1. 1.
  siyah renkli kötü sesli bir kuş çeşidi bir de 100 seneden fazla yaşıyorlar.
  10 -6 ... elma
 2. 2.
  bir kus cesidi. cogu zaman ugursuz, olumsuz, melanet sifatlar yakistirilir kendisine.
  karganin girdigi evden kacilir mesela fellik fellik. bunun sebebi karagalarin bazi kotu aliskanliklarinin yangin cikarmaya pek elverisli bir zemin hazirlamasindir. hayir sigara icmiyolar, o zaten kotu aliskanlik degil.
  simdi bu karga hayvani, tuylerini temizlemek amaciyla dumandan faydalaniyor. bu sebeple bir yerde yanan bir dal yahut benzeri nesne gordugunde, bunu alip sakin bi yere goturup orada atesi besleme gibi bir huyu var. dumaninda yikanacak, bit olsun pire olsun bilumum pisliklerden arinacak. niyet cok guzel ama iste yangina sebebiyet de verdigi icin arada ugursuzlukla mustulanmistir bu hayvanlar.
  10 -1 ... child
 3. 3.
  "gaak gaaak" diye iğrenç sesleri vardır. ama trakyalı olanları "abe gak be" diye öter.
  31 -9 ... aabi
 4. 4.
  daha kendi gelmeden namı gelmiş yazardır.Efendim şimdi karga, tabi bazı tuhaflıkları olan fakat bilhassa zeka yönünden pek şanslı bir hayvandır.veciz sözleri dilden dile dolaşır.çok konuşur derlerse yalan inanmayınız en fazla saniyede 5 kelimeye kadar çıkabilir ki,o da yeni yemek yememiş olacak, uykusu olmayacak,etrafta dişi karga filan olmayacak anca.Zor yani...
  16 -4 ... karga
 5. 5.
  (bkz: karga vs tilki)
  5 ... painkiller
 6. 6.
  arkasından gagası büyük diye torum yapılan kişidir.Tamamıyle yalandır ışık parlamasıdır.hokka gibin gagası,zeytin gibin gözleri pek güçlü kanatları vardır.bir nevi halk kahramanıdır. yakışıklılıkta sınır tanımaz.Yolda görse babasını da tanımaz.Kendinden başka kuş hiç tanımaz.
  10 -1 ... karga
 7. 7.
  boş bir anında korkuluk geliyor kaçın nidalarıyla ödünü kaçırmaya and içtiğim yazardır .
  6 -1 ... mavici
 8. 8.
  entrylerinde kendisi ile rahatlıkla dalga geçebilen, kendisi ile barışık ayrıca çok da alçakgönüllü ama bir bakıma da özgüveni yüksek olduğunu düşündüğüm sözlüğün yeni yazarlarından. yazılarını da ilgi ile takip ediyoruz. hoşgelmiş.
  6 -1 ... devedikeni
 9. 9.
  (bkz: zağ)
  5 ... selenge
 10. 10.
  tehditten anlamayan.kalbi çok saf, hep iyilik düşünen bir kuştur.ebabil de bir kuştur ama, karga harbi kuştur.yazar olarakta sevenleri mevcuttur.en kısa zamanda bir konser ayarlaması mümkündür.*
  8 -3 ... karga
 11. karga Başlığındaki Önemli Entry'ler