bugün

Bir hayli sakin bir bölge. Denizi tepeden gören bir yeri vardı tam zihin boşaltmalıktı.
Anadolu kavağın da 15 ay askerlik yaptım.
görsel
güzeldir, dingindir sık sık kaçtığım son duraklarımdandır. fazla söz etmesek iyi olur sonra doluşur kalabalıklar nefes alamayız. bu haliyle korumaya almak gerekir.
Tarih kokan, istanbul'un bozulmamış ilçesi.
Hala doğası, sakinliği.. pek severim.

Hep kanlıca, Anadoluhisarı, Anadolukavağı, Paşabahçe akla gelse de istanbul'da az da olsa köylere sahip birkaç ilçeden biridir.
20 yıl sonra yeniden CHP dönemi başladı.
merkezi ve başlıca semtlerinin çoğu boğaz sahilinde kurulu olmasına rağmen çok sayıda köyü olan ve bu nedenle büyük bir yüzölçümüne sahip olan istanbul ilçesi.
Neden birçok dizi bu ilçede çekiliyor? Çok mu güzel ya!
hemen tepesinde çok güzel bir seyir alanı olan semt. bir keresinde yanlış vasıtaya binip buraya gelmiştim.
istanbul'un en boş ilçesidir.. kanlıca eh, anadolu hisarı biraz anadolukavağı epey güzeldir.
gezecek yer falan yoktur.
halkı hala köylüdür.
villalarda sonradan görmeler oturur. çubuklu sahili havadardır.

zamanında paçası ve kalkan balığı meşhurdu ,şimdi oda kalmadı.
ben lise 3'ü paşabahçe'de okudum.(f.inal lisesi.)
şunu ekleyeyim en güzel rakı çıkartan fabrika paşabahçe'de idi ..
zamanında işçi sınıfının güçlü olduğu bir yerdi ,o da bitti.

istanbul'da gitmekten nefret ettiğim yerdir.

beykozsporu severdim katır nusret ağabey arkadaşımdı .(tabi benden çok büyüğktür-allah rahmet eylesen.)
anadoluhisarısproru da severim deplasmanlı lig de oyuncusu idim.

örnek vermek gerekirse, güngören'in-haznedar'ın kılı olmaz.
bir zamanlar taze ceviz yemeğe giderdik, aynen küçüksu'ya kazanlardan mısır yemeğe gittiğimiz gibi.
görsel
görsel
görsel
sarıyer'in karşı tarafında.
Doğduğum yer her zaman bende yeri çok ayrı. Benden Doğu batı karadeniz sentezi yapan annem babam. En sevdiklerim hala orada.
Paşabahçe beykoz sizi çok özlicem ben ya.
Gözyaşım şıp.
hem şehirli hem kırsalı aynı anda içinde bulunduran istanbul ilçesi.
istanbul'un anadolu yakasında bulunan, çocukluğumun geçtiği tarih kokan bir ilçe.

henüz yapılaşma bol olmadığı için eski tarihi dokusunu korumaktadır. burada plazalar bulunmaz, eski istanbul havasını doya doya yaşarsınız.

istanbul'un en yaşanılası yerlerindendir.

çok büyüktür, ucu bucağı yoktur.
az güngören'den de bahset.
köylerinden kavacık'a kadar giden otobüsler sultaniye'ye kısaltılarak ulaşımı zorlaştırılmıştır.
yarı kentli yarı kırsal istanbul ilçesi.
çok sayıda köyü olan, sahil kesimi hariç çoğunlukla karadenizlilerin oturduğu istanbul ilçesi.
Çok güzel bir istanbul ilçesi. Yeşil ve mavi arasında yaşıyor resmen halkı. Aynı zamanda burada yaşamak için zengin olmanız gerekiyor. Yani benim için hayâl bile olamaz.
çok sayıda köyü olan istanbul ilçesi.
ismi anıldığında akla genellikle boğaz sahili gelmesine rağmen çok sayıda köyü ve denize uzak mahalleleri de olan istanbul ilçesi.

(bkz: bozhane)
(bkz: çavuşbaşı)
(bkz: öğümce)
çok sayıda köyü de vardır. bozhane diye bir yerine gitmiştim, fakat toplu ulaşımı biraz sıkıntılı.
güncel Önemli Başlıklar