bugün

bir dönemin galatasaraylı futbolcusu ayrıca bir amerikan güreşçisi.
şu sıralar futbol hayatına konyaspor'da devam eden brezilya'lı futbolcu.
fm 06 da, positions a girdiğinizde, kaleci olarak da oynayabildiğini gördüğünüz futbolcu.
türk vatandaşı olmuştur kendisi. yeni adı mertol karatay'dır.
32 yaşında ve türk vatandaşı olmuştur. bu saatten sonra gereksiz bir olaydır, vatana millete hayırlı olsundur.
annesinin vefat ettiği 13 ağustos 2003 galatasaray cska sofya maçında en iyi performansını sergilemiş ve keşke her gün bir akrabası ölse dedirtecek duruma getirmiştir biz galatasaray taraftarlarını*.
dünkü beşiktaş maçında harikalar yaratmış konyalı futbolcu. kulağında ipoduyla görmüştüm ben bu adamı zafer caddelerinde cool bi edayla. 32 yaşında türk de olmuş. hayırlısı olsun.
ercan taner e şöyle bir yorum yaptırmışdır;

''evet saha karıştı sevgili izleyenler batista hasan va serhat orda hakem o noktaya şimdi yöneldi oyun durmuş durumda batistaa bir kafa''

ulan sanki adam topa kafa vurdu.
ekmek yediği yere yapılacak en büyük ihaneti yapmış ve uğurla mehmet topalı sakatlamış şeref yoksunu futbolcu bozması. türk futbolu böyle kalitesiz adamlarla bir yere gelemez. adamların topla işi yok ki direk rakibe müdahale peşindeler. allah ıslah etsin diyorum.
başka örnekleri için:
(bkz: ayman abdelaziz)
(bkz: ümit bozkurt)
artık kasımpaşaspor'un başarısı için alan daraltacaktır.
2000-2001 sezonunda ligin en pahalı transerine imza atmış sade türk vatandaşı.
at sikindeki kelebege benzeyen biyigi ile gonullerde taht kurmus futbol emekcisidir batista. koruk gibi cigerleri ile suat kaya ekolu temsilcisi baba bir futbolcu idi geriye donuk ortasaha mevkiinde elinden geleni yapmis beni mutlu etmisti. ayrica serhat'a kafa atmisligi ve shaktar'da oynamisligi vardir..
bank asya 1. lig takımlarından mersin idman yurdu'na imza atmış topçu.
--spoiler--
"izin günümde konya'da bara gittim, bir bira istedim. fazla içmiyorum ama dört gün iznimde konya'da kaldım, barda bira istedim çay verdiler. bir daha bira istedim, yine çay verdiler. sanırım o barda çaydan başka bir şey yoktu." - joao batista
--spoiler--
(bkz: dexter)
galatasaray'da oynadığı 49 maçta 2 gol atan futbolcu.
serhat akın'ı dövmüştü. sessiz ama psikopattı. mücadeleci bir abimizdi.
wrestlingin en ünlüsü olabilir.
Spectre filminde James Bond'un düşmanını oynamıştı.