bugün

entry'ler (124)

ahmet arslan

bilmem anlatabildim mi ?

macfit

22.01.2018 tarihinde saat sabah 10:30 gibi üyelik yapmak için internet adreslerine girdiğimde katılım bedeli adı altında 20 tl isteniyordu. Neyse dedim en iyisi macfite gideyim orada hallederiz işlemleri. Saat 12:00 de Macfit watergarden şubesine gittim. üyelik işlemlerini başlattım dediler ki katılım bedeli 45 tl. Nasıl olur daha yeni baktım 20 lira gözüküyordu. efendim anlık değişebiliyor dediler ve 45 lira katılım bedelini geçirdiler. Şimdi (24.01.2018 ) yine baktım katılım bedeli 0 tl. Anlayacağınız kime ne geçirirsek mantığı ile çalışan bir kurum.

kitapseç

Kesinlikle uzak durulması gereken site. Yaptığım alışveriş üzerinden 2 hafta geçmişken satın aldığım üç kitaptan ikisinin göndermiş, göndermediği kitabın parasını iade etmemiş sitedir. Aynı zamanda iletişim numarası olarak verdikleri telefon hattına ulaşmak mümkün değil. Mail attığınızda ise otomatik cevap gönderiliyor. Alışveriş yaptıktan sonra yaptığım araştırmalar sonucu birçok kişinin şikayetçi olduğunu gördüm. Site tarafından madur edilmiş kitleler siteye mail ve telefon kanalından ulaşamayınca facebook sayfalarında fotografların altına yorum yazarak iletişime geçmeye çalışıyorlar artık gerisinin siz düşünün.

pelin çift

Böyle cahil insanlara televizyonda program yaptırmaları gerçekten çok üzücü. Tufan Gündüz ile yaptığı programı izleyeyim dedim. Başta sona tarihsel doğruluğu olmayan, sağdan soldan duyduğu bilgileri hocaya sorarak saçmalamış. Tufan hocada yanlışlarını düzeltmeye çalışarak sabırla cevap vermeye çalışmış.

bitaksi

Genelde taksi ihtiyacım olduğunda bitaksiyi kullanırım. "BKM Express ile ilk yolculuğun 20 TL’ye kadar 1 TL " kampanyasından faydalanmak için uygulamaya girip taksiyi çağırdım. Ödemeyi yaptım uygulamada 1 TL olarak gösterdi. Taksiden indikten sonra kontrol ettim ücretin tamamı olan 17.44 TL'lik ücret BKM hesabımdan çekilmişti. BiTaksi'yi aradığımda BiTaksi hesabımın tanımlı olmadığı bir cihazdan giriş yaptığım için indirimin yapılmadığı bilgisini verdiler. Bu söylediğiniz şey indirim kurallarında yazmıyor dedim. Kötüye kullanımı engellemek için bu şekilde bir uygulama yapıyoruz dediler. Zaten Her BKM hesabı bir kere indirimden faydalanabiliyor bunun ne gibi bir kötü kullanımı olabilir ki dedim. Cevap veremediler. iki telefonum var o an elimde olanla bitaksi hesabıma giriş yapmışım. Sen zaten kampanya bilgilerinde bunu belirtsen ben zaten kullanmam. Madem öle o zaman tekrar indirimimi tanımlayın ben tanımlı cihazdan giriş yaparak faydalanayım dedim ona da mümkün değil cevabı verdiler. .Bilgilendirme yok. Çözüm yok. Kampanyası var ama kullandırtmamak üzerine.

life on earth

David Attenborough'ın yapımcılığını üstlendiği, 1979 yılında yayımlanmış aşmış belgesel serisi. Dünyadaki hayatın evriminin nasıl gerçekleştiğini adım adım anlatır.

david attenborough

Yaptığı belgesel serilerinin hemen hemen hepsini izledim. Doğa, jeoloji , paleontoloji , hayvanlar , bitkiler, sanat, coğrafya, antropoloji ve daha ekleyebileceğim daha bir sürü şey hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız David babanın belgesellerini izleyin. Hayatta en çok saygı duyduğum insanlardan biri.

barış falay

Kimse bilmez şarkısını güzel yorumladı.

medcezir

Kimse bilmez şarkısını hatırlatan bölüm oldu bu geceki.

şirin payzın

Dünkü programda ince'yi sıkıştıracam diye kendinin yerden yere vuran Payzin, önce kendi ülkenin tarihini öğren be kadın .Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin ne olduğunu canlı yayında ince sana öğretti.

necdet özgelen

Tarihin arka odası programında önemli bilgiler veriyor şuan. Hatıratını yazmassa yazık olucak insandır.

tufan gündüz

Çok değerli eserleri olan hocadır. Osmanlı tarihini genel hatları ile öğrenmek isteyenlerin editörü olduğu Osmanlı Tarihi El Kitabını okumalarını tavsiye ederim. Boş boş laf atılarak tv programında söylenenleri yanlış aksettirerek üzerinden demagoji yapılacak biri değildir.

dünyanın en korkak milleti türk milletidir

Ancak tarih bilgisi olmayan bir zihniyetin tezahürü olabilecek önermedir.

abdullah öcalan ın ermeni olması

Annesi de babası da ermeni yetimidir.Annesi Türk bir ailenin yanında büyümüş, babası ise kürt aile yanında büyümüştür.

kadir mısıroğlu

Fikirlerini seversin veya sevmessin o ayrı konu fakat çok zeki biri olduğunu kimsenin inkar edemeyeceği biridir.

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

Ne yanar kimse bana ateş-i dilden özge, Ne açar kimse kapum bad-ı sabadan gayrı.

doktor hasta diyalogları

Hasta elinde yeşil kart kucağında bebeği yanında dört çocuğu polikliniğe gelir

Hasta : Hocam ilaç yazdıracaktım
Ben: Hangi ilaçları?
Hasta: Valla bilmiyorum ki
Ben: Sen bilmessen ben nasıl bilicem
Hasta: Ben bilmem beyim bilir
Ben: ....?

rasputin

ingiliz gizli servisinin planladığı suikastla öldürülmüştür.Rasputin'in savaş karşıtı görüşleri vardı ve savaştan (1. dünya savaşı) çekinilmesi gerektiğini düşünüyordu.o dönemde rusyanın savaştan çekilmesi Almanya'nın askerlerini doğudan batıya kaydırmasını sağlıcak ve ingilizleri büyük bir sıkıntıya sokucaktı (almanya savaş süresince doğu cephesinde büyük zayiatlar vermiştir).rasputin'in kraliyet ailesi ve Aristokrasi üzerindeki etkisini bilen ingilizler Rasputin'in ortadan kaldırılmasına karar vermişler ve bunu da gerçekleştirmişlerdir.(kaynak:"Timewatch: Who Killed Rasputin")

ozzy osbourne

Farklı ve dinlenesi bir ses tonuna sahip heavy metal'in efsanesi.

(bkz: hastasıyım)

nilgun koksal

sıcak ve muhabbet canlısı hocalardandır kendisi.