bugün

bursa arap şükrü zirvesi

bursa arap sukru zirvesi

ve bir şiir tadındaki zirveden arta kalan tatlı yorgunluk, hafif bir mide bulantısı, temizliğin verdiği rahatlık, en önemlisi de keyif içinde geçirilen bir gün sonu.. yüzümde mutlu olmaktan ve dahi insanları memnun etmekten doğan gülümseme.. yaşadığım en güzel günlerden birini yaşadım dün.. daha önceden sözlük sayesinde tanıdığım dostlarım(!) ve yeni arkadaşlarımla en bi güzelinden zirvemizi yapmışızdır. bursanın rakı-balık ikilisi yapılacak en güzel mekanı arap şükrüde demlenilmiş, şarkılar söylenmiş, göbecikler atılmış, ufak ufak efkarlanılmış, şiirler okunmuş, dostluklar pekişmiş ve dahi pırıl pırıl olunmuştur. bu kadar güzel insanla birlikte zaman geçirmek inanın harika bir şey.

istanbullardan kalkıp aramıza katılarak keyfimize ortak olmuş, misafirlerimiz devedikeni ve karpuzbugu nun öyle sanıyorum ki gayet güzel bir gün geçirmelerinde yardımcı olmuşuzdur. zaten istanbul fasıl zirvesinde tanışmış, samimiyetlerine inanmıştık, artık iyice eminiz. organizeyi yapan bursadaki iki kardeşim salca ve yawuz hiçbir fedakarlıktan çekinmemiş ve bizim bu güzel günü yaşamamıza olanak sağlamışlardır. teşekkür az gelir biliyorum. ve doğumgünü çocuğu, ağır abi, adam gibi adam montajelemani.. gözlerindeki mutluluğu görmek yetti bana.. çabucak gidip gelecek askere ve biz her zaman olduğu gibi aynen kaldığımız yerden devam edeceğiz her şeye.. iyi ki varsın abi..

e herkes yapmış, ben de kelmajeste olmadığım için zirveden notlara geçebilirim.

amd: beni sözlüğe üye yapan, bu güzel insanları tanımama bir şekilde vesile olmuş olan okul arkadaşım, en güzel-en kötü günlerimde hep yanımda olan kardeşim. zirveye ağırdan başlamış ama aldığı alkolün etkisinden midir bilinmez, sonlara doğru fena açılmıştır. kendi adıma onu ben bile ilk kez böyle gördüm. kara gözlü çingenem aşık oldum ben sana adlı şarkıda olağanüstü performans göstermiş, gözlerimi yaşartmıştır. bir ara hamamda bayılacak sandım, aha da lan adam gitti dedim ama o sapasağlam çıktı vesselam. *

yawuz : şimdi herkes yazmış banim için geç olmuş ama vallahi tutamadım kendimi yahu. yani bu sözlük zall ın diil aslında, biraz benim, biraz salca nın, biraz montajelemani nın ama en çok da yawuz un. yüzde 51 hem de, boru diil yani. zirvenin organizatörleri arasında olan kardeşim bir dediğimizi iki etmememiş, gözlerinden uyku akmasına rağmen en son saat sabah 10 civarında beni eve bile bırakmıştır. iyi ki tanıdım seni..

salca : şimdi onun hakkında aslında çok söylenecek laf var. bu adam benim ızdırabım. cinim kadar sevmem. ama gel gör ki sevimli namussuz. atsan atamazsın, satsan kimse almaz. kızılmıyor da, dövülmüyor da.. organize işini ne kadar iyi yaptığını gördüm dün gece. her şeyde eli ayağı var bu adamın vallahi. beni şiirden soğuttu gerçi ama beklesin acuk sırf ona özel bir destana başladım, bağırta bağırta kulağının dibinde okucam, kaçarı yok. şimdi bir de özelliği varmış yeni öğrendim. adam masör. bildiğin masör hakketen. önce * yi aldı önüne * sonra da beni. sanki sihirli parmakları. yeminle yeniden doğmuş gibi oldum lan masajdan sonra. ellerin dert görmesin. öperin.

