bugün

Dünya devleri arasına girme savaşında işlenmişti o cinayetler, şaşırma. Fetöcüler orayı da sarmıştı. En acımasızından ayıklanmış olmalarını temenni ederim; Özellikle hani karısı o leş, sağa - sola sataşan paşanın.
içeri tıkdırdığı masumları bir de orada şişletmeye kalkışıyordu rezil!
başarılarından çok ölen mühendisleriyle popüler olan mekan.
dünyanın en büyük savunma sanayisi kuruluşları listesinde 4 sıra yükselerek 58. sırada olmuştur.
--spoiler--

ASELSAN, dünyanın en büyük savunma sanayisi kuruluşları listesinde 4 sıra yükseldi.
13 Eylül 2016 Salı 21:58
ASELSAN, dünyanın en büyük savunma sanayisi kuruluşları listesinde 4 sıra yükselerek 58. sırada yer aldı. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir kuruluşu olan ASELSAN, Amerika Birleşik Devletleri merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Defense News dergisi tarafından yayınlanan listedeki yükselişini bu yıl da sürdürdü.
ASELSAN, dünyanın ilk 100 savunma sanayisi şirketi (Defense News Top 100) listesine 2006'da 93. sıradan girdi. Üstlendiği projelerle başarı grafiğini giderek yükselten ASELSAN, geçen yıl 62. sırada yer aldı. ASELSAN, bu yıl açıklanan listede 1 milyar 26 milyon dolar cirosu ile 4 basamak yükselerek 58. sıraya çıktı.
--spoiler--
bu yıl açıklanan listede 1 milyar 26 milyon dolar ciro yapmış savunma sanayii şirketi.
58 ? Mübarek sanki ilk 5'ten söz eder gibi yazıyor.
hiç de küçümsenecek bir durum olmayandır. bilmem ne 58. olmuş yok 62'den tavşan yapmış bunlar gereksiz laflardır. zira bulunduğu kulvar içerisinde uçak, tank, zırhlı araç, silah gibi envai çeşit talep arzın fazla olduğu ve birim fiyattan milyon dolarların uçuştuğu yerde elektronik kabiliyetini konuşturarak bu sıralara yükselmiştir. muadillerinin çok üstünde üretim yapmaktadır.
(bkz: ilk 10 a girmem için mememi mi açmam gerekiyordu)

edit:kimleri geçmişiz, kimler rakibimiz merak edenler için. devrim arabaları için zamanında atıp tutan zihniyet klavye başında. ilk 50'deki bir çok kuruluş ağır sanayi üzerine çalışmaktadır.

https://defensecontractor...00-global-companies-2015/
şüphesiz, bu ülkenin gururudur. orada çalışanlar para, şan şöhret için çalışmaz. vatanı için milleti için çalışır. nasıl ki bir pilot 30 bin liralık maaşı bırakıp devletin emrinde 9 bin liraya çalmasıyla onlarında aselsanda canları pahasına çalışması aynı değere sahiptir. hatta bunlar sivil oldukları için benim gözümde daha cesurdur. allah böyle mühendislerden daha fazla nasip etsin bize.
Kim işe yarar bir şey yapacak olsa intihar süsü verilerek öldürülen kurum. Neden peki biliyor musunuz. içimizdeki hainler yüzünden. Onlar, meydanlarda sallandırılması farz olan hainler.
aselsan calisanlarini korumak icin ozel bir guvenlik yapisi olusturulmali.
ak parti iktidarında hisseleri hiç düşmeyecek kağıt. 2014 yılında borsada hissesini alan 2 yılda parasını 3 e katladı. iktidarın desteklediği bir kuruluş. ayrıca tüm çipli projeler ellerinde. yeni kimliklerin karı daha şirkete yansımadı. bir yansısın patlamayı göreceksiniz.
Türkiye yi dışa bağlı silah pazarından çıkarıp silah ihracatı yapma konumuna getirmiş kurum. Birçok ülke bugün silah siparişi veriyor. Batı türkiyenin askeri olarak güçlenmesinin farkına vardı da bizim akıllılar varamadı. Bilindiği gibi gerçekler tarih olduktan sonra ortaya çıkar.
Akp hükümeti sayesinde dünya çapında silahlar üretmeye başlayan kurumumuzdur. Batı da akp nin başarılı olmasını istemiyor, yerli uşaklarıda istemiyor. Lan bu kurumlar akp den önce bataryadan, telsızden başka bir halt üretmiyordu.

Edit: eksileyin eksileyin, ancak bu şekilde rahatlarsınız. Sizin verdiğiniz eksiler benim için artıdır.
Bayağı bir gelişme yaşanıyor mühendislerimiz tarafından. Şimdi de yerli savaş uçağı varmış sırada.
eylül 2016 - şubat 2017 arası hisse senetleri yaklaşık olarak yüzde 50 artmış savunma sanayi firması. yerli üretim.
Meteksan savunma'da yerli üretim, ve bilkent holding içinde en hızlı büyüyen firmadır. Genellikle radar, akustik sistem ve füze başlığı yapıyor.
Ayrıca milli gemilerde gelişmeyi sağlayan en büyük etken bu savunma sanayii dir.
2017 de yatırımcısının yüzünü güldüren hisse senedi olmuşlardır kendileri.
Uzun vadede getirisi mükemmel olan hisse. Yeni anlaşma ve ihaleler ile yüzümüzü güldürendir.
geleceği parlak olsa da , borsa istanbul'un aşırı yüksek olması sebepli hissenin değeri bana göre aşırı fazladır.
piyasa değeri 21 milyar 620 milyon tl olan şirket.
Eğer AKP torpille ahbaplarını ve evlâtlarını doldurmuşsa, ileriki senelerde aselsan diye bir şey kalmaz. Onun yerine "imamsan" kurulur.
görsel
Doho boşoy orotomoyoroz diyen amcuk ağızlıların ziyaret etmesi gereken güzel işler çıkartan kuruluş.
ne ürettiğini söyle de bilelim at ağazlı. orotomoyoroz diyor. üretemiyoruz zaten.

aselsan iyi işler başaran bi kurum. fakat mükemmel işler başaracak potansiyeli var. desteklenmesi lazım, sadece adamların yaptığı şeyi reklam ederek değil. maddi kaynak sağlayarak, onlara yarayacak nitelikli ve zeki iş gücünü sağlayarak, mühendislerinin intihar (?) etmesini önleyerek. yani bir devletin bir kurumuna sağlaması gerekn şartları sağlayarak.
Aselsan, Ukrayna tanklari telsiz sistemleri işini, işii almak icin rusvet verdigi iddia edilen israilli Elbit Systems'in elinden aldi.

görsel
Stajımı orda yapmıştım. Çokta abartmaya gerek yok.