1. 1.
  istanbul'da bir ilce.
  2 ... vernon sullivan
 2. 2.
  eski adı amikos olan istanbul ilçesi.
  ... oumar
 3. 3.
  istanbul'un kurtarılmış ve kaymak tabakaya tahsis edilmiş semti. her adım başında bir konağa rastlamak mümkündür.
  -2 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  Mecidiyeköyden 20 dakika uzaklıkda olan yeşiliyle bütünleşmiş istanbul'un bir ilçesi.Ayrıca çok güzel gezilecek yerleri vardır.
  1 -1 ... bal
 5. 5.
  kesinlikle kurtarılmış kaymak tabakaya verilmiş bir yer değildir belki de sahilde orta gelir grubuna ait insanların en sık yaşadığı (bkz: orhan veli kanık)'ın doğduğu eve evsahiplik eden, yeniköy'e motorlarla 10 dakikada geçilen (hem de süper bi manzara eşliğinde) süper istanbul ilçesi.
  4 ... yogurtmudedin
 6. 6.
  istanbul'un en şirin sahil semtlerinden birisidir. belkide en şirini, yatırm yapılmadığı için gelişememiş ve kendi yağıyla kavrulmaya çalışan ilçe.
  2 ... junior
 7. 7.
  (bkz: beykoz konakları)
  ... cryptic
 8. 8.
  (bkz: çubuklu hayal kahvesi)

  (bkz: acarkent)

  (bkz: beykoz konakları)
  2 ... giray
 9. 9.
  osmanlı tarihinin en önemli seyyahlarından olan evliya çelebi, beykozu şu satırlarla anlatmıştır;
  "..lebi deryadan bağlar kenarından gitmek üzere servi burnu'nun üç bin adım güney tarafında, bir liman-ı âzimin kenarındadır. sekiz yüz haneli, bağ ve bahçeli, mamur bir kasabadır. camii, mescidi, hamamı, sibyan mektebi, küçük sokakları, ağaçlarla müzeyyen çarşı ve pazarı vardır. çarşı ve pazarı çok bakımlıdır. halkı bahçıvan, oduncu ve balıkçıdır. ab-ı havası nefistir. iskelesinde bir kılıç balığı dalyanı vardır. beş altı gemi direğini birbirine bağlayıp denize dikmişlerdir. karadeniz tarafından kılıçbalıkları geldiğinde direğin tepesindeki âdemler ellerindeki taşları kılıç balıklarının arkasına doğru atınca balıklar emin yerdir diye liman ağzına doğru girer. burada ağlara takıldıklarında balıkçılar kayıklarla kılıçbalıklarına yanaşıp kargı ve tokmaklarla bunları avlarlar. buradan içeride akbaba, sultan, ali bahadır, dereseki, alemdağ, koyun korusu, yuşa nebimesireleri vardır."
  2 ... junior
 10. 10.
  istanbul'un en güzel semti.
  1 -1 ... hendrix