bugün

bir bendeniz şarkısı

Telaşı mı var acelesi mi var
Kısa bir öpücük çok işime yarar
Allahım bana ne oldu bu defa
Devam ediyor bak oyunlarına
Kuytularımı kokularımı
Unuttun mu sen o ayıplarını
Zaten ne kadar aklın vardı
Onu da bana ver sevişmek ne güzel.

Bastım mühürü görecek gününü
Arayıp soracak tek tek bakacak
Evirip çevirip düşecek elime.

Canını yakarım hadi gör bakalım
Bal döken diline kırmızı biberi
Sürmedim ama sürerim bu defa.

Ben kimdim ben uçup gittim ellerinden
Neydi inkar ettiğin bu çılgınlık içinden
Zarardayım senin yasaklı şeytan yüzünden
Öldürüyor bu hali nasıl çıldıttı bilmiyor.
çok acı bir biber türü..
diğeri için (bkz: yeşil biber)
çoğunlukla pul biber şeklinde kullanılır.
Çok çeşitli biçimleri ve adları olan bahçe biberinden elde edilir. Toz ya da pul halinde olabilir. Biberin olgunlaşmış meyveleri kurutulup,sapları alındıktan sonra yarı öğütülerek pul,tam öğütülerek toz haline getirilir. Farklı acılıklarda olur. Yemeklere,kebaplara,soslara çeşni verir. Ayrıca salçası da yapılır. Biberin anavatanı Orta ve Güney Amerika'dır.
iştah açar.
çok acıdır.
başka bir türüde (bkz: toz biber)
aşk yok mu aşk albümünden bir bendeniz şarkısı. sözler aysel gürel, müzik bendeniz.

Telaşımı var acelesi mi var
Kısa bir öpücük çok işime yarar
Allah'ım bana ne oldu bu defa
Devam ediyor bak oyunlarına

Kuytularımı kokularımı
Unuttun mu sen o ayıplarını
Zaten ne kadar aklın vardı
Onu da bana ver sevişmek ne güzel

Bastım mühürü görecek gününü
Arayıp soracak tek tek bakacak
Evirip çevirip düşecek elime

Canını yakarım hadi gör bakalım
Bal döken diline "kırmızı biberi"
Sürmedim ama sürerim bu defa

Ben kimdim ben uçup gittim ellerinden
Neydi inkar ettiğin bu çılgınlık içinden
Zarardayım senin yasaklı şeytan yüzünden
Öldürüyor bu hali nasıl çıldırttı bilmiyor..

o değil de, 'bassstım mühürü' derken sanki, 'yedin boruyu' tarzı bir el hareketi yapıyor bendeniz. ona ayar oluyorum ben..
annelerin tehdit aracı.
şanlı urfa isotudur.
tatlı olanı da vardır, konservelerde satılır. turşu gibidir ama oldukça şekerlidir.
kalbin dostudur:
http://galeri.uludagsozlu...4%B1z%C4%B1-biber-243960/
bildiğin afrodizyaktır.
Ailemizin ucari kisiligidir. Bireyselligini kazanmaya baslamasiya birlikte insanlar, ozellikle erkekler uzerindeki kiskirtici etkisini kesfetmis ve kendini sokaklara atmistir. Babamizin "gel etme nazli gulum, senin yuvan burasi" feryatlarina bile gozunu kapayan kirmizi o gunden beri bagrimiza bastigimiz bir tastir bizim icin.
taze olanı et gibi bişeydir.
uludağ sözlük için hazırlanmış bir tema. tatlı bir kırmızıyla bezeli.
logo ve üstframe altındaki gölge sırf sizin için zall'a yaptırdım heeee.
yok lan şaka. ama güzel durdu. hadi gidin bi bakın.

görsel
çirkin tadı ve kokusu olan besin bi sevemedim, daha doğrarken ki kokusu midemi bulandırmaya yeterken diyet listemde sabah kahvaltıma zorunluluk olarak konmuştur. nasıl zor yedim hala etkisindeyim. :(
derneği olan biber.
http://www.kirmizibiberdernegi.org/
kucuk ve aci olani sakin bitter cikolataya sikmayin. ben denedim sisli etfalden yaziyorum.
Tatlı kırmızı biberi çok severim, çiğ bile yerim lakin günümüzde korkunç cep yakacak türden.
Kırmızı biberin pahalılığı yüzünden pul biber olarak satılanların kimisinin kırmızı gıda boyasıyla boyanmış acı yeşil biber olduğunu duymuştum.
emory üniversitesi tıp fakültesi klinik öğretim üyesi scott ısaacs, “kırmızı biber, metabolizmanızın hızını yükselten bir kimyasal olan kapsaisin içerir,” diyor. kapsaisin ayrıca kan şekerini ve kolesterolü düşürür. yüksek kan basıncının düşmesine yardımcı olur ve endorfin, serotonin gibi depresyon ve ruh halinizi kontrol eden beyin kimyasallarının salgılanmasını tetikler. eğer bunlar sizi tatmin etmediyse, kırmızı biber ayrıca iştahınızı kontrol altına alır, sağlıksız aşermelerinizin önüne geçer ve hatta seks performansınızı yükseltir. dr. ısaacs bahsettiğimiz faydalardan yararlanmak için her gün bir öğününüze 1 yemek kaşığı çekilmiş kırmızı biber atmanızı öneriyor.