bugün

ismi bana tarsus'u çağrıştıran yer.
Belediyenin instagram hesabını kim yönetiyorsa tanımak isterim.

görsel
görsel
dünyadaki cennetlerden biri midir acaba. bu ne güzellik yarabbi. neler yaratıyorsun yarabbimm.
ikinci memleketim hatay'ın görmek istediğim turizm bölgesi. ulaşımı anamur'a göre kolaydır.
Henüz o kadarda keşfedilmemiş cennetten bir köşe .
git, eğlen, gel yeri. daimi olarak yaşamak yerine ânı yaşamak gerek. küçük alanya ama baya küçük.

merkezde kalacak ev pek yok. evleri yıllık peşin kiralamaya kalkan çok. veya haziran'da çık; eylül'de geri gel diyen çok. maksat, evi yazın tatilcilere de kiralamak. buraya öğretmen olarak gelene duyurulur. gözcüler tarafı daha ekonomik ama merkeze uzak.

büyük şehirlerde ve büyük ilçelerde tatil yapan biri olarak derim ki, buralara yatırım yapılmamış. hizmet kültürü zayıf. köhne olarak kalmaya çalışıyorlar. ama kabuğu kırmak gerek. pahalı mekânları laf olsun diye pahalı.

gelenler burayı tüketip gidiyor. iskenderun'un ardiyesi olan bu yerde insanlar iyidir hoştur ama bana ne?
Bu yıl ağustos ayının başında gittim. Mersinden giden biri olarak pek cezbetmese de gideri var durumu oluştu.
Hatay iskenderun'a bağlı tam kafa dinlemelik ucuz bir tatil beldesidir her yaz mutlaka uğradığım yerdir. Atahan otelin sahibi abiyi hep sevgi ve saygıyla anarım ve sahildeki abla kardeş tarafından işletilen restoranda hayatım en güzel anlarını yaşadığım yer. iyi ki böyle bir yer var.
Gençlik ve spor bakanlığının deniz kampı yerleşkelerinden birinin bulunduğu tatil beldesidir.
askerliğini bahriyeli olarak yapanlara sürünmeleri için gösterilen iki istikametten biri. Diğeri belen. Karaağaç tan sonraki duraktır arsuz. Sahili söylendiği gibi kıyak, denizden sonra hazır künefeleri kaymaktır. özlettirir kendini.
türkiye'de tek belediye başkanı hristiyan olan eşşsiz havası doğası olan cennet bir yer.
%90'ı arap alevisi olan, her türlü uyuşturucuyu temin edebileceğiniz, yazları kimin eli kimin cebinde belli olmayan, kışları ise sadece yerli halkın kaldığı ve arada sırada müptezellerin şehir merkezinde uyuşturucu bulamadığı zamanlarda yarım saatliğine düştüğü, küçük ama bir o kadar da büyük, köylerinde müthiş doğal güzelliklere sahip iskenderun'a bağlı şirin bir tatil yöresidir.
türkiyede kalan son hristiyan yerleşkelerindendir.fırıncısından balıkçısına zabıtasından esnafına herkes hristiyan araptır.belediye başkanı yine arsuzun hristiyanlarından olan fuat süme dir.
doğu akdeniz sahilinin-özellikle ailenizle beraberken-en kaliteli ve nezih tatilinin geçirilebileceği belde.üstelik fiyatlarda uygundur.
iskenderun'da denize girilecek en güzel yerdir. ayrıca en iyi askeri denizci kampı buradadır.
(bkz: Uluçınar Özel Eğitim Merkezi)
cok tatli bir belde. denizi, dogasi, arapca konusan esmer kizlariyla ünlüdür.
kendimi bildim bileli her yazımın gectiği yer. aslında bir mahale buyukluğunde olan bir yerdir. her günü aynı yerlerde geçer insanın. ama çooook anısı var.. *
reklamı az yapıldığı için az bilinen ve tercih edilen...
ama yabancı turistlerin şımarttığı yerlerin aksine ekonomik tatiller yapabileceğiniz güzel tatil beldesi...
hatay'ın kültürel zenginliklerini yaşama imkanınız da cabası.
gaziantep ve adana'dan gelen ailelerin yazlık mekanı.
deniz kuvvetleri komutanlığının radarının bulunduğu iskenderun'un yazlık bir beldesi.
son yıllarda hızla gelişen kış aylarında beşbin olan nüfusu yaz aylarında ellibini bulan iskenderun'a bağlı tatil beldesi.6 yıl sonra nihayet bu yaz gidebildim ve ne kadar değiştiğini farkettim.gidip görülmesi gereken bir yer.
toplamda 2 caddesi bulunan bir tatil beldesidir.yerleşim bölgeleri daha çok arsuz'da değil de siteler halinde olmak üzere iskenderun-arsuz arası 30km lik yol etrafındadır.
yazları faaliyet gösteren kendilerini reina falan zanneden küçük barlar,diskolar mevcuttur,buraya giden insanlar da kendilerini reinaya gidiyo zanneden güllü dallı motorlardır
güneyin az bilinen kaliteli sahillerinden biridir.
antakya iskenderun da büyük bir tatil beldesidir.her tarafın betonlaşmasıyla pek bir doğal güzelliği kalmamıştır ancak yine de çok iyi bir sahili vardır.daha cok antakyalıların ve iskenderunluların yazın sıcaktan patlamamak için gittikleri yerdir.gece hayatı hareketli bir okadar da küstahtır.