bugün

1972 dogumlu ingiliz aktor. 1998 yapimi Lock, Stock and Two Smoking Barrels ile taninmaya baslamistir.daha sonralari guy ritch nin tum filmlerinde boy gostermis ve transporter serileri ile daha fazla une kavusmustur.son filmi crank ile 2006 da izleyicisi ile tekrar bulusacaktir bu abimiz.
transporter, cellular, collateral, call of duty, the italian job gibi filmlerde de oynamıs, karızmatık oyuncudur.
the snacth filminde turkish karakterini canlandırarak türkiye de hayran kitlesini artıran aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu.
birçok başarılı yapımda rol almış karizmatik insan,guy ritchie'nin vazgeçilmezi.Bruce wills'in ingiliz versiyonu diyebiliriz kendisine.Çok güzel bir aksanı vardır ingiliz aksanı'nı temsil edebilir rahatlıkla.Bir de call of duty oyununda Sgt.Waters'ı seslendirmiştir kendisi.

Lock, Stock and Two Smoking Barrels(1998)
Snatch(2000)
Turn It Up(2000)
Ghosts of Mars(2001)
The One(2001)
Mean Machine(2001)
The Transporter(2002)
Red Faction II(2002)(dublaj)
The Italian Job(2003)
Collateral(2004)
Cellular(2004)
Transporter II(2005)
London(2005)
Revolver(2005)
Chaos(2006)
The Pink Panther(2006)
Crank (2006)
taşıyıcı filmlerinde ortaya koyduğu mükemmel performansla süper bir oyuncu olduğunu tüm dünyaya gösteren karizmatik şahsiyet.
akıllarda en çok snatch de tommy ile olan şu repliği kalmıştır;*

Turkish: Fuck me, hold tight. What's that?
Tommy: It's me belt, Turkish.
Turkish: No, Tommy. There's a gun in your trousers. What's a gun doing in your trousers?
Tommy: It's for protection.
Turkish: Protection from what? "Zee Germans"?!?

zee germans deyişine kurban olam.*
transporter filminde, riddick diaries' te vin diesel' in canlandırdığı kahraman gibi, vicdanı ve mantığı arasında kalan bir anti kahraman performansı ortaya koyan ingiliz aktör.
kel erkeklerin de yakışıklı olabileceğini bizlere göstermiştir. collateral filmindeki çok küçük rolü de yakıştıramadım kendisine. tom kruuz abimize bir çanta veriyor o kadar. küçük rollerin adamı değil zira.
jet li ile oynadıkları war isimli filmde oldukça kötü bir oyunculuk sergilemiş kendisi; ancak en azından jet li den iyiydi.
the italian job'daki rolü için 450 bin dolar ücret almış olan sevilen oyuncu.

sadaka mı veriyonuz amına koyim, adam koskoca dünya yıldızlarıyla aynı filmde oynuyor, film gişede rekor kırıyor, adama verdiğiniz paraya bak. jason şimdi o parayı alıp münasip bi yerinize yerleştirse haksız değil yani. (sözüm filmin yapımcılarına, yanlış anlaşılma olmasın, saygılar)
konusu kötü olsa da oyunculuğu ile son filmi crank i güzelleştiren aktör.
crankta ölmemek için hatunla yolun ortasında iş pişirmesi akıllara zarardır. istanbulda böyle bir olay olsa diye derin düşüncelere daldırmıştır beni.**
War filmi çok iyiydi. sonunda aksiyon sineması yeni bir star buldu bence.ama tabiki o her zaman gönlümüzde turkish.
ünlü olmadan önce 1992 dünya şampiyonasında ingiliz ulusal dalış takımıyla 12. olmuş, karaborsa satıcılık yapmış, french connection'a mankenlik yapmış karizmatik abimiz. 11 ocak 2008 de yeni filmi "a dungeon siege tale" ile abd'de gösterime girecek olan ingiliz aktör.
4 nisan'da ülkemizde gösterime girecek olan the bank job (banka işi) ile sevenlerine bir kez daha merhaba diyecek olan ingiliş aktör.
bir kelimelik isimli filmlerin vazgeçilmez adamı. tesadüf müdür bilmiyorum ama, oynadığı filmlerin en büyük ortak özellikleri budur sanırsam. lock, stock and two smoking barrels, bu kuralı ziyadesiyle ihlal ediyor, o ayrı.
adamdir. eski modeldir hatta calvin klein ile calismisligi vardir. guy ritchie kesfetmistir. ne de iyi etmisitir.
transporter serisiyle gönüllerde taht kurmuş abimiz. arabayı da hızlı kullanıyor, adamları da hızlı dövüyor. *
in the name of the king adlı saçma sapan bir filmde oynayıp hayatının hatalarından birisini yapmıştır.*
crank adlı filmde hatununu sokakta beceren adamdır. o sahne ile baya bir sükse yapmıştır.
death race adlı filmde başrol oynayacak oyuncu.

http://www.sinemaestro.co...w&id=400&Itemid=1
Yaptığı her film on numara aksiyon içeren, birbirinden güzel filmler çekmiş ve çekecek karizma aktör.
kel ve karizma terimlerini yan yana getirdiğinden dolayı saçları dökülmeye başlayan erkeklerin en büyük desteği olan aktör.

(bkz: kelleşen erkeklerdeki jason statham takıntısı)
iki çift sözü hakeden aktör. sustum sustum ama bir yere kadar di mi jason..

seni Lock Stock and Two Smoking Barrels'ta sevdik, snatch'te hastası olduk, the italian job'ta takdir ettik. ama son birkaç senede tam bir steven seagal oldun çıktın. bunu bu şekilde yüzüne vurmak istemezdim ama kabul et haklıyım jason.

bu kadar potansiyeli olan bir adam bu kadar mı apaçi filmlerde oynar kardeşim? the transporter, death race, the bank job vs.. oynadığın filmlerde biraz daha seçici olman gerekiyor. konu ile ilgili sana brad pitt'ten tavsiyeler almanı öneriyorum. gerekirse bana da danışabilirsin.
ingiliz aksanını bize ** sevdiren aktör.