bugün

entry'ler (1645)

antroposen

manganın 7 yıl aradan sonra 14 aralıkta çıkaracağı albümdür. ilk albümün yıldönümünde çıkması güzel bir süpriz, aynı zamanda Dünya çoğu bakımdan krizdeyken çıkacaktır. Albüm ismi kadar parçalar da iddalı olur umarım.

kızlara tavsiyeler

Tek cümle, kendi ayağınızın üzerinde dimdik durun.

arşiv tutma hastalığı

Evet efendim sanırım benim hastalığımdır. Bir makale görüyorum bakıyorum aa güzelmiş lazım olabilir diyip kaydediyorum. Bir resim görüyorum, beğeniyorum, kaydediyorum ama birkaç tanesi hariç asla geri dönüp baktığımı hatırlamıyorum. Hoşuma giden Bir meme görüyorum kaydediyorum bakıp gülerim diye bakmıyorum.
Aslında bunu günümüzde herşeyin kolayca ulaşılabilir olmasından kaynaklanan şımarıklıklığın sonucu olarak değerlendiriyorum.
Düşünüyorum da geçmişte olsam o makaleyi o kadar kolay bulamazdım, bulduğum anda hemen okur hafızaya atardım fakat Bu tezimden tam emin olamıyorum çünkü o devirde makale okuyacak yaşta değildim.

Ya da sadece üşengeç bir insanımdır. Bilemiyorum altan bilemiyorum.

kanban

beni yormuştur bir yerden sonra sıkmıştır. sistemi baştan kurmayaydım iyidi. kartını sevdiğimin sistemi.

triz vs kaizen

Problem çözme yöntemlerinden triz ile kaizenin karşılaştırılmasıdır. Biri problemi daha önceki çözümlerden esinlenip sistematik kurallarla çözerken diğeri problemi basitleştirip parça parça çözmektedir. Kaizen daha çok bilinir fakat triz her zaman gönlümün şampiyonudur.

mustafa kemal atatürk

Vatanı Bu resimlerdeki halden 10 yıl içerisinde uçak üretir hale getirmiş birçok yüksek sıfata sahip önder .
görsel
görsel

kurban bayramı

En stresli bayramdır benim gözümde . Kurban kessen ayrı kesmesen ayrı derttir . Kurbanı kesmezsin , sağolsun eş dost et getirir ama o eti alırken yaşadığın burukluğu kimse anlayamaz , gösteremezsinde etrafına o burukluğu . Kurbanı kesersin bu kez etini paylaşırken karşıdakinin hislerini çok iyi bilirsin mahçup olursun, yerin dibine girersin dünyanın haline söversin .

En iyisi güvenilir bir vakıf bulup ona bağış yapmak .

geometri

Özlediğimdir , bulmaca niyetine çözerdim lisede . Bildiğiniz eğlenceli geometri kitabı varsa bana yazabilirsiniz .

yiğit özgür

Cansın sen abi can . Resmen instadan bana geri döndü inanamıyorum . O hırsız sayfalardan tiksiniyorum abi senin adını dahi vermeden senin emeğeğini paylaşıyorlar . Ahlaksız insanlar .

spotify

Sonunda athena teoman vega ve duman’ın eski albümlerini de koymuştur kütüphaneye .

ukraine ınternational havayolları

Yakınlarda bu havayoluyla aktarmalı uçuş yapacağım, daha önce kullanan varsa birkaç bişey sormak istiyorum.
Edit: ölmedim hatta tekrar kullandım yine ölmedim.

fıstıklı talaş böreği

Gaziantep’te artan fıstık fiyatlarından dolayı, bazı işletmeler üretimini durdurmuştur hergün gittiğim pastahane de dahil . Yahu kahvaltıda bir keyfimiz vardı onu da aldınız elimizden . Katmer zaten ateş pahası ayıptır be kardeşim 200 liraya fıstık mı olur ? Ne esnaf memnun ne halk bu durumdan .
Edit: baktım da fiyatlar düşmüş ama hala satmıyor çoğu yer gene alamıyorum .

görsel

hediye bardak

Şöyle birşey olursa tadından yenmeyecek olandır .
Edit: baktım kimse almıyor kendi kendime hediye olarak aldım aq.
görsel

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

ilk yıl elinizden geldiğince Hızla klüplere üye olun aktif olun çevre edinin, alttan derslerle uğraşmamak için derslere de önem verin zaten freshman yılı genelde çok zorlamaz . 2.sınıfa geçince de aynı hızla hepsinden çıkın işinize gücünüze bakın.

esnaf sahresi

Gaziantep esnafına ait bir gelenektir . Genellikle yaz aylarında 2-3 gün tatil verilir sahre piknik anlamına gelir . Geçmişte şehrin her yanından ustalar çıraklar bu günlerde buluşur piknik yapar mesleki konularda bilgi paylaşımı yapardı . Çıraklar kalfalar da cankulağıyla dinlerdi . Artık günümüzde esnaflar bunun yerine bu iki üç günü Mersin’e ,antalya’ya vs gitmek için fırsat gibi görür oldu . Evet mersinli kardeşim zaten fazla olan 27 plakaların aniden arttığı 2-3 gün bundan dolayıdır .

görsel
görsel

sala

an itibariyle şehitlerimiz için okunmaktadır . allah razı olsun hepsinden .

tayland dondurması

Son zamanlarda karşılaştığım bir dondurmadır. Soğutucu tavanın üzerinde istediğin malzemeleri örneğin oreo nutella bebe bisküvisi ya da böğürtlen çilek nutella gibi şeyleri taktakakaktakakak eziyor sonra bi güzel sürüyor fışk fışk diye donduktan sonra rulolar yapıp servis ediyor . E tabi ben maraş dondurmasını tercih ederim ama zevkler farklıdır tabiii .

https://youtu.be/b9u2vVWBy4k

tai

görsel
Yeni logosunu duyuran yerli gururumuzdur ama logoya pek alışamadım elimdeki broşür ,kalem ve dergileriniz hep eski logoyla belki yenilerini gönderirseniz yeni logoya ısınabilirim. : ))

Edit: Sf. 14’ten itibaren hikayesine ulaşabilirsiniz https://www.tai.com.tr/uploads/106sayi.pdf

hayko cepkin in paraşütle konser alanına inmesi

Zeytinli rock festivali 2018’de karşılaşacağımız durumdur. heyecanla beklemekteyiz efendim .

https://www.instagram.com...&igshid=1wxuj5uy0tau8

görsel

midye baklava

Gaziantepte son birkaç aydır rastladığım baklava çeşididir . Yeni bir ürünmüş sanırım. denedim , güzel bir yenilik güzel bi tat fakat hala tatlı tercihimde ilk sırada kare baklava var . Ama denemeye değer bir tatlı olmuş .
görsel
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.