bugün

entry'ler (636)

facebook a fotoğraf koymayan insan

çirkindir.

the cup of life

(bkz: la copa de la vida)

mercimek çorbası

esnaf lokantalarının vazgeçilmez çorbasıdır. öyle ki bir kase mercimek çorbasıyla bir ekmek bitirip multi-ekonomik bir şekilde karnını doyurup kalkan insanlara sıkça rastlanmaktadır.

susurluk yörsan tesisleri

yenikapı-bandırma feribotu ilk açıldığı yıllarda istanbul'a dönerken feribot biletlerinin alınabildiği yerdi. o zamanlar şimdiki gibi internetten bilet alma durumu yoktu tabi. vardıysa da internet yazlık yerlerde ulaşılabilecek kadar yaygın birşey değildi.

yara bandını artı şeklinde yapıştırmak

karikatürize bir durumdur.

allaha inandığı halde chpye oy veren insan

allah'ın genel başkanlığını yaptığı bir parti olsaydı ona oy verirdi. ancak kendisi* siyasete girmediği için mevcut partiler arasından chp'yi seçmiş olan insandır.

sözlük yazarlarının inbox larındaki mesaj sayısı

(bkz: gereksiz anketler)

samanyolu haber de kadın resmi sansürü

bunu yapan insanların, bu haber kaynaklarını düzenli olarak takip edip hayatlarına o kaynaklara göre yön veren ve malesef ki ülkemdeki çoğunluğu oluşturan kitlenin özetidir. gazetedeki resmi sansürleyen insanların annemize , eşimize, kız arkadaşımıza, kardeşimize ve diğer sevdiğimiz kadınlara nasıl baktığını tekrardan idrak edip kendilerinden daha çok tiksinme sebebidir.

samanyolu tv

haber bültenlerinde dışişleri bakanı ahmet davutoğlu'nun adını "ahmed dağvudoğlu" şeklinde telaffuz eden arapsever kanal. uzatınca daha dini oluyor olsa gerek.

rasim ozan kütahyalı

ayırt etmeksizin her türlü tartışma programına çıkan adam. politika tartışılıyor rasim orda. magazin programı oluyor rasim orda bağırıyor. spor programında şike tartışılıyor, oturmuş ömer çavuşoğlu'nun yanına orda da ahkam kesiyor. bir insanın her konuda mı fikri olur yahu ?

fast food mekanlarında alkol satılması

fast food mekanlarında alkol satılması diye bir durum yoktur zira adı üstünde bu mekanlar hızlı bir şekilde karın doyurup kalkıp gitmek icin vardırlar. siz kola yerine bira koyarsanız adam yemeğini yedikten sonra kalkar bir bira daha alır. sonra bir tane daha derken oturur kalır orda. zaten içkinin doğasında acele etmek yoktur. oturup ağır ağır keyifle içilesidir.

uludağ sözlük

hergün sevgilinin vajinaya magnum double karadut sokması gibi yüzlerce başlığın açıldığı, altına da sözde yazarların "yalarım" tarzı yorumlar yazdığı inci sözlük klonu.
(bkz: moderatörler göreve)

henry mancini

the night visitors ile beni benden alan müzisyendir.

uludağ sözlük moderasyonu

artık ne yaptıkları hakkında hiçbir fikrimin olmadığı yönetici grubu. yazarların silinmesi için ne gerekli ? sözlükte yazar sayısı arttıkça daha çok tık alacak, daha çok reklam alınacak, google'da daha üst sıralarda çıkacağız diye mi yazıların içeriklerine göre kimseye müdehale edilmiyor ?

örnek vermek gerekirse caesarrige nickli yazarın* entry'lerinden rastgele 3-4 tane seçseniz bile bu ve bunun gibileri sözlükte tutmanın ne kadar gereksiz olacağı anlaşılacaktır. adamın yazdıklarında bırakın sözlük formatını, tc kanunlarına göre bile suç olan ne ararsan var. "suçu ve suçluyu övmek" mi istersin, "halkı kin ve düşmanlığı sevk etmek" mi dersin, "nefret söylemi" mi "ırkçılık" mı, "cinsel aşağılama" mı daha aklınıza ne gelirse hepsini özenle icra ediyor ve hala burada barınabiliyor.

kendisi gibi daha yüzlerce liseli yazar müsfettesi yüzünden (bak gene yazar dedim ama sözlük formatında üyelere yazar dendiği için mecburen diyorum) artık sol frame'de gördüğümüz başlıkların yarısından fazlası ya belli bir etnik ya da dini kimliği aşağılayan, ya cinsel ayrımcılık yapıp kadınları aşağılayan, ya inci sözlük tarzında anlamsız mantıksız seks içerikli cümleler olan ya belirli siyasi grupları aşağılayan(eleştiren demiyorum bakın direk aşağılayan, hakaret eden) başlıklarla dolmaktadır.

evet şu an belki de türkiyedeki 2. en kalabalık sözlüğüz ama kalite olarak ilk 5'te olmadığımıza kalıbımı basarım.

ülkede tek türkler kalmalı

"peki çift türkleri hangi ülkeye süreceksiniz ?" sorusunu akla getirir.
(bkz: bsg)

bizi eleyen takım kupayı aldı karizması

züğürt tesellisidir.

24 temmuz 2011 galatasaray inter maçı

izledikten sonra galatasaray'ın bu sene avrupada mücadele edemeyecek olmasına lanet ettiğim karşılaşmadır.

keşkek

samsun yöresinde de yapılan, bazı pazar günleri kahvaltı olarak yediğimiz yemektir.

lucky strike

90'ların sonu ya da 2000'li yılların başında formula1'de bar honda takımının sponsoruydu. o zamanlar sigara firmalarının reklam yapması yasak değildi ve beyaz aracın arka spoiler'ında kocaman lucky strike yazardı.

porsuga kar yagdi

23 temmuz 2011 istanbul elinden öper zirvesi vasıtasıyla kendisini tanıdığım, muhabbeti ve tespitleriyle saygımı kazanmış kaliteli yazar.