bugün

bir özlem tekin şarkısı.

gözleri yeşil gibi ,
sözleri şiir gibi ,
dalgalı deniz gibi...
biri var...

yaşadığım şehir gibi ,
çöllerde nehir gibi ,
sanki beni sever gibi ,
biri var...

güzel gözleri haramsa ,
çatal dilleri ölüm.
bu günlerde beni yaşatmayan
biri var.

kimine göre bir iş değil
bu bizimkisi ,
kimine göre bir aşk
bitmez ki hiç sevgisi ,
kimine göre yanlış ,
kimine göre doğru...

kimine göre bir iş değil
bu bizimkisi ,
kimine göre bir aşk
bitmez ki hiç sevgisi ,
kimine göre yanlış ,
kimine göre doğru...

gözleri yeşil gibi ,
sözleri şiir gibi ,
sanki beni sever gibi ,
biri var...

güzel gözleri haramsa ,
çatal dilleri ölüm.
bugünlerde beni yaşatmayan...
biri var...

kimine göre bir iş değil
bu bizimkisi ,
kimine göre bir aşk
bitmez ki hiç sevgisi ,
kimine göre yanlış ,
kimine göre doğru...
bir hayaldin öncesinde
adın konmuş aşk dilinde
ben senin sadece imkansızındım
kelimeler tükendi de
sen bitmedin bak içimde
bunu senden beklemezdim

hangi yalan hangi sebep
cevabın yok bitti demek
belki de ben senin korkularındım
zorundayım zorundasın
hangi yolun sonundasın
belki de sakladığın bir şey var

biri varsa aramızda
çığlıklarım yalnızlığa
bu ayrılık akşamında
gözyaşıma boğuldu dünya

sorma bana sensizliği
sorma bana gücün yoksa
gelen aynı giden aynı
bırak beni yalnızlığıma

ah hangi yalan hangi sebep
cevabın yok bitti demek
belki de ben senin korkularındım
zorundayım zorundasın
hangi yolun sonundasın
belki de sakladığın bir şey var

süper bendeniz şarkısı.harun kolçak düeti ile enfes olmuş.
bendeniz'in döktürdüğü, harun kolçak'ın ise altta kalmadığı, muhteşem ötesi şarkı. her iki sanatçıdan da, pek haz alınmasa da takdir edilmiştir.
harun kolçak sadece düet yapsın dediğim şarkıdır.sözlerin çok güzel olması ve bendeniz'in sesinin de şarkıya süper oturması,haftalardır playlistimde üst sıralarda kalmasını sağlamıştır.ayrıca harun kolçak'ı takdir etmeme sebep olan ikinci düettir. **
düet yapılan bi şarkı ancak bu kadar güzel olur dedirten defalarca kendini dinleten şarkıdır, sözler de müzik de söyleyenler de süper.. *
bendeniz 'in harun kolçak'la mükemmel düeti. daha önceden yaptıkları düet de mükemmeldi. yani tek kelimeyle superler. şimdi klibe gelebiliriz. klipte hüzünlü bir aşk hikayesi anlatılmışmış mış, daha doğrusu anlatılmak istenmiş. ceyhun yılmaz'ın kıyafet seçimi manyak güzel. tabir-i caizse çok karizmatik olmuş. zaten tabir-i caiz. ama sorun bu rol ona yakışmamış. izlerken koptum denecek kadar. hatta sandalyeden düştüm o kadar yani. * * * herneyse uymamış, aslında uymasını bir kere de böyle aşk insanı rolü kıvamında olmasını merak ederek başarısını görmek isterdik ama!!! hakikaten çok komik. gözlerini kısışı, bakışı. ahahahaha denir buna cedric tarzıyla. ekstra olarak duruş güzel ama fekat lakin, o gözler , o yani bilmiyorum olmamış ya. neyse yine de güzel bir klip zaten super bir şarkı. en yaralayıcı sözlere gelirsek; *

