bugün

entry'ler (319)

yazarlar şu an ne yapıyor

sebebini bilmediği bir mutsuzlukla 4 sene önce dinlediği şarkıları dinleyip sigara içiyor. şükürsüzlük sanırım benimkisi, yediğim önümde yemediğim arkamdayken de mutsuz olmak, ne biliim.

mount and blade ii bannerlord

Güne hasretiyle uyandığım oyun. Gelmeyen.

sebamed

çok pahalı olduğu için cilt problemlerime henüz denemediğim az sayıdaki markadan biri. alınca boşa giderse üzülmeyeceğim bir zenginliğe erişince alacağım. nasıl olsa siyah noktalarımın gittiği yok.

bu geceki ruh halinizi bir cümleyle anlatın

çok yorgunum, beni bekleme kaptan.

gecenin sorusu

küçücük bir çocukken kurduğun en güzel ve en ciddi hayallerden kaçını yaşıyorsun/yaşadın?

kendi şehrini 3 kelime ile anlat

deniz, nem, ışıklar

bir kadına söylenecek en ağır söz

"sen sevmeyi beceremiyorsun."

satranç

Her olası hamle farklı bir oyunu temsil eder. Daha iyi bir hamle yapacağın farklı bir evreni. ikinci hamleyle birlikte 72,084 olası oyun vardır. Üçüncüden sonra 9 milyon. Dördüncüden sonra 318 milyar. Dünya üzerinde bulunan atom sayısından daha fazla sayıda olası satranç oyunu vardır.
(bkz: harold finch)
tanım: olasılıklar oyunu

iyi seviştiği düşünülen ünlüler

(bkz: tom hiddleston)

yalnızlığın harikalığını ne zaman anlayacaksınız

yalnız olmamak sadece sevgilisi olmak değildir.
tüm gün iki kelime konuşacak insan bulamayıp tüm kelimelerini, heveslerini, anlatmak istediklerini yutmak nedir bilmeyen yazar beyanı.

yazarları bugün mutsuz eden şeyler

uyanmak.

yalnızlık nedir

Kendinle baş başa kalmaktan bıkıp kendi kollarında ağlayarak uykuya dalmaktır.

sözlük kızlarına günde ortalama yavşanma sayısı

pek yaşam neşesi saçan bir karakterim olmadığından sıfırdır.

sözlük yazarlarının itirafları

Kitap okumak istiyorum, okuyacak enerji bulamıyorum. Dizi/film izlemek istiyorum, o kadar süre bir şeye dikkatimi veremiyorum. Dışarıya çıkıp insanlarla gezmek istiyorum, yanında bulunurken rahat edeceğim insan yok. Karşılıklı konuşurken konudan kopup hiçbir şey anlamamış halde karşımdakinin suratına bakıyorum. Hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Hiçbir şeye karşı heves besleyemiyorum. “Bugün de bitecek hadi, dayan” diyerek günlerimi, aylarımı geçiriyorum. Böyle bomboş ölüp gitmekten korkuyorum.

küçükken sanılan şeyler

Allah’ı minare sanmak.

geceye bir meme bırak

görsel

neden kadınlar erkeklere çiçek almıyor

çünkü çiçeklerin dalında güzel olduğunu biliyoruz...

bir ülkenin geri kalmış olduğunu anlama yolları

Sokakta son ses müzik açıp düğün yapılıp yapılmadığını öğrenmek. Yapılıyorsa kesin olarak yapan insanlar eğitimsiz ve saygısızdır.

21 aralık 2012

Maya takviminin sonu.

Dünyanın bu tarihte sona ermeyişine yalan falan dedik hep beraber ama bu tarihten sonra kendini yaşamış hisseden gerçekten var mı???

allah a ne sormak isterdiniz

Seçebileceğim olası yaşantılar nelerdi? Neleri yapsam hayatım farklı olurdu? Hepsini görmek istiyorum Allah'ım.