bugün

Staj yaptıktan sonra hayatıma mühendis olarak devam etmeme kararı verdiğim yer.
Roketsan ve havelsan ile artık üçlü bir savunma sistemi şirketi oldu. Biraz daha gelişmesi lazım.
Bir zamanlar Türkiye'nin ilk yerli cep telefonunu üretmişti. Ericsson 688'lerin Nokia 5110'ların olduğu yıllardı. Muadillerine göre Çok kibar ve şık bir cep telefonuydu. Melodi olarak 10.yıl marşı gibi kültürümüze ait ezgiler çalardı. işte o yıllarda birkaç ASELSAN mühendisi arabasında ölü bulundu.
Borsadaki hisseleri hep yükseliş tredindedir yani sürekli kazandırır.
Sürekli kazandıran hisse. Alın ve unutun.
https://gazeteler.app.link/ZTMPBzbeJH @gazetesondakka
1 ocak-30 Eylül tarihleri arasındaki faaliyet raporlarına göre şirketler arasında en değerli 5. Sırayı almıştır.
savaş pilotu olamayacağım gerçeğini kabul etme sürecimden sonra hayalim olmuş kurum.

bu ülke için çok şey yapmak istiyorum da,

imkanlar albayım, gerçekler..
Bugün lotu 41.5'a dayandı akabinde duruldu. Yamulmuyorsam günü 38.5 ile kapattı.

borsada uzun vadeli olarak kalmalık bir liman arıyorsanız sizin için en ideal şirket aselsan olacaktır. Zira 2018 yılı başında lotu 48 - 55 arasını görecek. Şu halde bile %30-40 kar oranı vadediyor gelecek için. Hala geç kalınmış değil.
Bir yıl içinde %240 kar ettiren şirket borsayla işim olmaz arkadaşlar konuşurken duyuyorum.
çok borsaci olduğum zamanlarda bile asla almazdım. prensip olarak içki, silah gibi zararlı işlerden para kazanmak istemezdim.
ha bi de ilaç sanayi var. onları da almazdım.

tabi aselsan tek başına bakıldığında ülke savunması için gerekli güzel bir oluşum. onu da ekleyelim de yanlış anlaşılmasın. daha da büyümeli.
1000 kilometreyi aşan füze projelerine genç bilgisayar mühendisi olarak aday olduğum kurum. Ya tamam itü'de değiliz ama bizi de görün yahu.
kasım ayı içindeki yükselen grafiği ile hisse sahiplerini bayağı sevindirdi.
Borsada bir yıl içerisinde 10'dan 44'e çıkmış hisse. Daha ne kadar yükselir bilemiyorum.
Çok pis cortlayacak kağıt. Evet tüm hisse küçük yatırımcılardan oluştuğundan spekler manipülasyon yapamıyor ama birşeyler ters gidecek. 90'ların mudurnusu gibi herşey yolundayken tepetaklak gidecek. Dediydim demek için ahan da buraya yazıyorum.
(bkz: #38201299)

Öğlen yazdım akşam %16 düştü.
%10 düşüşle kapanmıştır. hissenin sistigi ortada idi. zaten herkesin atladığı hisseden kaçacaksin. tepetaklak olmaz temel bozuk değil.
Bugün borsa çakıldı zaten.aselsan da en yüksek düşüş yaşayan hisselerin başında geliyor.

33 bandındaydı bir hafta önce.40’ı kendine direnç yapıcaktır.bu hisseyi takip eden varsa ara ara dinlenip yükselmeye devam ediyor.ha ben bu hisseyi kaçırdım orası ayrı.
lisede burada çalışmayı çok istiyordum, baya baya hayalimdi yani.
üniversitede çaktım, onların benle çalışmak gibi bir hayali yokmuş *
daha çok 3.0 ortalama üstü, ve belli başlı üniversitelerden alıyorlarmış mühendisleri.

onlar kaybetti aga bende pazarcı olmayı düşünüyorum zaten bu günlerde.

şimdi düşündüm de ufku pazarcılık yapmayla sınırlı adamı almadıkları için çok şanslı kuruluşmuş.
uzun zamandır hisselerinin sahibi olanları ihya eden şirket.
piyasa değeri 35.3 milyar dolardır.
Borsada bundan sonra aselsanın sırtı yere gelmez diyen al-satçıları dumura uğratan kağıt. 12 liradan vestel alıp ordan nasılsa zarar ettim bari aselsandan toparlayayım diyen 47 den aselsan alanlara Allah sabır versin.
Defter değeri 4,5'ken 30larda gezinen hisse.

Tabi bunda ilk yerli vıttırıvıtzıt gazının da etkisi var. Ayık olun.
intihar olayı yaşamış. bizde yedik kesin intihardır.

gene hangi masum amerika nın işine gelmeyen bir şey icat etti acaba.

yok edildi tabi.
Halka arz için talep toplamaya başlamıştır. Anonim şirkete dönüşecek. Ak partili arkadaşlarıma söylediğimde gönül koyuyorlar bana. Acaba diyorum kaşla göz arasında aselsan da mı satıldı. 3,2 milyar tl gelir bekleniyor. Şu sıkıntılı dar boğaz zamanında da hani ilaç gibi gelecektir o para.

http://www.bloomberght.co...yar-tl-net-gelir-bekliyor
Türkiyenin kıvancı.