bugün

entry'ler (3468)

yaran baba küfürleri

(bkz: anasına küpezlediğim)

hayır anamı ne karıştırıyon olum?

hayat tv nin penguen belgeseli yayınlaması

bence yüz yılın kapağı, harika bir nazire yavşak medya'ya!

http://www.hayattv.net/

karnıma ağrılar girdi adafgaga

how i met your mother

herhangi bir tavuk yumurtasını alıp 8 sene götüme sokup kuluçkaya yatsam sonucundan bu karıdan daha insana benzer bir şey çıkartırım. bu neeeyy lan!

(bkz: dostum anne demişin baba çıktı)

http://galeri.uludagsozlu...i-met-your-mother-446841/

mario götze dortmund ne yapsın

(bkz: mario götze dortmund un lewandowskisi sağolsun)

savcı zekeriya öz ün gs locasında maç izlemesi

evet arkadaşlar biz galatasaray olarak o kadar salağız ki böyle bir şey planlayacağız gizli gizli sonrada bilmem kaç milyon kişinin gözünün önünde açıkca bunu göstereceğiz.

(bkz: thank you captain obvious)

ayrıca

(bkz: ayşe tatile çıktı)

manuel fernandes vs selçuk inan

o siker bu sikerden çok gece yatmadan önce bu kalitedeki adamları izlediğimiz için 3 kulhu bir elham okuyunuz panpalar.

Kulhü vellahü ehad.Allahüssamed,Lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehu küfüven ehad.
Kulhü vellahü ehad.Allahüssamed,Lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehu küfüven ehad.
Kulhü vellahü ehad.Allahüssamed,Lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehu küfüven ehad.

Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. iyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, ihdinessırâtel müstakîm. Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

iyi geceler panpalar.

(bkz: hocam ben yazdım ama caiz midir)

murat ak

albüm teaser'ı yayınlanmış sanatçı.

www.youtube.com/watch?v=puh3br5_X1A

özledik sesini murat reyiz.

trip durdurma sistemi

toyota'nın dahiyane fikri. şimdilik müzik vermekle yetiniyorlarmış, inşallah bunun çikolata vermelisini falanda yaparlar.

http://www.youtube.com/watch?v=JKaJNaWo7cAfikri

(bkz: çıkarım seninle her yola toyota)

22 şubat 2013 anadolu efes cska moskova maçı

(bkz: üzgünüm milos)

murat kosova'nın spikerliği bırakıp birazdan türk sanat müziği söylemesini beklediğimiz maç.

(bkz: üzgünüm leyla)

edit: tebrikler efoş

ünal aysal

drogba ile antalyaspor maçını kendi locasında izlemiş başkan. ne zaman ki anadolu kulüplerinden gelen yerli bir oyuncuyu kendi locasında ağırlar işte o zaman benim başkanım olur.

sebarstian

hayvanın ası adamın dibi.

bebeğe marjinal isim koyma sapkınlığı

vakti zamanında peder bey & valide hanımlarında giriştiği saçma durum. şöyle ki bizimkiler o sıralar çok revaçta olan mert ismini bana yakıştırmışlar. peder bey demiş ki "rahmetli babamında ismini ekleyelim. sebahattin mert olsun." annemde tamam olur ama bir sonuna can ekleyelim. "he he olur öylede yapalım." diyerekten benim ismim üzerinde çeşitli deneyler gerçekleştirmişler ve sonunda atomu parçalamışlar.

şimdi isim soyad verecem ama çokta önemli değil bilen biliyor zaten artık beni. isme bak arkadaş sebahattin mert can parçaoğlu. aşk-ı memnu dizisinden lost'a geçişi anlatıyor kısa sürede. tam bu isme karar vermişken sülalemde iki akıllı insandan biri olarak gördüğüm öğretmen dedem, la olum manyak mısınız bu adam üniversite sınavına girerken sınavın üçte birini ismini kodlamakla mı geçirecek diyerekten can ismini kaldırtmış ve annemlerin o döneme göre marjinal ve bir o kadar da popüler sayılabilecek atılımını engellemiş. yalnız dedemdeki ileri görüşlülükte had safhada ellerinden öpering.

şimdi büyükbabamdan geldiği için sebahattin ismiyle gurur duyarım orası ayrı ama ilkokulda yaşıtlarım dört işlem yapar, kompozisyonlar yazarken ben ismimi yazmaya çalışıyordum. 21 harf amk. ismimi yazmaya çalıştığımda tansu çiller başbakandı ismimi yazabildiğimde erbakan başbakan oldu. ondan sonra mert'in dersleri neden kötü. de yürüyün gidin.

fatih terim

dün bir kez daha görüldü ki ünal aysal ve yönetimi ile fatih hoca arasında bariz bir kopukluk var. tabii bu kopukluğun sebeplerinden birincisi aradaki galatasaraylılık anlayışı.

