bugün

entry'ler (2499)

sik ağrısı

halı saha maçında top çarpması...

en sevdiğiniz film

Muhsin Mahbelbaf'tan, (bkz: salaam cinema)

salaam cinema

iranlı yönetmen mohsen makhmalbaf'ın sinemanın yüzüncü yılına ithafen yaptığı deneysel bir belgesel film. yönetmen çekeceği yeni film için gazeteye ilan verir ve yüz kişilik bir oyuncu kadrosu oluşturacağını söyler. başvuru için binlerce insan sıraya girer ve işte bu safhadan sonra yönetmen abimiz motör der ve flm başlar. muhakkak izlenmesi gerektiğini düşündüğüm gerçeklikle kurgu arasında gidip gelinen muazzam bir yapıt.

bal ülkesi

insanın boğazına kocaman bir düğüm atan belgesel film. Hatice'nin doğaya olan saygısı, annesine ve insanlara olan sevgisi inanılmaz. yaşadığı zorluklar karşısındaki dirayeti ise büyük bir taktiri hak ediyor. atalarından gelen arıcılığı devam ettirmesi ve bal için arılara;
"yarısı sana, yarısı bana..." sözleri gerçekten hepimize ders olması gereken bir düstur. belgesel oscar'a aday olmuş ama kazanamamış. varsın kazanamasın çünkü Hatice gönülleri acayip kazanmış. ayrıca yönetmenin de ellerine sağlık diyorum güzel iş çıkarmışlar.

mustafa şamlı

Bibi Genceli ilköğretim Okulu*nun aymaz, iş bilmez, müdürü. hatta müdürcüğü.

marka

(bkz: #2438479)

kadınlar her zaman yanlış erkeğe aşık olur

ama doğru adamla evlenir..!

galatasaray

#38432230
yüzümüzü kara çıkarmayan gururumuz. vakti zamanında söyledik, bir taraflarınızla güldünüz. şimdi de gülsenize!!!

türkiye nin 2018 dünya kupasına katılma ihtimali

ingiltere, izlanda, avusturya gibi ülkelerin rusya'ya yaptırım uygulama dahilindeki dünya kupasına katılmama kararı almalı üzerine gerçekleşecek olan hadise. şimdilik bir varsayımdan ibarettir ama milli takımın başında Fatih Terim olsaydı bu ihtimal garanti gerçekleşirdi çünkü Fatih Terim balı diye bir şey var arkadaş...

17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçı

Fatih Terim'in bir çılgınlık yapacağı karşılaşma olacaktır çünkü Terim sürprizleri sever. he tutar tutmaz orasını bilemem ama mutlaka enteresan bir hareket yapacaktır. sinirlerine hakim olan taraf kazanır beyler. febe'nin kötü gidiyor, iyi oynamıyor olması bir kriter değildir. Galatasaray oraya febe'nin kötü olduğu dönemlerde de gitmiş ve eli boş dönmüştür. adamlar bir sezon bu maç için yaşıyor. çünkü onlar için sezonu kurtarma maçı özellikle de aziz için. bir çok febe'li arkadaşım kaybetmek bizim için daha hayırlı bir sonuç olur en azından aziz'den ve aşortmanlı'dan kurtuluruz diyor. bir çok arkadaşım da o sene bu sene yeneceğiz diyor. ben ise şuan için nötr vaziyetteyim izleyecek miyim onu bile bilmiyorum doğrusu. ben umutlarımı 2012'de baros'un direkten dönen topunda bıraktım. o sene kırılacaktı bu soktuğumun serisi olmadı ya bi otuz sene daha olmaz gibi geliyor benim galibiyete karşı bir umudum yok he hani bi beraberlik belki. sezon sonunda şampiyon olalım da varsın bir altı daha atsınlar benim için sorun değil. onlar galibiyet sayılarını saysınlar biz kupaları...

23 şubat 2018 galatasaray bursaspor maçı

ilk yarı skoruna aldanılmaması gereken maç. galatasaray kendi evinde oynamasına rağmen çok vasat bir futbol sergiliyor. bursaspor'un rezil futbolu ilk yarı skorunu ortaya çıkardı. sahada gomis ve rodriuges'in çabası olmasa orta saha mücadelesinden başka bir şey izlemeyecektik. sanırım kasımpaşa mağlubiyeti takımı etkilemiş ama terim'in takım üstünde bir etkisi olmamış. normalde o mağlubiyetten sonra galatasaray'ın bursa'yı lime lime doğraması gerekirdi..!

alp pehlivan

beşiktaş taraftarıdır ama pek belli etmez.

