bugün

entry'ler (1529)

kedisiz ve köpeksiz sokaklar istiyoruz

Bir insan dışı varlık cümlesi.

Her çeşit insanla beraber yaşayabiliyorsunuz da şu sessiz sedasız hayvanlar mı gözünüze batıyor ? Anana babana küfretmez, seni yarı yolda bırakmaz, seni dolandırmaz, arkandan kuyunu kazmaz, karına kızına tecavüz etmez ,yasa dışı işler yapmaz, çalmaz çırpmaz… Sokaklardan öncelikle kefi köpekleri kaldırmak yerine üstte saydıklarımı sokaklardan alırsak ,bunun için uğraşırsak çok daha iyi olur.

erşan kuneri dizisi

8 bölümden oluşan bir Netflix ve Cem Yılmaz dizisi.

Boş günümde çıkması harika oldu, oturup izleyip keyif yapmalık. Cem Yılmaz komedisini her zaman beğenmişimdir yine beğeneceğimi düşünüyorum.

en son alınan bir iltifat

insanı mutlu eden cümledir. Ayrıca bazılarımız çok sık duyarken bazılarımız ise nadir duyar. Ama önemli nokta şudur; kimin söylediği…

Benim içinse canım çocuklarımdan duyduğumdur;
görsel

sözlük yazarlarının hayali

birçok hayalden bu ara en sık akla gelen… bir erkek çocuk yetiştirmek. sevgi, bilgi ve saygı ile.
sanırım okuldaki çocukların masumluklarını gördükçe hormonlar etkilendi.

sözlük yazarlarının itirafları

Özlemişim, özür dilerim.

yazarların çocukluk travmaları

Ramazan davulcusu.

Küçükken sesini iki sokak öteden duyup uyanırdım, annemlerin yanına koşardım,saklanırdım. Orta okula kadar falan hiç bakmaya cesaret edemedim o davulculara. Abim bakardı gel bak derdi korkardım.Evimizin önüne gelip çaldığında ise ağlamaya başlardım. Ramazan günleri çok zor geçerdi her gece kalbim güm güm atardı. Neden oluştu, neden korkuyordum hiçbir fikrim yok. Hala arada hatırlar güleriz.

nefes alsın yeter

Çok sevilen kişi ölüm yatağındayken söylenebilecek cümle.

sözlük yazarlarının itirafları

Belki de hayatımın en boktan evresinden geçiyorum ama iyi üstesinden geliyorum. Ben de kendime hayret ediyorum.

dede

Dede, bugün sen gideli tam 4 gün oldu. Mutlusun biliyorum ,bir aradayız diye nasıl gülümsüyorsun gözlerimin önüne geliyor. Şimdi olsan bahçemizde o sallanan koltukta otururdun ben de yanında olurdum, çok özlüyorum aşırı özlüyorum. Sana mektup yazdım, çok uzun… Her şeyi anlatıyorum, kaç gündür burada olanları,kimlerin geldiğini, neler hissettiğimizi… Aklın kalmadı değil mi? Mutlusundur orada, babaannem de özlemiştir “Sen de mi geldin kocaaa?” demiş şaşırmıştır. Teşekkür ederim dedem bana 25 yıldır verdiğin sevgi için, emek için, maddi manevi tüm desteğin için. Seni çok sevdim dedem.

anın görüntüsü

Hamakta sallanıyorum, gözlerimin gördüğü… Minik erikcikler de var.
görsel

aynı laptopu 10 sene kullanabilen insan

Doğrusu; kullanmak zorunda olan insan… Şu an yeni bir tane almak için yanıp tutuşuyorum, kredi çekip alacağım, sonra ay ay borcunu öderken oyunlarımla “kederli bir keyif” yapacağım.

geceye bir şarkı bırak

https://youtu.be/3ZYn2JASnis

Saçlarını rüzgarda savurma, beni berbad etme
Naz edip varlığımı kökünden sökme

anın görüntüsü

görsel
Ben de çocuklardan taso toplayan o gıcık öğretmenlerdenim sanırım.

sobalı evi özlemek

Genelde kışın oluşan histir,beni her yıl bir kere yoklar bu his.

Gece olmuştur üşümemek için sobalı odada karanlıkta yatıyorken sobanın üst gözünden tavana yansıyan turunculuğa bakıp annemin üzerime örttüğü ve kenarlarını soğuk gelmesin diye sıkıştırdığı yorganın altında bir yandan huzurla bir yandan da “uyuyunca ev alev alırsa…” düşünceleri içinde uykuya dalmaktır.

Bu arada hala değişmedim, her güzellikte en kötüsünü düşünüp kendime acı çektiririm.

bazı erkeklerin nasıl bu kadar yakışıklı olması

Göz yanılsamasıdır.

gibi

Hani bir his vardır ; bir diziyi çok seversin onun çok iyi bir dizi olduğunu bilirsin çevrendekiler henüz bilmezler onların da bunu izlemesi gerektiğini çok derinden hissedersin , bazen bir dizinin kesitini gösterir bazen de sözel ifade edersin. Karşındakinin gözlerinde bunun sıradan bir komedi dizisi olduğunu gösteren bir bakış vardır ve onlara böyle olmadığını kanıtlamak istersin yanıp tutuşursun içten içe… işte öyle bir şey bu dizi de. Bazen aklımı kaçıracak gibi oluyorum bu diziyi karşımdakine anlatmaya çalışırken çünkü anlatamıyorum da…

Yalvarırım izle.

ünlülerle ünsüzlerin farkları

Ünsüzler, harfin ağızdan çıkması için dudak, dil , diş, damak gibi organlara ihtiyaç duyarken ünlüler ihtiyaç duymaz.
Galiba.

mangala

Henüz yeni öğrendiğim Türk zeka oyunu. Kendinizde ve rakipte 6 adet yani toplamda 12 adet kuyu ve yanlarda birer adet hazne bulunmaktadır. Kuyulara dörder adet taş koyulur ve başlanır. Saat yönü tersine ilerlenir, ilerlerken kuyulara birer taş bırakılır. Amaç kendi haznenizi en çok taş ile doldurmaktır. Oyun içinde üç-dört kural vardır ki bunlar oyunu zevkli hale getiriyor. Detaylı öğrenmek isterseniz;

http://www.mangala.com.tr

sözlük yazarlarının tembellik seviyeleri

10 üzerinden 7-8 veririm kendime.

hiçbir şey yapası olmamak

Sadece yatası olmakla eş anlamlıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.