bugün

çiftleşme ayları mart olan bu aylarda konsepte * sadık kalamayan hayvanın çıkarttığı ses.
(bkz: mırrr)
Taklitlerinden sakınınız.Şöyle ki,bazı hatun kişiler kedikolik olup,bu hissiyatı hayatlarının her köşesine yaydıkları yetmiyormuş gibi,bir de seslerini taklit ederler.
Mesela bir arkadaşımın,hoşlandığı adama cilve yaparken'miyaaauv,miyaav'dediğini duydum,
fena oldum.Miyav dediğin kedilere mahsustur,yazıktır,bırakın onlar miyavlasın.Tamam kadınlar kediyle özdeşleştirilir fakat sesiyle değil.
de mi yaaa...
derken de aynı tınıyı yakalayabileceğiniz ses.
fransızca miauler kelimesinden gelen kedi sesi.
miyav beyav en göçmeninden kedi çığıtısı . isterem ki miyav diyem.
(bkz: pisi pisi var mı senin gibisi)
pisi hayvanının çıkarttığı taklit edilmesi bile güç olan sesin yazıya acemice geçirilmiş halidir. çok yazık çok.
kedimin bişey istediği zaman çıkardığı ses. miyaaaaaavvv diyorsa yemek istiyodur, mrrrrmiyaaaavvv diyorsa sevilmek istiyodur, miyıııaa diyorsa yavşıyodur, oyun istiyordur, mauuvvv diyorsa bişeye kızmıştır sakinleştirmemi bekliyordur, miyıfff şeklindeyse s.ktirgit yoksa atlicam kafana diyordur ve gerçekten ben bunları anlıyorumdur ya da... lan yoksa???
bir kedi ooooww lonnngg jooohnn da diyebilir ki bunu diyorsa muhtemelen beni kameraya alın, internete koyun, johnu özledim hemen gelsin demek istiyordur.
kedi anırmasıdır.
sevgili sinir edildiğinde yumuşasın diye çıkartılan kedi seslerinden biri * ** .
Bir parcamdır.
kedi dilinde bir sesleniş ve evdekiduymakistediğimses'tir.
en çok mart ayı ve sonrasında duyulan bir sestir.özellikle giderek artıyorsa bu ses,sahiplerini kovalamak gayet olasıdır.
en çok gece yarısı duyulan sestir. kedinin dakikliğine ve sevilme saatine göre periyodik değişikliklere uğrayabilir.
(bkz: mırnav)
pisi pisi ye cevaptır.
görsel
Miyav miyav mrrr.
Miyav miyav?
Mirrrrr.
görsel
gel pisi pisi sana süt vereyim gel pisi pisiii. tövbst.
bazı sevgililerin telefon yada yüzyüze konuşmaları sırasında şirinlik, tatlilik adı altında hormonları tavan yapmisken birbirlerine karşı kullandıkları, (inanılmaz itici ve iğrenç) kedi hayvanı sesi