1. 1.
  bir gencin bay miyagiden karate ögrenmesini anlatan film..
  bir zamanlar bagimlisi coktu..
  2 -1 ... tiriviri hanim
 2. 2.
  miagi 'nin memleketi olan japon adasına gittikleri filim serinin en iyisidir. miagi san 'ın ölüm döşeğinde yatan hocası birbirine düşman iki öğrencisini başucunda birlikte görünce sevincinden "bu bir rüyaysa beni hiç uyandırmayın, gerçekse uyumama izin vermeyin" demişti.. son sözleriydi sanırım rahmetlinin..
  3 ... roy mustang
 3. 3.
  ertesi gün herkesin birbirine "cilala, parlat, cilala, parlat" figürleriyle antrenman yaptırdığı, okuldakilerin yarısının teneffüslerde kartal vuruşu şeklinde bir ayağını kaldırarak durmasına sebep olan film.
  1 ... goksunv
 4. 4.
  (bkz: daniel san)
  1 ... lucky strike
 5. 5.
  2009 yılında will smith e$liğinde yeniden çekilecek filmmi$,bekliyoruz efendim.
  ... tam7harf
 6. 6.
  japonyada okinawa sehrinden amerikaya goc eden, 2. dunya savasinda amerika adina savasmis ve madalyalar kazanmis bilge miyagi ile o bolgeye yeni tasinmis olan, hayatinda turlu problemlerle basetmeye calisan , okula ve arkadaslarina uyum saglayamamis daniel larusso nun tanismasini, sonrasinda aralarinda olusan usta-çırak ilişkisini anlatan 1984 yapımı filmdir.

  Miyagi rolunu 2005 yılında aramızdan ayrılan noriyuki pat morita , daniel larusso rolunu ise ralph macchio canlandırmıştır. Filmde elisabeth shue yu çıtır haliyle ali rolunde daniel in sevgilisi olarak izleyebilirsiniz.

  Bu film, karate sporunun temelleri ve altında yatan ogretilerle izleyene guzel mesajlar vererek, cekildigi donemlerde buyuk sansayon yaratmis, karate kurslarına talebi artırmıştır. Bunun uzerine 2 devam filmi daha cekilse de, asla 1. filmin yarattigi etkiyi yaratamamistir.

  edit:imla
  2 ... strobe
 7. 7.
  bir atari oyunu adı. çok zevkliydi yemin ediyorum. tabi o zamanlar bilgisayar falan yok her yerde. ancak atari var o da zenginlerde. hep bi arkadaşa gider oynardık.
  (bkz: senin küçüklüğün nasıldı sözlük)
  ... engereksiz yilan
 8. 8.
  eskilerin efsanevi dövüş filmi serisidir. uzakdoğulu ustamızın chop stick ile sinek yakalama sahnesi müthiştir ve hala aklımdadır! cilala yala! ama yok. cilala parlat!
  ... rivne
 9. 9.
  ülkemize bonsai çiçek yetiştirme sanatını yerleştirmiş olan film. bir dönemin çocukluğu köyde geçirdiği yaz tatillerinde dere tepe gezerek bonsai konsptinde ağaç katliamı yapmıştır.
  ... dusunenadam
 10. 10.
  i. Jackie Chan in tekrar cektigi miagi rolunde oynadigi yeni gosterime girmis kung fu filmi.
  ii. unlu aktorun amerika li zenci bir cocuga kung fu ogretmek zorunda kaldigi film.
  iii.beklentimin fazla olmadigi, klasik bir tekrar filmidir diye dusundugum, ciktiktan sonra ise, kesinlikle tavsiye edebilecegim, komedi, dram, aksiyonun iyi harmanlandigi guzel bir film.
  -1 ... ressamolmakisteyenmuhendis