1. 1.
  son zamanlarda ankara nın sembolu haline gelmiş cinnah caddesiyle hoşdere caddesinin birletiği kavşakta, döndüğü iddia edilen yapı...
  1 ... aabi
 2. 2.
  tepesine manzara izlemek icin cikmanin beles yolu, asansore binip, gorevliye; "ufo bara gidiyoruz." demek olan ankara da bulunan bir alis veris merkezidir.
  1 ... painkiller
 3. 3.
  eğer ki hava çok soğuk ise ve mont nasıl olsa atakulede dolaşacağız düşüncesiyle arabada bırakıldıysa, atakuleye çıkmak için asansöre binildiğinde herşey güllük gülistanlıkken, yukarıya ulaşılıp asansörün kapısı açıldığı anda felaket başlar. gülme eyleminden dolayı açık olan ağız, gelen sibirya soğuk hava dalgası ile o şekilde kalır. asansörden çıkılarak atakulenin dairesel balkonuna girildiği anda bacaklar haric tüm organlar da kaskatı kesilmiştir. hemen sağ veya sol olmak üzere bir taraf seçilir ve manzara koşaradım seyredilmeye başlanır.
  -şuşuşurası neneneresi?
  -nenereyi diyoryorsun?
  -geçtik.
  5 -1 ... devedikeni
 4. 4.
  bir organa benzeyen şekildeki ilginç bina. *
  3 -2 ... exonotzor
 5. 5.
  ankara/çankaya'da
  ... insensible
 6. 6.
  -abi surda koca bir bina var gördun mu?..
  -nerde lan?
  -abi şurda ya..
  -şu büyük olan mi?
  -yok o Shareton Otel..bak arka tarafında uzun birsey
  -haha gördüm .. nolmuş ki..
  -hah işte o sana girsin..
  -?!..
  6 -2 ... ricardodonsebastian
 7. 7.
  ankara çankaya'da bulunan, 25 metre yüksekliği olan, 360 derece ankara manzarası izleyebildiğiniz alışveriş merkezidir. son yıllarda yeni alışveriş merkezlerinin açılmasıyla biraz geri planda kaldımıştır. ankara'nın yüksek yerlerinden görülebilir.
  ... sicilyalim
 8. 8.
  ufo'ya gidip ankara manzarasini izleyebileceginiz ankara'nin güzel bir alisveris merkezi. (bkz: dönen ankara manzarasi esliginde yemek keyfi)
  ... kopush
 9. 9.
  mimarı ragıp buluçtur. yerden yüksekliği 125 metredir. tepesine cıktığınız zaman, ankaranın heryerini görebileceğiniz bi yerdir. botanik parkın manazarasıda güzeldir atakulede.
  2 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 10. 10.
  yukarı çıkıldığında, büyük bir oranda; yıldız, oran ve yukarı ayrancı tarafına bakan pencerelerden fotoğraf çekmek yasaktır.* en alt katında şimdi tansaş olan mekan eskiden dreamland adında temiz bir eğlence merkeziydi. yana taşıdılar,küçüldü. biz de çocuktuk o zamanlar.. (bkz: hey gidi günler hey)
  2 ... farazi