bugün

söz yazıcı, müzik yapıcı, şarkı söyleyici..küçük deniz diye çıksaydı çoktan başındaki titr kalkmıştı ama bendeniz öylece kalakaldı..ya sen ya hiç adlı şarkııyla müzik piyasasına adım attığında çıtıpıtı sevimli bi kızcağızdı..şimdilerde bi güzel semirdi, palazlandı.
(bkz: semirmek)
(bkz: palazlanmak)
Alçak gönüllülük göstererek ben yerine ve "köleniz" anlamında kullanılan bir söz.
Popçulara "imaj" yaratma salgınlığının başladığı dönemlerde abajur şekli ile karşımıza çıkan hanımdır.
sadece ağlayayım mı şarkısı güzel olan şarkıcı.*
bendeniz < bende-niz
bende=köle *
-niz=ikinci çoğul şahıs iyelik eki.

kelime mânâsı, kölenizdir.
harun kolcak'ın kadim dostudur.
yıllar geçtikçe kilo alan şarkıcı. izmirlidir ama isviçre doğumludur.
gay barlara giden; ama lezbiyen olup olmadığı hala anlaşılamayan, şimdilerde 10 kilo verip yeni imaj yapıp yeniden gündeme gelme çabasında olan şarkıcıdır kendisi..
10 kilo vermiş ve epey hoşlaşmış şarkıcıdır.
küçükken erkan yolaç ın şovunu izleyen yazarın erkan yolaç ın " bendeniz erkan yolaç" demesi üzerine şaşırmasına sebebiyet veren isimdir. bendeniz bildiği kadarıyla bir bayan ismidir; en azından bayan bir şarkıcının ismidir. ne işi vardır o zaman bu ismin erkan yolaç la? * biraz büyüdükten sonra; küçük çocuk olayın esrarını çözecektir. *
özgüven tavan yapmış gotik hatun
son albümü dinlenesidir.
biri var
çatlat
ilkokulda onun yüzünden rezil rezil gezinmişimdir.. hatırlarsınız bu hanımefendinin ilk çıktığında ki imajını..* tamam saçını kısacık küt kesiyosun, o kuyruk neyin nesi.. bak çoluk çocuk özeniyo.. şimdi hatırladıkça da utanıyo kendinden.. * *
müjdeler ver, manolyam gibi bir sürü güzel şarkısı olan sanatçı.
kırmızı biber adlı şarkısı dinlenesidir.
(bkz: kolay değil)
(bkz: guvendigim daglara kar yagdi)
istemiyorum şarkısını ilkokuldan beri defalarca dinlediğim şarkıcıdır.
asıl adı deniz çelik olan başarılı sanatçı. 25 temmuz 1973 oğumludur.
90'larda çıkardığı albümleriyle bünyeyi iki seksen yere serecek kalitede şarkılarıyla kalbimde taht kurmuştu.
gonul yareler icinde sarkısıyla gönlümüzde yer edinmiş sanatcı.

(bkz: ah bir dönsen)
sabah, öğle,akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağa
1de konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum.. adlı şarkıyı seslendiren söz yazarı, yorumcu..
"elveda dedin" şarkısını hala * bıkmadan dinlediğim şarkıcı.
90'larda patlayan pop furyasındaki en kaliteli isimlerden biriydi. vuruculuk gücü maksimum olan müthiş şarkılarıyla lise anılarımdaki yeri ayrı güzeldir lakin milenyum çağı zikinden mi bilinmez onada birşeyler oldu. ara ara güzel parçalarla çıksada eski güzel şarkılarını aratır adama.
Bazı şarkıları çok güzel olan. Bazı arkadaşlarım tarafından güzel ve tatlı bulunan bir popçu. Bir de bunun sevgilisi vardı. Ananı niyolar mıydı neydi öyle bir şarkı söylerdi.
Bendeniz 25 Temmuz 1973 isviçre doğumlu. Erenköy Kız Lisesi mezunu.lise öğreniminden sonra yüksek öğrenim için isviçre'ye gitmiştir. Ardından Türkiye'ye döndüğünde bir arkadaşının doğum günü partisinde söylediği şarkıyla Raks Müzik yetkilileri tarafından keşfedilmiştir.1993 yılında Neslihan Yargıcı'nın fikri olan 'Abajur kız' imajıyla ilk albümünü çıkardı.Garo Mafyan,Zeynep Talu gibi müziğin önemli isimleriyle çalıştı.Bendeniz ilk albümü ile oldukça ses getirdi.bu albüm bir milyon tirajını geçen satışıyla, yılın en başarılı prodüksiyonlarından biri oldu.ilk klibi 'Ya Sen Ya Hiç' Mtv'de yayınlanan ilk Türk klibi oldu.ayrıca Mtv'nin müzik yarışmasında Türkiye'yi temsil ederek ayrı bir yer kazanmıştır bu kızımız.esprili ve komiktirde.şimdi ilk halinden eser yoktur, o ayrı konu..
bu kadar mı sevdin, diye bir şarkısı vardır. içimi yakar...