bugün

müslümanlar yine malum kitleyi kudurtmuş . yıllardır türkiye'nin en seküler yerlerinden olan kadıköy'de yaşarım gittiğim hiçbir caminin boş kaldığını görmedim çok şükür. bayramlarda sadece normal zamanlara göre daha boş olur insanlar şehir dışına gittiği için. siz yunanistan'dan falan haber veriyorsunuz herhalde boşaldı diye. ülkede öyle bir hizipleşme var ki herkes dünyayı kendi dar çevresinden ibaret zannediyor. ayrıca eğitim seviyesinin arttığı yerlerde dindarlığın azalması çok normal bir şey. eğitilen insanın taklidi imandan tahkiki imana geçmesi gerekir bu da kolay bir şey değil bunu başaramayanlar dinden uzaklaşır normal olarak. bunun akp ile falan alakası yok. buna rağmen islam'ın dip diri kalması bile islam'ın hak din olduğunu gösterir. hem cuma namazına giden kişi sayısının azalması inanmayan bir insanı neden bağlar ki zaten inanmıyorsun sanane yani. bunu umursayıp inanmadığını söyleyen bir insan o camide ki insanları kıskandığı için cuma namazına giden insanların sayısının azalmasını istiyor. cuma namazına giden kişi sayısı azaldıkça kendini tatmin edecek. kasmayın bu kadar iman edin huzur islam'da.
(...bilesiniz ki gönüller ancak allah’ı zikrederek huzura kavuşur.(rad suresi 28.ayet))
(ey imanın huzuruna kavuşmuş insan! sen o’ndan hoşnut, o da senden hoşnut olarak rabbine dön.böylece has kullarımın arasına sen de katıl.cennetime gir!(fecr suresi 27-30. ayetler))
Sözlük yahudilerinin uydurması.
azalıyor mu bilmiyorum ama şahsen ben gitmiyorum artık. eskiden gidiyordum hatta vakit namazlarında yazlıktaki camide müezzinlik bile yapıyordum ama şortla camiye geldiğim için laf söylemişti bir amca hatta otururken sol ayağımı sağa döndürmedim diye bile söylenmişti. halbuki sanane yani. illa sol ayağımı sağa kaydırmak mı zorundayım, kaydırmak zorunda mıyım. yani böyle şeyler yaşadım ve namaza da gitmiyorum. yazlıkta hoca bizim siteye de geliyor bazen ve aramız iyi.
islam'ın dip diri kalmasından sonrasını okumadım. zaten dipdiri birleşik yazılır standart müslüman seviyesindeki kardeşim...