti hayranlığı anlamadım *.
don santino carleone: şiir okuma konusunda yılmaz erdoğana rakip çıkar o derece edebi romantik ruhlu bir arkadaş ama şiirleri hep köşeli nedense *.
yawuz:sözlüğün manevi sahibi, zall'ın 1 numaralı adamıymış bende sonradan öğrendim.
phixuyus:yaşca büyük abi ama iyi içiyor.
antistar: bana racon kesme, bana spoylır yapma lan gecenin bu saatinde gibi laflarla bize karın kası yaptıran, 2 gün uyumamasına rağmen bizi yalnız bırakmadığı için takdir ettiğim kardeşim.
sivrisinek:kendisi kargazede olan bir yazar. karga insanının bursaya gelip adamın evini bir hafta rehin alması sonucu soğuk kış günlerinde sokakta kalmış yazar. hamam zirvesnin sonunda uyudum, ama uyandığımda adam uçup gitmişki vedalasamadık bile.

daha aklıma gelmeyen fakat bizlerle gönülden beraber olan herkese teşekkür eder de-ka organizasyon a.şolarak sözlüğün yaş gününde sizlere iz bırakacak bir organize yapacağımıza teminat veririz.
gerçekten çok eğlendiğim, beklediğim sıcak ortamı bulduğum zirvedir.dikkatimi çeken bazı ayrıntıları aktarmak isterim.
bikere insanlar birbirleriyle gerçek isimleriyle değil nicklerini vererek tanışıyo. bu konuda çok şanslıydım ki buraya gerçek adımla kayıt olduğum için.
çoğu kişinin adını* anlamakta zorlandım hatta bikaç kere sormak zorunda kaldım.
beklediğimden daha kalabalıktı zirve.
bi de galiba çogunluk birbirini önceden tanıyodu. gene de son derece sıcak karşılandık.
son olarak zirvenin organize edilmesinde emegi gecen arkadaşlar başta olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. birdahaki zirvede görüşmek üzere !
18 kasim tarihinde yapilirsa buyuk memnuniyetle katilacagim zirvedir. buradan beni sevip gormek' sevmeyip sovmek isteyen herkese bulusma teklifimi iletmekten onur duyarim.
de-ka organizasyon a.ş heyetinin allahtan bir mani gelmezse yarın akşam 20:30 suları itibari ile bursa topraklarına ayak basması ile başlayacak zirvedir. kalitemiz nedeniyle tercih sebebi olmamızdan mahal, bursalı yazarlardan bir limited şirketoluşturup taşaron firma olarak çalıştırma düşüncesindeyiz. sermayemizi büyüttük parası neyse vericez *.
herkesin kendi kişisel düşüncelerini yazdığı zirve...

montajelemanı: asker kişisi, doğum günü çocuğu, çoğumuzun orada olma sebebi... özleyeceğiz kardeşim seni...

salca: alın size bir diğer atraksiyon adamı... bu nasıl enerjidir anlamadım ki ben... gerçi biz bu adamı tanıyorduk az çok ama bu kadar hiperaktif olduğunu bilmiyordum... süperman falan herhal bu...

karga: sözlüğün illegal kişisi... her gelene kendini farklı tanıtan şahıs... ben ilk gelenlerden biriydim, bana karpuzkabuğu olduğunu söyledi... benden sonra gelen birkaç kişiyeyse sırayla zall, devedikeni falan oldu adam... bukalemun gibi bişi... her ortama uyar ağır abi... ayrıca bi de espirili ki sorma gitsin...

devedikeni: bu adam istanbuldan geldi ama herkesi tanıyor... ben başta bunu ünlü biri falan sandım... herkeste bunu tanıyor... nasılsa...??? keyifli, hoşsohbet ve kültürlü bir arkadaş... en yakın zamanda tekrar görüşmek dileğiyle...

karpuzkapuğu: zirvelerin olmazsa olmazı... aç insan... salca bunlara istanbuldan bişey yedirmeden getirmiş... adam mezeleri 10 dakkada bitirdi... canayakın, sağlam içen, biraz fazla gelişmiş kişisi... *

ormia: zirvenin yazar olarak tek hatun kişisi... abi dedi bana ya... o kadar yaşlı mı gösteriyorum... gerçi senin yanında amca olacak yaştayız ama...

kelmajeste: ortamın saç bakımından en fakir, eğlence bakımında en zengin insanı... küçükmüş bi de bu... nasıl gitti o saçlar diye sormak geldi içimden ama tuttum kendimi...

yawuz: ortama yeni giren biri tarafından sözlüğün sahibi sanılacak arkadaş... salca nın suç ortağı...

sivrisinek: ortama karga, ormia, kelmajeste, rurouni kenshin ile birlikte 2 saat evvelden konuşlanan eğlencesi bol, karga'nın * sömürdüğü, istismar ettiği arkadaş...

