bugün

bursa arap şükrü zirvesi

gittik, yaşadık, geldik ve şimdi de yazıyoruz zirvesi. gittiğim, bulunduğum zirveler içerisinden tadı damakta en çok kalan zirvelerin başında olan zirve olmuştur. katılımcı listesini bursa'da organizasyon ekibine bırakıyorum yazmaları için. efendim, ben * ve karpuzkabugu, de ka organizasyon a s olarak zirve için gündüz saat 4 gibi yola çıktık. taşeron firmamız karga inşaat taahhut mühendislik züccaciye limited şirketi hafta başından beridir bursada idi zaten, sivrisinek'in evini gaffur misali işgal etmiş. efendim direk terminalden karşılandık ve hemen arap şükrü denilen yerde mekanımıza getirildik bursa ekibimiz tarafından sağolsunlar. sonra kalabalıklaştıkça kalabalıklaştık, güzelleştikçe güzelleştik. gece 3'e kadar öyle güzel demlendik ki hep birlikte, kalkası gelmedi kimsenin. zaten mekan da biraz benim, biraz salca'nın, biraz corleone'nin ama en çok da yawuz'un ***. zall geldi sonra. böyle 10 kaplan gücünde bekliyorduk biz de montajelemani'nin vakt-i zamanında yaptığı tasvirle, ama senin benim gibi adam çıktı şaşırdık. öyle güzel sohbet ettik ki bir süre sonra "ulan acaba bu gidişle sözlüğün yüzdesini de verir mi zall bana" diye düşünmedim de değil. neyse silinen iki entrymin geri alınmasına tav olduk ancak. ayrıca sevgili montajelemani doğumgününü, yine montajın askere gidişini ve yawuz'un askere kabul edilişini büyük bir coşku ile kutladık, gerçi onlar kutlamadılar ama biz mutluyduk*. gecenin dibi oldu, bizi götürdüler kocaman bir çorbasıya. anam bunlar bursanın her yerini tanıyorlar, bir girdik çorbacıya, sanki rte'yiz, bir servis, bir hizmet. bir güzel karnımızı doyurduk ve aldılar bizi bursanın yukarıdan görüntüsünü yakalayacağımız bir tepeye. manzara müthiş, müzikler harika, sohbet bir numara, bursa'da aşık olmak da ayrı bir güzel dedik durduk, şiirler okundu, biz anlamadık *. ve ardından o her zirvenin kıçına eklenip de bir türlü yapılamayan hamam zirvesi için hamama gittik. sıcak su havuzu, saunası, kesesi, bir de eşekdonduran mıdır nedir bir ismi olan sıcak su kaynağının altına girdik. şahsen hala ayağımın bir kısmını hissetmiyorum. üzerine de bir uyku çektik. böyle bir güzellik şekli, böyle bir rahatlama taktiği, böyle bir hizmet, bir misafir ağırlama yok. mest olmuş şekilde bizi taaa otobüsümüze kadar getirip el sallayarak uğurladılar. hepsinin teker teker yanaklarından gözlerinden öper, teşekkürlerimi sunarım çok güzel bir gün geçirttikleri için, emeklerine sağlık. tabii zirvenin bir sürü de ince ayrıntısı var, onları da diğerlerine bırakıyorum (10 numara, saygı duyuyorum ve resmini çizebilir misin? kısımları olmasın rica edeceğim *). ayrıca, keşke daha evvelden böylesine bir birliktelik yapsaymışız, valla geç kalmışız. çok memnun ve mutluyum bursa ekibini tanımaktan ve kaynaşmaktan, hepsini teker teker çok içten sevdim. harbi adamlar...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar