bugün

telsiz ve taksimetrede yaparlar.
http://www.aselsan.com.tr
yaklasık 5 kg agırlıgında cep telefonu yapabilen tek firma.
telsiz sanayisinde türkiyede lider dünyada sonuncu kuruluş. gelir kaynağını zırt bırt arızalanan telsizlerin bakım ve onarımı oluşturur. bir de connectoru vardır ki hayatımı heder etmiştir.
ASELSAN, 1975 yılı sonunda Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı öncülüğünde Vakıf Kuruluşu bir Anonim Şirket olarak kurulmuştur. Yatırım çalışmalarını kısa sürede tamamlamış ve 1979 yılı başlarında Ankara Macunköy tesislerinde üretim faaliyetine geçmiştir. ASELSAN kuruluş yıllarından bu yana ileri teknolojiye dayalı olarak, programlı bir şekilde müşteri ve ürün yelpazesini genişletmiş olup, bugün modern elektronik cihaz ve sistemler geliştiren, üreten, tesis eden, pazarlayan ve satış sonrası hizmetlerini yürüten entegre bir elektronik sanayii kuruluşu haline gelmiştir.
bir ara cep telefonu da üretmiş olan askeri elektronik sanayisi.
son altı ayda çalışan üç mühendisinin intihar etmesi ile dikkatleri üzerine çeken kurum.
atak projesinde 576 milyon dolarlık elektronik savaş sistemleri ihalesini kazanan firma.
iki haftadır bana borsa oyunundan kardan çok zarar getiren kağıt.
(bkz: yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı)
genel müdürlük teşkilatı ankara' nın macunköy semtinde bulunmaktadır.
türk savunma sanayisinin iftihar kaynağı olan şirket.bir tsk güçlendirme vakfı teşebbüsüdür.yabancı güçlerin ve iç düşmanların engellemelerine maruz kalmadığı takdirde türk savunma sanayisinin gelecekte de itici gücü olacaktır.
"ben niye burda staj yaptım nan! " diye hayata küsüp intihar etmiş olmaları mümkün olmayan makine mühendisleri barındıran yer.
Ankara macunköy,akyurt ve odtude tesisleri olan turk silahlı kuvvetleri gelistirme vakfı tarafından kurulmus turkiyenin en onde gelen, en buyuk butceye sahip savunma sanayi kurulusu. yaklasık 3000 calısanın 1300 kadarı muhendislerden olusur. Turkiyede elektrik elektronik muhendisligi alanında en kaliteli arge projelerinin gerceklestirildigi kurulus aynı zamanda. işe alacagı yeni mezunlarda kesinlikle not ortalamasının yuksek olmasını isterler. pek tabi ortalaması dusuk cin gibi yurdum gencleri de mevcuttur memlekette. ama aselsanın calısanında aradıgı zekadan ziyade calıskanlıktır, is disiplinidir, ki bence kendi icinde mantıklı bir yaklasımdır.
aldıgım ne idugu belirsiz duyumlara göre 3-5 milyon dolarlık ihalelere burun kıvıran, şöle en az 200-300 milyon dolarlık ihalelerden asagısına tamah etmeyen turk savunma sanayi sirketi. 3-5 milyon dolarlık olanları alıp taseron firmalara yaptırır diye biliyorum.
türkiyede sinyal işleme işini layığıyla yapan, karının yuzde 5ini argeye yatırarak türkiyenin en dinamik sirketleri arasında 2. olan kuruluş.
tanınan bir kimsenin bu kuruluşa çalışan olarak girmesi tedirginlik yaratır kimi zümrelerde. bir diğer kuruluş da borusan'dır mesela. öyle ama öyle.
elektrik elektronik mühendislerinin mezun olduktan sonra çalışmak istediği ilk yerlerden. Duyduğuma göre çok iyi para veriyomuş ama o parayı yemek için zamanınınız ve haliniz kalmıyomuş.
geçenlerde msn'de kuzenimle, ölen 3 aselsan mühendisiyle ilgili konuşuyorduk. ordaki yani almanca forumlardan birşeyler okuyup bana anlatıyor. hayret edilecek şey, bizim buralarda ben bundan bahseden kimseye rastlamadım ama elin gevuru neler yazmış neler. yorumlardan bir tanesi harbiden süper ama, "türkiyenin aselsanı var, cep telefonu üretiyor ama türkler bir elinde türk bayrağı diğer elinde nokia ile gezmeyi daha çok seviyor."
açılımı askeri elektronik sanayi olan,türkiye nin savunma sanayi alanında dışa bağımlılığını ve dolaylı olarak türkiye nin saygınlığını arttırabilecek nadide kurum.aselsan bünyesinde, hepsi de önemli projeler üstünde çalışan 3 zeki mühendis
birden bire bunalıma girmişler(!) ve intihar etmişler vay canına.tabi canım her şey komplo teorisi zaten ne gerek var olayların ardını düşünmeye(!).coni köpekleri bu topraklardan çekilmedikçe böyle olaylar başımıza devamlı gelecektir.bu 3 şehidimize de allah rahmet eylesin.
(bkz: nortel netaş)
mühendislerinin tuhaf bir şekilde öldürüldüğü gizemlerle dolu
askeri ve sivil ar-ge firmasıdır.
dünyanın en büyük savunma sanayii kuruluşları listesinde 86. sırada bulunan şirket.

http://www.memuruz.biz/index.php?pid=18&id=3529
yemekleri çok güzel olan kuruluş...
muhendislere 2100 lira maasin yanisira uc ayda bir bir maas ikramiye veren kurulus. boyle muhendis kiz istesinde vermeyin de goreyim.