kelimeler tükendi de
sen bitmedin bak içimde

biri varsa aramızda
çığlıklarım yalnızlığa
bu ayrılık akşamında
gözyaşıma boğuldu dünya
ceyhun yılmazın klibinde oynadığı harun kolçak - bendeniz düeti.
bendeniz - harun kolçak ikilisinin içimize işleyen damar düeti. dağıtıyor ikisi yine ortalığı. hele harun kolçak'ın bir "ahh!" deyişi var ki. diğerleri için:
(bkz: elimde değil)
(bkz: korkuyorum)
(bkz: gitme seviyorum)
müthiş damar bir şarkı.insan özellikle de nakaratını dinlerken yüksek sesle eşlik etme ihtiyacı hissediyor.
günümüz ilişkilerini çok güzel anlatan ve esas satır aralarının okunması gereken şarkı.sakın bu kadar çok beğenilmesinin sebebi de herkesin az ya da çok bir ihanetin içinde ya da yakının da olmasından kaynaklanıyor olmasın??
sevgiliden duyulduğunda gözlerin kararmasına sebep olabilecek iki sözcüklü son derece etkili cümlecik. evlerden ırak..
müzik listemde uzun zamandır olmasına ragmen, ilk kez bugün dinleyip, güzelliğinin farkına vardığım, muhteşem bir bendeniz-harun kolçak düetidir.
özlem'in pek bir güzel yorumladıgı sarkılardan birisidir.
özellikle;
güzel gözleri haramsa
catal dilleri ölüm
kısmındaki tonlama müthiştir.
bitmekte olan bir iliskide, karsi tarafin susup kacmasi yuzunden, "ne oldu da, nasil oldu da bu hale geldik?" sorusuna cevap bulamayan kisinin; dinlerken

hangi yalan hangi sebep
cevabin yok bitti demek
belki de ben senin korkularindim
zorundayim zorundasin
hangi yolun sonundasin
belki de sakladigin bir sey var

kisminda uzaklara dalip gitmesine neden olan bendeniz - harun kolcak dueti.
yıllardır mutfakta olduğu söylenen bir efsane kişisi.
varken zamanin cok hizli aktigini dusunduren,yanindayken kalbin hizla atmasini saglayan,hatta kalbe sarkilar soyleten kisidir yuksek ihtimal.

yaninizdayken bile ozlediginiz, bi yerlerde nefes aldigini bilip tanriya sukrettiginiz...

bazen de, "keske benim olsa "diye hayiflandiginiz, onun da "biri var" dememesi icin dualarinizin en basina adini koydugunuz...
Bendeniz ve harun kolçak'ın müthiş düetlerinden üçüncüsü (diğer ikisi: elimde değil ve sev biraz). insanı isyana getiren müthiş düettir.

harun kolçak'ın "artık bu şarkıyla anılmak istemiyorum" deyip yıllardır dostu olan bendeniz'in kalbini fena halde kırmasına neden olmuş şarkıdır. hatta bu da yetmemiş ve bendenizin pek hazetmediği bir şarkıcı olan hande yener için de "en iyi şarkıcı handedir" demiştir...
özlem tekin i bir kez daha sevme nedeni.
Biri var, durmadan beni arar,
Biri var, mevsimlerdir beklerim.

Biri var ki açmamış bir bahar,
Göklerimde yıldız, içimde sır.

Biri var ki bahtı bende yaşar,
Benim çiçeklerim açar onda.

Bende musiki, bende dünyalar,
Biri uzakların uzağında.

Havuza düşen memleketleri,
Biri var ki içimde sayıklar.

S.KUDRET AKSAL..
zafer pekerin mükemmel şsrkısı...sanki bana yazılmış yani....harika ama içimi parçalıyor...
(bkz: birisi var)
zorundayım, zorundasın...
bir yerlerdeki birilerini belirtmek için söylenen söz.

ben kısa entry yazmam genelde. daha az kelime kullanabilecekken uzatırım bazen yazımı. kendi düşüncelerime önem veririm çünkü. ve kelime sayısı ile entryi okuyan kişi sayısı tamamen ters orantılı. okuyan kişiye değsin isterim yazdıklarım. ve okuyanlar da düşüncelerimi bilmeye değsin isterim.

ve biri var sözlükte. belki başka zamanlarda başka kişiler yükleniyor bu 'biri'nin görevini. ama kafamdaki tek kişiyi oluşturuyorlar. bu kişi entryleri okuyor. oylama da yapıyor. iyi veya kötü. eğer bir entrym tek oy almışsa aklıma geliyor bu kişi. onu bulup sarılmak istiyorum. yaptıklarıyla bütün köyü kurtaran öğretmenler olur ya onlardan farksız gözümde. sözlüğüm itibarını kurtarıyorlar. öyle seviyorum bu kişiyi.

canımsın 'biri'.

edit: canım, hoş geldin. kimsin sen! kimsin?! *
biri var;
dokunduğumda değil,
düşündüğümde bile parmak uçlarımın uyuşmasına;
kalp atışlarım hızlandıkça
bedenimin yorgun düşmesine sebep...
biri var;
dünyayı çekilebilir hale getiren...
biri var;
beni ağlatan;
ama