bugün

entry'ler (125)

ilker yasin

isviçreli, abd'li ve fransız bilimadamlarının yaptığı çalı$malara göre ilker yasin'in sunduğu futbol maçlarında türk takımlarının kazanma olasılığı %2 imi$.

huun huur tu

etnik müziğe farklı bir boyut kazandırmı$ grup. bu tarz gruplar ve halklar parçalarını yaparken doğadan etkilenirler. misal, gökyüzünde süzülen bir kartalı izleyip onun hakkında söz yazarlar (hikayesini anlatırlar esasında) ve fonda da sözleri etkileyici kılmak için yörelerine ait çalgılarıyla yaptıkları müziği eklerler. dinledikçe dinginle$irsiniz, bedeninizi huzur kaplar. bir nevi meditasyon etkisi yaratırlar.

gerçekten hayatınızda bir farklılık yapmak istiyorsanız dinlemeniz tavsiye edilir.

evren erdem

sakaryaspor'un yeni transferi futbolcu. 1981 * akyazı doğumludur. daha önce kocaelispor, izmitspor, kütahyaspor, afyonspor, artvinspor ve son olarakta kütahyaspor'da top ko$turmu$tur. hedefi takımda kendini ispatlayıp daha ba$arılı mevkilere gelebilmek olcaktır. fazlası ile de bu yeteneğe sahiptir.

sözlükteki müzisyenler

eylmz - ney, saz, gitar .... uzar gider.
haydangeliphuyagidenyolcu- ney

joker

heath ledger'a , jack nicholson 'dan daha çok yakı$mı$ karakter. daha da ileriye giderek, çizgi filmleride dahil bütün batman serileri arasındaki hiçbir görüntü bu kadar güzel olmamı$tır. gerçi zamana göre hepsininde ayrı bir güzelliği vardır. tek bildiğim bundan iyisi ol(a)mayacağıdır!

hancock

4-5 sahne dı$ında tamamen skindirik olarak tanımlanacak film. hikaye ve hayal gücü tamamen fiyasko. ayrıca piyasadaki kahraman hikayeleri konusunda uzman marvel varken, yaratılan en gereksiz kahraman bozuntusudur.

the incredible hulk

nihayet gösterime girdi ve merakla gidip izledik tabi. genel olarak iyi ile vasat arasındaki ince çizgide gidip gelmi$ film olmu$ diyebiliriz. kadro inanılmaz derecede sağlam, ancak liv tyler ve edward norton'u çift olarak birbilerine bir türlü yakı$tıramadım. oyunculuklarına laf yok tabi.

$ahsımı dumura sokan ve heyecanlandıran olay ise filmin sonunda iron man ki$isi
tony stark ın bar kapısından içeri girip generale;

'süper asker projeniz hisrana uğradı, bu i$i bana bıraksanız iyi olucak. bu arada ekibide toplama kararı aldım.' demesi oldu. ekip derken neyi kastettiğini 2009 veya 2010 gibi gösterime girecek olan captain america filminden sonra açıklığa kavu$acak gibi.

sözlük yazarlarından aforizmalar

kılıç olmasaydı, kalem keskin olmazdı. *

erkeklerin slip mayo giyme nedenleri

havuz için, yüzme sırasında fazlasıyla rahat olması, plajda ise bacağın dize kadar değilde boydan boya yanmasını sağlamak için giyilmekte. oh, ferah ferah.

var mısın yok musun canan

(bkz: canan ise eğer her$eye değer)

varım diyooor.

lost un dandik bir dizi oldugu gercegi

günümüz insanların bo$ ve gereksiz uğra$ısı olan hatta ve hatta izlemeyenlerin resmen sohbetten dı$landığı, dı$lanmayanların ise aval aval dinlediği muhabbetlere neden olan lost dizisiyle ilgili kimisine göre haklı kimisine göre haksız dü$üncedir.

kurgu filan iyi ho$ ama bu kadar abartılcak nedir, anla$ılcak gibi değil, ki artık anlamakta istemiyoru(z)m. ada var 20-30 tane kahraman var kayboluyorlarmı$ta, rakamlarmı$, zaman yolculuğuymu$ falan filan. bunlar klasik amerikan yapımı kli$e konular zaten ne var bu kadar $a$ılarak izlenen. sadece olayları zamana yayıp meraklandırması, ba$ka hiçbir özelliği yok.

diziyi izlemeyenleri a$ağılayanlarla ilgili de tespit yaptım üstelik, çokta mutluyum. o da, ray ban marka at gözlüğü takan insanların olduğunu görmemiz konusunda bize yardımcı olması.

