bugün

entry'ler (1772)

türk telekom

2020 yılında insanı hala adsl'e mecbur bırakan, adsl için de tam karşılığıyla hizmet vermeyen, her müşteri temsilcisi ile görüştüğümde sadece "arıza kaydı alıyorum o zaman ifinim" den başka bir çözüm yolu bulamayan firma.16 mbps olması gereken interneti 3 mbpsye kadar düşmesine rağmen ya arıza tespit edilmemiştir ya da arıza giderilmiştir geri dönüşü yapan firmadır. Eve teknik servis gelir ve rahatça "en fazla 13 mbpsye sabitleyebiliyorum" der ve gider. 1 saat sonra aslında hiçbir değişiklik olmadığı ortaya çıkar. Verilemeyecek hizmeti satarlar. Fatura 1 gün geciktiğinde gecikme bedeli, ceza ıvır zıvır diye direkt mesaj atar. Sadece görünürde müşterinin yanındayız hissiyatı yaratılır ama somut olarak hiçbir şey çözümlenmez...

moratoryum

Yakında sıkça duyabileceğimiz kelimelerden olabilir.

dark

Finali olabilecek en mantıklı şekilde yapmışlar. Beni tatmin etti.

Senaristlerinden mutlaka yeni bir yapım daha beklediğim dizi.

tuğçe ışınsu nun tılsımlı kitabı

Kohen daha akıllıca yapıyordu bu işi. Bu kadın çok göze batırarak yapıyor. Neyse bereket versin.

Bir tür kazık aracı.

duygu özaslan

Son olayda asıl konu kilosu değildi. Ve bence hayır olay egosu falan da değil. Farklı bir bakış açım var bu konuya:
Bu kız hep böyleydi. Davranışları da egosu da bu şekildeydi. Yıllar önce yazdığım entrye baktım. Ben yine şu anda olduğu insan gibi yorum yapabilmişim. insanların önceden değil de şu an tepki gösteriyor olma sebebi onun bir barbie bebek olmadığı, onun da hayatının, psikolojisinin, vücudunun size yansıttığı gibi mükemmel olmadığını görmesi üzerine hayal kırıklığına uğramanızdır. "Aaaa nasıl olur ya, ama o bize kendisini şöyle şöyle yansımıştı? Nasıl bu kız o kız olur ya? Kandırıldık mı?" işte bunun için şu anda ona çok kızgınsınız. Sosyal medyada herkesin kendisini istediği gibi gösterebileceği gerçeği yüzünüze bu kadar popüler biri ile vurulunca çok mu şaşırdınız? Onlar kadar mükemmel olmak için her giydiklerini giyme, her kullandıklarını kullanma ve onları kendinize idol seçişiniz bir anda mükemmel olmadığını görmekle boşluğa mı düştü? Tüh ya, o çok güzel ben değilim diye kime bakıp ağlayacaksınız şimdi? Hahah. Kimse hiçbir zaman mükemmel olmadı. Onları gözünüzde, oranızda buranızda instagramınızda zartınızda zurtunuzda siz büyüttünüz. Gerçek dünyaya merhaba deyin...

sinem kobal ın ettiği dua

Büyük ateşlerden almıştır kendisini.

olay

Sen ateşten bile olsan
Soyunup soyunup, giyinirdin
Zehirli bir ok bile olsan
Yoluna eğilir serilirdim

Sözleri ile "vuhuuuv" dedirten parça.

tv8 reklam fiyat listesi

Sarı papatyanın da dediği gibi "yaşıyorsun bu hayatı acun abi."

katakulli

Sözleri ve bestesi mabel matiz çıkışlı olan Ayşe Hatun Önal şarkısı.

Uçtum sanırdım yerle bir
Oldum hayallerim yerle yeksan
Manzaram zor hikayeli ama
Kendime vardım, vurdum tak doksan

piercing

Her genç gibi benim de bir zamanlar merak sarıp taktıranlara imrenerek baktığım fakat şimdilerde nedense gözüme hoş gelmeyen ve iyi ki taktırmamışım dedirten aksesuar. Bir gün takmak istersem de sahtesini takar, hevesimi alıp çıkarırım diye düşünüyorum.

nil karaibrahimgil

Çok güzel bir kadın, çok iyi bir anne. Fakat her an bu kadar pollyannacılık oynaması bende sarsarak "gerçek hayata dön" deme isteği uyandıran besteci, sanatçı.

yanımda kal

Sevgiliye ithaf edilebilecek en naifinden Harun Kolçak parçası.

alex turner

Sesi de kendisi kadar karizmatik müzisyen.

trt çocuk ta kaz dağlarından bahseden çocuk

ailesine böyle duyarlı bir evlat yetişirdiği için teşekkür edilmesi gereken çocuktur.

lucifer

Ben bu diziyi bir türlü düzenli izleyemiyorum, yok yani olmuyor. Konusu da fena değil aslında.

Bir bölüm izledikten sonra sonraki bölümü izlemem için içimde bir heyecan uyandırmayan dizi.

orfeas peridis

Sesi çok farklı bir etki bırakıyor gerçekten. Başka boyutlara gidip geliyorsunuz. ılık bir yaz akşamında bir içki sofrasında neden dinlenmesin ki bir gün?

hey douglas

sen muhteşem bir şeysin.

dinleyin dinlettirin.

dark

başlamayı düşünenler için öncelikle kim hangi zamanda kim oldu, kim kimin oğlu kafa karışıkığı yaşanmaması için bir defter tutulması şart. yoksa kafayı yiyip diziyi yarıda bırakmanız an meselesi. çok ağır ilerliyor fakat aynı zamanda sürükleyici bir dizi. soundtrack'i de dizinin kasvetli havasını yansıtır biçimde.

sen gibi

damla damla akıp giden umutlarım gibisin.

nev ne güzel söylüyor şu cümleyi.

işyerinden nefret etme sebepleri

Çalışma arkadaşlarınızın insanlıkla uzaktan yakından alakasının olmaması, yalancılık, hırsızlık, küstahlık ne iğrençlik varsa yapılması. Tecrübeyle sabit.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.