1. 1.
  cin asilli karateci oyuncu. accayip sesler cikarirdi filmlerinde. 1972'de supheli bir sekilde olmus veya oldurulmustur. uzakdogu filmlerinin (yani halk deyimiyle karate filmleri) mihenk tasi sayilabilir. ve bence her ortamda van damm'in annesiyle aci lahmacun yer.
  8 -3 ... laz pacino
 2. 2.
  (bkz: brandon lee)
  1 ... manson
 3. 3.
  burucelle,bruşli gibi takma isimlerle gençliimizin ilahlarından biri olmuştur.
  3 ... karga
 4. 4.
  Çocukluğumda ismini 'buruçli' zannettiğim,mahallemizin abilerinin efsane dövüşçüsüdür.
  1 ... mavi
 5. 5.
  Küçüklüğümde ölümü hakkında çeşitli efsaneler duyardık.Bazıları Bruce Lee'nin mafya tarafından öldürülmeye çalışıldığını söylerdi.Bruce abimiz kurşun geçirmez olduğu için bu saldırıdan kurtulmuş,saldırının akabinde bütün mafya üylerini tekre teker öldürdüğü sölenirdi.
  3 ... promontorium
 6. 6.
  çocukluğumuzun jean claude van damme ile beraber efsanelerinden.küçükkken arkadaşları tarafından bayağı ezilmiştir.Bunun üzerine kung fuya başlamış ve akabinde karate kid kıvamında öcünü almıştır.Karıştığı bir kavga yüzünden hapse girme tehlikesiyle karşılaşınca ailesi tarafından Amerika'ya gönderildi.Uzun süre garsonluk,dans öğretmenliği gibi işler yaptı.Ardından kung fu okulu açtı.Çinliler kung fu eğitimi konusunda çok tutucu olduğundan okulunda başlarda sadece çinlilere eğitim verdi.Bir süre sonra okulunu herkese açtı;fakat diğer kung fu ustalarından çok tepki gördü.Zamanla öğrenci sayısını azalttı ve sadece yetenekli gördüklerini okuluna aldı.Aralarında chuck norrisin de bulunduğu 3 öğrencisini Amerika karate şampiyonu yaptı.Mükemmel dövüş sistemini yaratmak amacıyla jeet kune do adını verdiği bir dövüş sanatını oluşturdu.Enter the dragon filmini çevirirken şaibeli bir şekilde öldü.
  5 -3 ... melkor
 7. 7.
  (bkz: nunchaku)
  2 ... ditty
 8. 8.
  bir zamanların çocuklarının ve gençlerinin buruj le olarak telafuz ettiği kung fu usatası.Buruj un bir sinema sanatçısı olduğu akla hiç gelmez , sokakta karate yapan bir adamı televizyonda izliyor sanırdık.TRT nin tek kanallı olduğu dönem olduğu için evinde video bulunan gençler kasetçilerden bruce lee kasetlerini kiralar mahalle arkadaşlarını eve toplamak için bas bas bağırırlardı.Buruj le geldi oğlum ..hade....
  ve birgün buruj un aslında çoook önceden öldüğü haberi duyuldu , hakkında tonla yorum yapıldı , şehir efsanesi türetildi.Gün geldi gerçek adı da doğru öğrenildi.*ama buraya kadar olan zaman diliminde bir çok mahalle arkadaşı dayağı yedi.*
  3 ... getirmebenioraya
 9. 9.
  Eğer biraz daha karın kası çalışsaydı kurşun geçirmicek seviyeye geleceği söylenmektedir.
  5 -1 ... daydreamers
 10. 10.
  kendisi gibi oğluda şansız bir olay sonucunda hayatını kaybetmiştir. birçok türkçe ifadesi vardır.bruşli, brusli, bras li gibi.
  2 ... haydangeliphuyagidenyolcu