ünal aysal yönetime fatih hocayı getirdikten sonra ortalama bir takım yarattı bilinçli veya bilinçsiz. çok büyük paralar verilmedi futbolculara, atılıp tutulmadı. galatasaraylılık dengesini bozacak havalı transfere yer verilmedi. fatih hocada aldı takımı ve inanılmaz bir hava yarattı. bir galatasaraylı olarak 4 5 sene sonra ilk kez o havayı hissettim. 4 5 senedir takımın maçını bile izlemez olmuştum ve bunun tek sebebi kendimizi galatasaray gibi değil real madrid, manchester city gibi görmüş olmamızdı, kısacası takımın sadece parayla çekip çevrileceğine inanılmasıydı. geçen sene bu hava kalktı ve gerçekten olması gereken galatasaray kültürü yerleşti. şampiyon olundu, her şeyden evvel takım olarak bir oyun anlayışına sahip olduk. taraftar olarak işimiz sadece sahadaydı.

ama şampiyonluktan sonra tekrardan bir hava yaratıldı. çok büyük paralara transfer girişimleri, antipatik yıldız futbolcu alımları. bir gariplik vardı. şampiyonlar ligi şampiyonu olmuşuz gibi bir hava yönetimden taraftara kadar oluştu. ama en büyük yanılgı işin daha çok başında olduğumuzu unutmaktı.

fatih hoca bence durumun böyle olduğunu biliyordu ama müdahale etmedi veya edemedi. o gereksiz sünepe havasından o da rahatsızdı. dünkü basın toplantısındaki sözleri bu seneye dair her şeyin özetiydi. bırakın başkanı, hocayı, futbolcuyu, daha takıma gelmemiş bir futbolcuyu takımdan üstün tuttuk neredeyse. bunu bende yaptım arkadaşım. hepimizin göz bebeğinde sneijderin galatasaraylı forması oluştu. yanlış! bizim göz bebeğimiz galatasaray armasıdır, galatasaray arması olması gerekmektedir.

fatih hocayla gurur duymalıyız. "banane ya ben istifa ediyoyummm." demedi hoca. güven oyu oylaması yapar gibi, çocuk gibi dahası korkak gibi davranmadı. çıktı açık açık konuştu. helal olsun sana hocam. mimiğine, küfürüne, bağırmana, gözyaşına her şeyine helal olsun. biz galatasaray taraftarına korkak olmamayı, bizim bize yeteceğimizi tekrardan hatırlattın. çok yaşa fatih hoca.

sönmesin gözündeki ateş, armadan.

ud

seni bulanın, sana can verenin, seni çalanın allah tepesinden baksın. hayatımı siktiniz klarnetle birlikte gençliğim kayboluyor sizin elinizden nefesinizden.

erkan oğur

"Ortada dönen, müzik diye dinlediğimiz şeylerin pek müzikle alakası yok. Pardon. Hiç alakası yok. Ticari manada birtakım gelişmeler olduğu doğru. Ama o iş dünyasını ilgilendiren bir gelişme. Müzik başka bir şey. Onunla alakası yok. Radyoyu açtığımızda veya televizyon izlerken rastladığımız şeyler başka. Müzik başka. Onlar müzik değil yani. Şimdi rüzgarın ağacın dallarına değdiğinde yaprakların çıkardığı ses, kuşun öterken çıkardığı ses veya bir çocuğun ağlarken, gülerken çıkardığı sesler, bunlar. Bunun gibi şeyler. Yani neredeyse
müzik olarak elimizde kalan bunlar var. Biz müzik konuşamayız daha. Ben diyorum ki, ülkemizde Hakkari'den istanbul'a kadar kaldırımların seviyesi her yerde yedi santim olduğu gün, işte o zaman yaraş yavaş müzik üzerine konuşmaya başlayabiliriz artık"

erkan oğur

burak yılmaz ın cristiano ronaldo sevinci

cluj maçında attığı ikinci golden sonra cristiano ronaldo'nun geçen sene barcelona'ya attığı golden sonra "ben buradayım yeğeeenim" temalı gol sevincini yapması.

allah'ını seversen sevgili burak yılmaz. onun gibi şut atmaya çalışmak, gol sevinçleri başkası olma kendin ol bebeğim lütfen.

edit: ulan be pizivink osman ben zaten galatasaraylıyım sol yapraaam. adamın yaptığı sevincin galatasaraylısı fenerbahçelisi mi olur? burada taklit etmesi eleştiriliyor clujun amuğa nasıl koduğumuz değil

semerkant

"zamanın iki yüzü var dedi, kendi kendine hayyam, iki boyutu; uzunluğunu güneş seyri belirliyor, kalınlığını ise tutkular."

nam nam style

güney koreliler yapar gangam style, ismail abi yapar nam nam style.

-mecnun nam nam nam nam yeriz olma mı ?

engin baytar a verilmesi gereken tarihi ceza

fenerlilerin acısını çıkartmak için engin'in cezasını kafalarına takmaları. rahat olun yiğidolar 16 hafta verilmesi gerekiyor ki sizin maçta oynamasın.

servet tazegül

şimdiden özür dilerim hem kendim hem de ülke adına servet tazegül. 3 ay sonra seni hatırlamayacağımız için. aynı zaman tebrik ederim servet tazegül bizim desteğimizle değil kendi isteğinle aldın o madalyayı.