(bkz: lost lost diye nicesine sarıldım, benim sadık yarim kara topraktır)

mehmet balta

- abi mehmet balta'ya bak nasıl vuramadı o topa ya!
+ he ya mehmet balta di mi o? (iç ses; mehmet balta? mehmet balta?). abi bizim adamlar voltron'u olu$turmaya ba$ladılar herhalde, ne dersin? hani bi mehmet topal, bi de hakan balta var bizde benim bildiğim. bunlar birle$ince mehmet balta oldu galiba, hı?
- hay mına koyim mehmet balta kim ya, spiker'e kafam girsin. *

11 haziran 2008 isviçre türkiye maçı

gol pasını veren türk, golü atan türk ama golü yiyen türkiye. bu zamana kadar ne böyle bir maç olmu$tur, ne de böyle bir maç olacaktır.

milli futbolcu annelerinin oynadığı reklam filmi

portekiz maçına bakılırsa kazım kazım'ın annesi dı$ında milli takım oyuncularınınn annelerinin bütün havalarının fos çıktığını bize göstermi$ reklamdır. hele panter volkan'ın annesi mümkünse bir daha konu$masın.

aslında kale direklerini yapan ustalar da bu reklama dahil edilmeliydi.

kale direği ustası fazıl abi- biz öyle direkler yabarız ki, mıknatıs gibin çeker o direkler topları, gol mol yemez bizim takım.

özlem tekin

kral tv'deki programının ismine uymak için yaptığı garip hareketlerden dolayı sevenlerinin kendisinden tamamen soğumasına neden olan hatundur. izlemek için çok kastım kendimi, ancak bir insan kendisini nasıl bu kadar antipatik kılabilir i$te çözemedim onu.

(bkz: özlem tekin tv programı yapmasın ba$ka ne isterse yapsın kampanyası)

bor

geçen yıl yazın sonlarına doğru tpao'nun * sismik ekibine katılıp petrol arama çalı$ma faaliyetlerinde bulunduğum niğde ilçesidir. bildiğiniz çölden ibarettir, kumun altında ise tamamen bazalttır, sert zemini vardır. insanlarına gelecek olursak çok sevecen insanları vardı doğrusu, büyük bir sıcaklıkla yakla$mı$lardı. ancak çalı$ırken kaytarmayı pek bir seviyorlardı. tekrar gitmek nasip olur umarım.

kadın poposu

bankacı bayan yakını olan insanların tepkiyle kar$ılayacağı ba$lıktır. haklılardır bi yerde. gelipte senin yakınının poposunu yargılasalar sen de tepkiyle kar$ılarsın.

zikirli milli takim reklami

$u sıralar tv'lerde dola$an, milli takım'ın garanti bankası sponsorluğunda çekilmi$ reklamdır. hani $u futbolcuların iri yarı robot olarak yapıldığı ve soyunma odasında tarikat müziği e$liğinde zikir çekiyolarmı$ gibi 'oo turko' diyerek sağa sola kafalarını salladıkları reklam. kaç ki$i bu reklamı bu $ekilde dü$ünüp izledi bilinmez, belki de çoğu ki$i izlemedi. ancak denk gelirse dikkatle izlenmesi tavsiye edilir.

bülent ersoy

carcharodon megalodon ağzına sahip insan kişisi.

babaların ağzına yapışmış laflar

(bkz: eti sizin kemiği bizim)

henüz ilkokul 1'e giden çocuk, öğrenci velisi ve öğretmen arasındaki muhabbet;

veli- vallahi hocam eti sizin kemiği bizim.
çocuk (iç ses)- baba ne diyosun ya? et, kemik filan. allahım kurbanlık koyunluk gibi hissediyorum kendimi. mezbahaneye mi düştüm lan!
öğretmen- içiniz rahat olsun beyfendi, yola gelir elbet.