gammaz olma kriterleri

moderatörler olarak sözlükte gammazlı yapabilmek için gereken kriterler olarak belirlenmiş ama yazılı olarak sözlükte bulunmayan kurallar bütünü. belki de ben bulamadım!
yıllarını sözlüğe vermiş bir yazar olarak ki ara verdiğim uzaklaştığım zamanlar olmuştur elbet ama büyük bir bölümünü gammaz olarak geçirdiğim(ki bir dönem yetkili olarak da görev yaptım. formata hakim olduğumu düşünüyorum) sözlükte, moderatör tarafından;
"gammazlık kriterlerine uymadığınız için gammazlığınız alınmıştır" diye bir mesaj geldi.
şimdi ne oldu da yıllardır yaptığım görev elimden alındı gerçekten çok merak etmekteyim? kimin ayağına bastım diye sorarım moderatörlere? he ben muhatap alıp da cevap verirler mi o ayrı! isimlerini vermeyeceğim ama iki yazarın son girdiği 10-12 entryi kontrol ettiğimde hepsinde de ofsayt durumlar varsa ve ben bunları gammazladıysam ne gibi bir gammazlık kriteri var ki benim yetkilerimi elimden alıyorsunuz? moderatörün tanıdığı mıdır bu yazarlar? adam mı kayırılıyor bu sözlükte sorarım size. he diyeceksiniz ki evet adam kayırılıyor. ona da hak veririm çünkü adamlar girdikleri saçma sapan entrylerle açtıkları yarak kürek başlıklarla sözlüğün afedersiniz ama amına koyacaklar, yaptırım olmayacak. ben bazı yazarları gammazladığım için yetkilerim elimden alınacak var mı böyle bir dünya? ben yıllardır bu sözlüğün daha iyi olması için çaba vermiş bir yazarım. ortalığı karıştırmam suyu bulandırmam. hele hele ki troll'lük yapmam! peki neyin cezası bu? benim gammazladığım entrylerin hepsi format dışıdır ve tamamen arkasındayım. he sözlük formatı değişti ve burası bir inci sözlüğe döndüyse eğer bize de haber verin de bilelim! tekrar söylüyorum birileri o kişiler malum, sözlüğün içine sıçarken bişey yapılmayacaksa benim zaten kıçımı yırta yırta gammazlık yapmamın hiçbir önemi yok!
son bir cümle daha; kendi pisliğinizde boğulun!!!

e devlet alt üst soy bilgisi sorgulama

bi boku da becerin be arkadaş!
görsel

junior

gammazlığının alınmasının üzerinden 23 saat geçmesine rağmen kendisine bir açıklama dahi yapılmayan ve ısrarla moderasyondan kendisine bir açıklama bekleyen yazar kişisi.

röportajlarda verilmiş en iyi cevaplar

Zlatan ibrahimovic'den seçmeler;

Muhabir: PSG'ye dair en çok neyi özlüyorsun?
"Son maaşımı"

Manchester'ın Pogba transferi üzerine;
“Pogba transferinin takım için çok pahalı olacağını düşünenleri anlamıyorum. Manchester United sırf benim forma satışımdan elde edeceği gelirle Pogba’yı transfer edebilir”

Stephane Henchoz'a attığı çalım sorulunca;
"Sola gittim, sola gitti. Sağa gittim, sağa gitti. Sonra ben tekrar sola gittim o ise sosisli almaya gitti."

Futbolcu olmasaydın ne iş yapardın sorusu üzerine;
"Futbolcu olmasaydım bir suçlu olurdum. Küçükken antrenmana gitmek için bisiklet çalıyordum."

Muhabir: isveç Euro 2012'de olmayacağına göre turnuvayı kim kazanır sence?
"Umrumda değil. Ben tatile gidiyorum."

Muhabir: Sonraki maçı kim kazanır?
"Onu sadece Tanrı bilir."
Muhabir: Ama bunu ona sormamız çok zor.
"Neden ki? Şu anda ta kendisine bakıyorsun."

Muhabir: Karına doğum gününde ne aldın?
"Hiçbir şey. Zaten Zlatan'a sahip."

Ronaldo hakkında ne düşünüyorsun?
"Ronaldo şanslı adam. Her seferinde en önden bilet bularak, Messi`nin ödülü alışını izliyor."

Balotelli Real Madride transfer olacakmış;
"Balotelli Real Madrid`e mi? Hayır. Bence Barcelona'ya daha çok uyar; vasat takım, vasat oyuncu."

abberline

11. nesil çaylak diyor kendisi için yeniden gelsin bekliyoruz.

röportajlarda verilmiş en iyi cevaplar

ünlü simaların, medyatik kişilerin ya da herhangi bir vatandaşın, verdikleri röportajlardaki soruyu soranı da dumura uğratan cevaplardır.

örnek vermek gerekirse;

https://twitter.com/sinef...status/446620548244578304

çocuklar masum değildir

hristiyan dinine göre kabul edilen yada varsayılan genelleme.
(bkz: vaftiz)
müslümanlık da ise bunu tam tersi kabul edilir bebekler/çocuklar kayıtsız şartsız masumdurlar. normal olan da budur zaten çünkü;
evet çocuk şiddet gösterebilir, bize göre kötü davranışlarda bulunabilir ama bunun sonuçlarının ne olacağını bilmeden yapar. sebep sonuç ilişkisi yoktur kafasında sadece yapar. çünkü çocuk iyiyle kötüyü ayırt edecek kapasiteye sahip değildir. genlerden gelen kötülük diye birşey de yoktur efendim. iyi yetişen ve kötü yetişen insan vardır. sen çocuğa merhamet duygusunu aşılarsan isterse babası firavun olsun gerisi hikaye. dolayısıyla saçma sapan bir genellemedir. tespit sıçmaktır!

mehmet yüceer

gökhan güney'in gerçek adıdır efenim.