1. 1.
  barista, aslında italyanca'da barmen sözcüğünün karşılığıdır. bununla birlikte italyanca'da, her türlü içeceği servis eden kişiyi tanımlarken, diğer avrupa dillerine espresso hazırlamada ve sunumunda uzman kişi olarak girdi.
  1 ... brksbc
 2. 2.
  kahve barmeni için kullanılan kelimedir. her türlü kahve çeşidini yapabilir. yapacağı çeşitli kahvelerde ana unsur espressodur. bir ölçek espresso üzerine katılan farklı şeylerle kahve çeşitleri türetilir. bunlar : mocca, latte, capiçino, italiano, americano vs .şeklinde devam eder . eklenen meyva şuruplarıyla çok farklı lezzetler elde edilebilir. süt , süt köpüğü ve krema da kahve türlerinin vazgeçilmezidir.
  1 -1 ... kabacocuk
 3. 3.
  kahvenin sadece içecek olmadığını kanıtlamaya yardımcı olan meslektaşlarımdır. ayrıca şu anda dünya çapında barista yarışmaları ve dünya şampiyonaları düzenlenmektedir.
  -1 ... systematic caos
 4. 4.
  bir gunluk bir kurs ile sertifikasini elde etmek mumkundur fakat tam anlamiyla uzman olmak icin epey bir tecrube gerekir, yine de bu sertifika part-time is arayanlarin kurtaricisidir, ozellikle kahve manyagi ulkelerin birinde yasiyorsaniz.
  3 ... ben hep 17 yasindayim
 5. 5.
  starbucks, gloria jeans ve kahve dünyası gibi birbirine benzeyen mekanlarda, kahve ikramı yapan, kahvenin a'dan z'ye her şeyini bilen, asıl anlamı barmen olan kelime.
  ayrıca kocaeli'de yürüyüş yolunun sonunda, giderken sağda kalan, tarçın cafe'nin tam karşısında; izmit'in farklı tiplemelerini birarada barındıran, içerisi bar havasında olan, yazın masa sandalyeyi kaldırıma çıkarmak suretiyle diğer mekanlardan hiçbir farkı kalmayan cafenin adı.
  ... nunu
 6. 6.
  masalarında kırmızı mumlukları bulunan aslında sıradan bir yer olsada bu mumlar sayesinde çekiciliği artan kocaeli'nde bulunan bir cafe...
  ... deluruk
 7. 7.
  kocaelinin en boş insanlarının takıldığı cafenin ismidir.
  Buraya gidenler o hap kadar yerde ,sıkış pıkış oturup birbirlerini süzmekten ,dışarda oturup milleti kesmekten,piyasa yapmaktan başka bişey bilmezler.sıra sıra dizilirler koca koca adamlar cam önüne vitrin mankeni gibi, pek eğlencelidir öyle amaçsız oturuşlarını görmek .dil çıkarıp eheheh tipe bak diyesi gelir insanın.
  Starbucksa gitmenin, orda görülmenin ayrıcalık olduğunu hisseden tiplerle aynı zihniyete sahiptirler .Bir cafede oturmanın ne havası primi olucaksa artık, insanın idrak etmesi zor oluyor cidden.
  Bu nedenle bir kez gitmek suretiyle nefret ettiğim, takılan insanları tanıdıkça daha bir nefret ettiğim ,hatta önünden geçmemeye bile özen gösterdiğim mekandır.
  ... ecya
 8. 8.
  öm kısmına bar havası verilmiş tikky mekanı. bu dingiller genelde gazetelerini ve kahvelerini alıp artistyik triplere girerler. pahalıdır herhalde baya.
  ... sebarstian
 9. 9.
  kahve kültürünü benimsemiş ve kahve ile ilgili herşeyi bilen,uygulayan ve servis eden anlamında kullanılan italyanca bir kelimedir.
  ... nrzcn
 10. 10.
  (bkz: batista)

  (bkz: yaran yanlış okumalar)
  ... sorella