montajelemani : hep dediğim gibi adam gibi adam. gerektiğinde dinleyen gerektiğin de nasihat veren bilge kişilik. zirve onun için ayrı bir önem teşkil etmekteydi. doğumgünü çocuğu olarak etrafa gülücükler dağıttı ki eksik olmamasını dilerim yüzündeki gülücüklerin. adam rakı şişesinde balık gibi, zerre etkilenmedi artı 10 dubleden. en nihayetinde bağıra bağıra şarkılarımızı söyledik, kahkalar attık beraber, oynadık, keselendik. her zaman yanımda olduğunu biliyorum, sen de hep yanında bir kardeşin olduğunu unutma! abi o diil de bursa da aşık olmak da güzel be. * * * *

ozee : bir diğer kardeşim de bu adam. o kadar samimi o kadar içten. zirveye biraz geç teşrif etmiş, ama ilerleyen dakikalarda ziyadesiyle telafi etmişizdir bunu. bu arada canımmmm, hayat nassı gidiyooooo.. *

devedikeni : istanbuldan misafirimizdi. fasıl zirvesinde tanışmıştık zaten ama dünkü zirvede dostluğumuzu ilerlettik iyice yan yana uzun süre muhabbet ederekten. eğlencenin dibine vurduk hakketen. ama kese sözü vardı tutmadı, üzdü beni. uludağın eteklerinde içmeceye devam ederken ziyadesiyle kafasını şişirdim ama bir efesi beraber döndürmek suretiyle dinledi beni. varlığı, yanımda olması bile güç verdi bana. * *

karpuzkabugu : adam selebritiyyy miş yahu. çok ısrar ettim anlatmadı inceliklerini, aşk olsun. bir diğer misafirimizdi. keyfimize keyif kattı varlığıyla, eğlencemize prtak oldu. beni keselemek suretiyle bir ara derimi yüzmeye çalıştı zor engel oldum. * *

sivrisinek : bir gece evvel evinde başlıdığımız içmece eylemine aynen devam ettik beraberce. karşılıklı attık göbecikleri.. kahkahalarımız eksik olmasın kardeşim. o da sözlüğün kazandırdığı değerlerden benim için. *

antistar : yol yorgunluğu falan dinlemeyip yerini almıştır yanımızda. eve bile uğramadan zirvemize gelerek bize ne derece değer verdiğini göstermiştir. ona bi sözüm kaldı ama, bir şarkı söylecektim bırakmadılar. ama söz şimdiden hazırlıyorum repertuarı beraberce döktürecez. *

karga : o artık bir istanbullu diil zaten. bizden biri oldu. az daha temelli buraya yerleşmeye karar veriyodu ki son bir hamleyle caydırdık. ama hamama gelmek yerine evde uyumayı tercih ederek hayatının hatasını yapmıştır. burdan kendisine teessüflerimi yolluyorum.

ormia : karga nın cancağızı olarak zirveye gelmiş bizi şenlendirmiştir. ama en çok da ona kırgınım yahu. insan söz verir de tutmaz mı? bi şekilde affı mümkündür angelina jolie ile aramı yaparak. yok yok vazgeçtim o olmasa da olur. *

zall : zall bi kere şunu aklından çıkartma bu sözlük senin diil. biraz benim biraz salca nın ama en çok da yawuz un. * bir parça geç katılmış aramıza ama gelerek bizi ziyadesiyle keyiflendirmiştir. sonra mekan çıkışında karanlıkların arasından kayboldu. haber alan varsa söylesin..

ve tanıştığım diğer arkadaşlarım kelmajeste, abberline, arkun, cavit, 911, phyxius, rurouni kenshin.. hepinize geldiğiniz, aramızda olduğunuz için binlerce teşekkürler..

son olarak da şöyle bitirmek istiyorum, salca nın da dediği gibi:
en kötü günümüz böyle olsun