bugün

entry'ler (18)

ikisi bir arada güzel olan şeyler

simit-ayran
boza-leblebi
sinema-popcorn
vodka-redbull
rakı-meze
nesquik-süt
çay-petibör bisküvi
multi tab-wining eleven
hamak-uyku vs...

sylar

bir kılıç darbesiyle gitçek adam değildir kendisi yine gelecektir tahminim.

(bkz: sylarlar ölmez)

genco

başroldeki şahıs (genco abi) aslinda hademedir ama hobi olarak özel tim gibi bomba imha eder,hiro nakamura gibi ışınlanır,1vs5 adam döver,chopin gibi piyano çalar vs..

eskişehir cumhuriyet lisesi

her çıkışında papaz olan eskisehirin köklü bi lisesi.

dexter

dün bitirdigim diger dizilerden farklı bir tada sahip olan başarılı dizi.insana acaba ben de birini kesip parçalara ayırsam nasıl olur diye düşündürüyor*.Ayrıca dexter in kendisiyle yaşadıgı iç hesaplaşmalar ve kendine has yorumları süper.

efal

mezunu oldugum güzelim anadolu lisesi. ayrıca piyasaya da yakın kaçtıgın zaman 5-10 dakikaya kızılcıklıdasın.

rodop

lastik gibi köftesi ve piyazıyla eskisehirin en iyi köftecisi.

poker

elinize kare gelir kalbiniz yerinden fırlayacak gibi iken diger oyuncular oyundan çekilir öyle g*t gibi kalırısnız.lanet bi oyundur bağimlilik yapar kazandıkça kazanasın battıkça batasın gelir.

bob sapp

tam bir yaratıktır. göze hitap eden bir teknigi olmamasına ragmen maçların başında pit bull edasıyla saldırarak çok adam dövmüştür..ama en son maçiyla 1 dk bile olmadan knock out olup gözümden düşmüştür.

wing tsun

aslinda spor değildir bir savaş sanatıdır.çünkü müsabakası falan yoktur.ileri düzey wt bilen bir insan rahatlikla karşisindakini etkisiz hale getirebilir hatta öldürebilir.swat, alman polisi, cia gibi teşkilatlarda wt egitimi almaktadır.çünkü wt kavganın 5 safhasını birden içermekte aynı zamanda bıçak sopa defansı gibi saldırılara karşı da teknikler içermektedir.Ülkemizde aikido karate taek wondo gibi sporların gölgesinde kalmasına ragmen Wt bu sanatlardan çok daha pratik,etkili ve tehlikelidir.

emin boztepe

hiç bi zaman ülkemizde gereken ilgiyi görememiş olmasına rağmen dünyanın en iyi dövüşçüleri arasındadır.Şu anda dünyanın en büyük wing tsun ustasıdır. dünya çapında okulları ve binlerce ögrencisi bulunmaktadır.ayrıca sempatik ve mütevazi bir kişidir.

bruce lee

bruce lee aslinda karateci değildir,bir çok dövüş sanatı çalişmişligi vardır ama aslında master yip man'ın* ögrencisidir. 4. teknikerlik seviyesinde iken(çok yüksek bir seviye oluyor) teknigini kötüye kullandığı gerekçesi ile sistemden uzaklaştırıldı, daha sonra da wing tsun alt yapısına boks ve taek-wondo teknikleri ekleyerek jet kundo adını verdigi sistemi geliştirdi.

sifu

uzak dogu dövüş sanatlarında usta,hoca anlamına gelen kelime karşiligi baba olan sıfat.. (bkz: emin boztepe)

karanlik sokakta yururken takip edildigini sanmak

belgeselde izledigim kadarı ile insan beyninin ve psikolojisinin insana oynadıgı ufak bi tırstırma oyunudur.

sırat köprüsünde yapılmaması gerekenler

intihar etmeye kalkmak,geçenlerden fiş karşiligi para almaya kalkmak vs..

ebmas

açılımı..(emin boztepe martial arts system)

devlet bahçeli

mhp nin yükselişi açısından görevden ayrılması gerektigini düşündügüm kişi.

akp nin başarısının sebepleri

tesadüf olmadıgı kesin.hayırlısı olsun ülkemiz adına.