rurouni kenshin: çok sessiz, sakin, efendi bir yazar... başta pek içmek istememesine rağmen ** sonradan bira içerek herkesten alkışı koparmıştır...

don santino corleone: acayip derecede bir arkadaşa benzettiğim, bu yüzden de çabuk kanımın kaynadığı yazar kişisi... babadır o ayrı...

zall: 'hakkatten insanmış lan bu' tepkisine gece boyunca birkaç defa muhattap olan, mütevazi, orada olanların tanışmasına zemin hazırlayan insan üstü varlık... *

amd: karga'nın verdiği tepkiyle 'aaa çocukmuş lan bu' o kadar değil de... yine de ben daha olgun birini bekliyordum diye kıvırılası yazar...

diğer konuşma fırsatını yakalayamadığımız arkadaşlara da (abberline, antistar, ozee ve cavit)zirveye teşrifleri ve eğlencemize ortak oldukları için ayrıca teşekkürler...
de ka organizasyon un yoğun ısrarları sonucu katılmayacağım zirve. la bi düşün yakamdan la ahha. valla billa gönülden orda olup bedenen istanbulda düğünde göbek atıcam. * montajelemanına hayırlı teskereler diyorum.
bursa da katilacagim ilk zirvedir. bak heyecandan ellerim nasil da titriyor. bak...
yawuz ve salca'nın mekan sahibiyle ortak görüşmeleri ve bir abimizinde desteğiyle fiyat ile menü konusunda anlaştığımız etkinlik. mekanı o gece komple biz kapatıyoruz ve sadece uludağ sözlük yazarlarına ait bir yer olacaktır. getirteceğimiz özel fasıl ekibi geceye renk katacak, normalde saat 01:00'e kadar açık olan mekan saat 03:00'e kadar bizlere hizmet edecektir.

mekan:

arap şükrü'de sokağında bulunan en iyi yerlerden biri olarak bilinen çapari restaurant

----menü----
mezeler: (mezeler ortaya dörder kişilik konacak, isteyen istediği mezeyi alacaktır)
1- karides söğüş
2- yağ biberi
3- hamsi füme
4- yoğurtlu meze

ara sıcak:
kalamar

salata (salata ortaya dördür kişilik konacak, isteyen istediği miktarda alacaktır)

ana yemek:
balık çeşitleri
a) çupra
b) levrek
c) çinekop
d) tekir
e) (ayrıca isteyen bir kaç kişiye balık sevmiyorlarsa, köfte söyleme imkanımız da vardır)

tatlı:
meyve

içki:
a) 2 kadeh rakı (35 lik rakının yarısı, yani bir 70 lik rakıyı 4 kişi paylaşacaktır)
b) 2 adet bira
c) 2 kadeh şarap
d) alkolsüz içecekler

bütün bunlara ek olarak mekan sahibinden uzun uğraşlarımız sonucu hediye içkilerde koparacağızdır. yani o şekil devam edilecektir.

çok içenler için ek içki fiyatları:

70 lik rakı 40 YTL
bira 3 ytl
(ama bu tür masraflara pek gireceğimizi sanmıyorum, mümkün olduğunca ek ücret kimseye ödetmeyeceğiz)

*** tüm bunların fiyatı 30 ytl

* detaylı bütün bilgiler sunulmuştur.

* gelecek olan arkadaşlar bana özel mesaj attıkları vakit listeye eklenecektir.

* irtibat için cep telefonu numaramı ya da msn adresimi isteyenler özel mesaj atabilir.

* şehir dışından gelecek arkadaşlar sorun etmesinler, biz gelenleri terminalden alacağız. bulamayız diye kimse düşünmesin.

* katılım mümkün olduğunca yüksek sayıda olursa, mekan sahibine söylediğimiz tahmini rakama ulaşırız. böylece bu organizasyonda insanlara mahçup olmadan, mekan sahibiyle ve elemanlarıyla ne kadar aramız iyi olursa, eğlencemiz ona göre artacaktır.

haydi arkadaşlar muhteşem bir fasıl gecesi bizleri bekliyordur..
gidilip efendi efendi oturulup geri gelinecek olan zirvedir. oyle icki icip sapitmak, sarkilara eslik etmek, yuksek sesle gulmek yasaktir. *
offf off gelenlere bir bak diyip hemen adımı yazdırdıgım zirvedir. ayrıca siz bursa'da bensiz zirve gordunuz mu ?
cumartesi günü yapılması kesinleşen zirve. katılımcı listesi için gelecek olanlar bana özel mesaj atarsa daha iyi olacaktır. bu akşam mekan ayarlanacak ve fiyatlar söylenecektir. zirveye katılım minimum 30 kişi beklenmektedir.

bu zirve sonrası ertesi sabah zirveye katılan erkekler olarak gelmek isteyenlerle bursa hamamda keseleniyoruz zirvesi yapılacaktır.

fiyatlarda tahmini 30-35 ytl olacak, net fiyatlar bu akşam yazılacaktır.