bugün

uçan canlılar arasında , buna kargada dahildir , en iğrenç sesli olanıdır . gel istediğin kadar em , ısır , somur ama bir sus kardeşim ya bir sussss...
sivrisinek hayvan aleminin en güçsüz yaratığı olmakla beraber kureyş kabilesinin ağzına edebilecek kapasiteye sahiptir.Aslında sessiz uçan ve iyi saklanan bir mahlukat olmakla beraber emdiği kanı taşıyabilmek için kıpraşan kanatlar içtikçe ses çıkarır helikopter sesini aratmaz.bunların erkekleri bitki özleri ile beslenip kimseye yamuk yapmazken dişilerine kısaca *denir. Maksat üremek gibi kutsal bir görev iken bunu yapmak için gereken insan kanı bu hayvana saygı duymak yerine hayvandan iğrenmeyi kaçınılmaz kılar.
laf aramızda lezzetlidir. *.*...*
Dipterler (sinek, sivrisinek gibi çifte kanatlı böcekler) gerçek birer hava akrobatıdırlar. Olağanüstü hızlı çarpan iki küçük kanatlarıyla (küçük sineklerde saniyede 1000 çırpma) her türlü hareketi yapabilirler. Örneğin havada hareketsiz bir şekilde dengede durabilirler ya da bir daire çizecek şekilde hava hareketi yapabilirler, havada taklalar atarlar ya da bir şeyi havada yakalayabilirler. Bu böceklerdeki en ufak bir dış etkiye ve hız artışına karşı çok hassas olan orijinal dış kanatlar, böceğe, uçuşunun tüm aşamalarında kesintisiz olarak ayarlamalar yapma imkanı sağlamaktadır.
kulak fetişisti uçan memesiz hayvan grubundandır.aynı zamanda aslan,kaplan,kurt gibi yırtıcı hayvanlarında önün gelen bir insan avcısıdır.
yazın rahat vermeyen, bir dadandımı saatlerce ısırmaktan vazgeçmeyen ekositemi bozma tehlikesine karşın neslinin tükenmesini istediğim tek canlı.
nihat sirdar'in yaninda ucan ve sokan bir hayvan. alem fm'deler simdi.
vızzz vızzz gibi insanı çileden çıkaran sesiyle insanı çileden çıkaran canlı.
(bkz: anofel)
bir ss gizli silahı.SS ler savası kaybedeceklerini anlayınca s-ivri s-inek isimli(ki bas harfleri kelime içinde gizlidir)yeni bir biyolojik silah olarak yaptılar.Üstün alman teknolojisi ile yapılan canlı deneyleri ilk önce afrikada daha sonra sulak bölgelerde denendi.
savaş sırasında deney labaratuarları ingilizler tarafından bombalanınca bütün sivrisinekler kaçtı.küçük oldukları ve çabuk üredikleri için yakalanamadılar ve dünyaya musallat oldular.
daha sonra alman baygon firması ilacını yaparak milyar marklar kazandı.
insan kanıyla beslenen ve uykunun en güzel yerinde ıvııız ıvıızzz diye kulağın dibinde eceline susayan bir çeşit küçük baş vampir
(bkz: sivrisinegin dogal serum olmasi)
Avrupa'da yapılan bir araştırmaya göre, çoğunlukla cinsel çekiciliği olan insanları ısıran veya sokan canlıdır.
annelerin "ay duvarkayken öldürmeyin iz yapar." diye yaşamalarına yardım ettikleri hayvan.
türkiye'dekilerin pilotaj eğitimini türk hava kuvvetlerinden almış olması muhtemel küçük mig-29lar. gerçekten it dalaşı kabiliyetleri çok yüksek. o değil stealth* teknolojileri var. siz özenip bezenip terlikleri çıkar, popoyu kaldır, it dalaşına giriyosunuz. sinek saat 12 yönünde, takibe almışsınız. bir anda kayboluyor hayvan*. sonra ara ki bulasın. üstelik stratejik üslere iniş yapıyor bu zilliler. ha bazen depoyu full doldurmuşlarsa anlamsız yerlere iniş yapma mecburiyetinde kalıyolar.

