1. 1.
    antakya iskenderun da büyük bir tatil beldesidir.her tarafın betonlaşmasıyla pek bir doğal güzelliği kalmamıştır ancak yine de çok iyi bir sahili vardır.daha cok antakyalıların ve iskenderunluların yazın sıcaktan patlamamak için gittikleri yerdir.gece hayatı hareketli bir okadar da küstahtır.
    3 ... electronica
  2. 2.
    güneyin az bilinen kaliteli sahillerinden biridir.
    3 ... kemalettin şentürk
  3. 3.
    toplamda 2 caddesi bulunan bir tatil beldesidir.yerleşim bölgeleri daha çok arsuz'da değil de siteler halinde olmak üzere iskenderun-arsuz arası 30km lik yol etrafındadır.
    yazları faaliyet gösteren kendilerini reina falan zanneden küçük barlar,diskolar mevcuttur,buraya giden insanlar da kendilerini reinaya gidiyo zanneden güllü dallı motorlardır
    2 ... pislikabidesi
  4. 4.
    son yıllarda hızla gelişen kış aylarında beşbin olan nüfusu yaz aylarında ellibini bulan iskenderun'a bağlı tatil beldesi.6 yıl sonra nihayet bu yaz gidebildim ve ne kadar değiştiğini farkettim.gidip görülmesi gereken bir yer.
    1 ... pardus
  5. 5.
    deniz kuvvetleri komutanlığının radarının bulunduğu iskenderun'un yazlık bir beldesi.
    1 ... timsah48
  6. 6.
    gaziantep ve adana'dan gelen ailelerin yazlık mekanı.
    1 ... everyman
  7. 7.
    reklamı az yapıldığı için az bilinen ve tercih edilen...
    ama yabancı turistlerin şımarttığı yerlerin aksine ekonomik tatiller yapabileceğiniz güzel tatil beldesi...
    hatay'ın kültürel zenginliklerini yaşama imkanınız da cabası.
    2 -1 ... infantes
  8. 8.
    kendimi bildim bileli her yazımın gectiği yer. aslında bir mahale buyukluğunde olan bir yerdir. her günü aynı yerlerde geçer insanın. ama çooook anısı var.. *
    2 ... ojuliuss
  9. 9.
    cok tatli bir belde. denizi, dogasi, arapca konusan esmer kizlariyla ünlüdür.
    1 ... gazikentli
  10. 10.
    iskenderun'da denize girilecek en güzel yerdir. ayrıca en iyi askeri denizci kampı buradadır.
    (bkz: Uluçınar Özel Eğitim Merkezi)
    2 ... baytarsabbah