örneğin az önce burnumun dibinde kıpkırmızı götüyle* duran birtanesine terliği 10 cm'den indirmeme rağmen sadece beni dumura uğratarak 5 dakika kazanmış bir yaratık bu. öyle ki uçan hayvan yükselir gider diye insanca* düşünürken, o çoktan masanın altına doğru tereddütsüz manevrasını yapar bile. ulan koca göt, hiç mi demiyorsun karnımda 874954 galon kan var, uçmayı beceremiyorum, allaha dua edip kurtulayım. demiyor sayın sözlükçüler demiyor. kendisine (daha doğrusu yokluğuna, çünkü kendisi masa altı karanlıklarında stealth modunda romantik uçuşlar yapmaktadır muhtemelen) yaptığım kimyasal saldırıya* ise tahmin ediyorum *kıçıyla gülmüştür.

şimdi, "ooolum ankara'nın sivri sineğinden olsa olsa nolur allasen" diyeceklere de haklısınız diyelim. aldığım istihbaratlara göre adanadakiler çatır çutur ses çıkarıyormuş ezildiğinde*. alt sınıf b-52 sayılır onlar. bunca hayvanlığı da incirlikte öğrenmiş olmaları olası tabii. ama yine de sivri türk sivrisidir; boyu, işlevi farketmez amacı bellidir. sırtım da kaşınmaya başladı an itibariyle. israil mi saldı bunları nedir..

hazır israil demişken... tucimania sağolsun odadaki sivri sinek için israil'e haber vermeyi teklif etti. ama olmaz dedik. maazallah bütün ankarayı falan bombalarlar şimdi. "ben yakalarım onu kıllı kollarımın cazibesiyle" dedik geçtik.

"hasar?" derseniz... sol bacak diz altı bölgesinin alt epidermisinden* bir miktar kan emmiş olduğunu acılar içinde öğrenmiş bulunmaktayım. sağ baldırımdaki kaşıntının ise yağmur duasına çıkan pirelerim olmasını umuyorum.

hepinize sivrisineksiz geceler, ali kırcanın beline sağlık, minicik* sivri sineği isviçreli bilim adamlarının aşkıyla analiz eden kendime de akıl fikir diliyorum.
küçük oLmasına karşın benim gibi bir adam'ı sabah'a kadar uyutmamayı başarmış , küfür üstüne küfür etmeme sebebiyet vererek cehennem'e girmeme neden oLacak hayvan!!! *
bir tanesi tüm bir geceyi mahvetmeye değen lanet haşerat. bir de büyükleri var: (bkz: anofer)
yaz gecelerinde insanlari psikolojik bunalimlara ve buhranlara suruklemeyi basarabilen ayaklarina dikis ipligi baglanip ucurtma gibi ucurulasica,kopek gibi gezdirilesice,kanatlari koparilip soba ustunde kizartilasica hayvan turu...
(bkz: psikopatlar)
(bkz: mosquito)
(bkz: kamaro)
gecenin bir vakti kulaktaki vızz sesi onun saniyede 500 kez kanat çırpması yüzünden oluşur.
beni geceler boyunca uyutmayarak şu hayvanlar aleminde en nefret ettiğim , en çok küfrümü yiyen , vızzzz diye sesiyle beni çileden çıkaran lanet olasıca varlık..
kulagimin dibinde vizzz edecegine beni isirmasini istedigim hayvan.
yaz gecelerin bas belaları.her yolu denedim ama bir türlü soylarını kurutamadığım geri zekalı böcekler.gecenlerde raid sıktım oyle uyudum az daha geberiyodum bunların yüzünden
(bkz: kara sinek)in sivri olanı..
(bkz: dünyada niye olduğu keşfedilememiş canlılar)
kan emici
amacı insanları sokmak olan sinek turu*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar