bugün

(bkz: allah diyen aslan)
insanın içinden gelen iki his vardır: inanmak ve tapınmak. eski çağlardan beri insanlar ateşe, güneşe, suya, taşlara, hayali üstün yaratıklara ve hayvanlara taptılar. bu manevi bir huzur verdi onlara. son 2000 yıldırda allah'a tapıyorlar.
Allahü teâlâ buyurdu ki: "Bedenine, evladına veya malına bir musibet gelen, sabr-ı cemille karşılarsa, [yani güzel sabrederse] kıyamette ona hesap sormaya haya ederim.) [Hakim]
allah, tanrı, o...
hangi isimle düşünürsek düşünelim,
ben allah
en büyük güç olarak hissederim.
tanrı denince aklıma
ak sakallı nur yüzlü amca gelmez.
odur o!
tektir.
"ben gizli bir hazineydim, keşfedilmeyi istedim." demiştir.

o böyle söylemiştir.
bu ne kadar arkadaşça bir açıklamadır.
şu güzelliğe bak!
allah güzel yapandır.
allah güzeli, güzelliği yaratandır.
kötü ne varsa insan yapmıştır.
güzelden bozmuştur, güzeli bozmuştur.
yerine koyduğu kendi güzelliği
bir hiçtir halbuki!

beyin ruhu ele geçirmiştir,
beyin allahı ele geçirmiştir.
beyin neyi ele geçirdiğinin,
beyin kendine yarattığı acı dünyanın,
beyin neyden mahrum olduğunun
farkında değildir.

farkında olanlara ne mutlu!

işte rabb
farkındalıktır.
şahit olup görmektir.
şehadette gizlidir.
yüreğin,
gönlün,
kalp organının üzerindeki
kara noktada saklıdır...

allah diyor ki sözlük:

"ben koca evreni dünya var olsun diye yarattım.
dünyayı insan için * yarattım.
insanı da ahiret için yarattım.
orada da cennet ve cehennem var.
onlardan başka da yer yok!"
saygılar. *
--spoiler--
Allah, bir insani zaaf olan "duygusallığa" sahip değildir. Evet Allah çok merhametlidir, fakat Allah aynı zamanda adildir.

Nasıl ki iyiliği ödüllendirmek bir iyilikse, kötülüğü cezalandırmak da bir iyiliktir.

Yani senin anlayacağın kaynatasız, kötülüğü cezalandırmak da iyilikten gelir.
--spoiler--

http://michaelsikkofield....012/11/elbet-bir-gun.html
kotu kalpli, egoist ve simariktir.
herkes kendisini sevsin, herkes kendisine tapsin ister. hem de bunu kendi belirttigi yollar ile yapmamizi ister. dusun ki sevgilin sana " bak beni her bulusmamizda kirmizi gul ile karsilayacaksin. mac gunleri bile oturup romantik dizi izleyecez. hep saglikli beslenicez, viva brokoli" dese naparsin?
sikersin di mi oyle askin izdirabini.
la koskoca allah olmussun bari birak biz de seni nasil sevecegimize kendimiz karar verelim.
ama vermez izin.
neden?
simarik.
tek ya, alternatifsiz ya, bi tane ya simarmis.
hem guzel, hem okumus, hem iyi para kazanan hem de tek cocuk tripleri var allah'ta.

"ortadoguda masumlar öluyo" == > ibne israil
"suriye'de masumlar ölüyo" ==> yavsak esad
"afganistandaki halk :(((" ==> katil amerika

ulan madem butun boklari duzeltecek yetkin ve gucun var neden bekliyosun? hani cok iyiydin sen?
olmaz.
niye?
işte. insanlar dogru yolu bulmali.
ee masumlar?
onlara bakireler verecem cennette. saraptan dereler. olaylar olaylar ;)
e sana tapmayan ya da sana gore yanlis dinde tapan masumlar?
hmmm...

hmm ya. apisip kalirsin oyle.
ulan dunyanin yarisi ac, obur yarisinin cogunlugu gecim derdine dusmus sen daha "ama bana tapmiyolar :(" triplerindesin. e ver bana ferahi, ver bana dertsiz tasasiz hayati ugrunda degil 5, 115 vakit ibadet etmezsem serefsizim. basima "kader" diye 374884 tane dert salmissin "sonra bana isyan ediyolar :(". la onlari mi halledeyim sana mi tapayim? ya al dertleri basimdan ya da bi huzur ver. ben isimi gucumu kendim halledeyim.
kotusun kotu.
iyi olsan cogunluk mutlu olurdu senin yazdigin "kader"den.
ah bi rakibin olaydi. hani sen kadar guclu falan. senden memnun kalmasak da ona yonelsek falan. bak o zaman nasil gelistirirdin kendini. ama iste tek cocuksun ya, alternatifsizsin ya simar simarabildigin kadar.
"Hoştur bana senden gelen,
Kırmızı gül yahut diken,
ister kaftan, ister kefen,
Lütfun da hoş, kahrın da hoş.

Sevindir şu ihtiyarı,
Olur aşkın bahtiyarı,
Layık görür isen nârı,
Nârın da hoş, nurun da hoş.

Yunus sana sâdık kuldur,
ister ağlat, ister güldür!
ister yaşat, ister öldür!
Lütfun da hoş, kahrın da hoş."
ne güzel vekildir.

Dedim : Çok Yalnızım .
Dedi : Ben Sana Çok Yakınım (Bakara 186)
Dedim : Bunca günahım var, hangisinin tövbesini yapayım?
Dedi : Allah bütün günahları bağışlayandır. ( zümer 53 )
Dedim : Yine bağışlar mısın ?
Dedi : Allah'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. ( Ali imran 135 )
Dedim : Rabbim benim senden başka kimim var?
Dedi : Allah kuluna kâfi değil mi? ( zümer 36 )
hakkında nasıl bir tanım yapacağımı bilmediğimi çok iyi bilen yaratıcı.

(bkz: o her şeyi görür ve bilir)
dünyada kendinizden başka bütün insanları öldürebilirseniz allah ile baş başa kalabilirsiniz.
insanların bin yıllarca uğruna kan döktükleri dogmatik varlık. insan oğlu cahilliğinin cevaplarını hep tanrı ile cevaplamaya çalışmıştır. tanrıya inanma isteği değildir aslında insandaki. insandaki istek cevaplayamadığı sorulardır. bu neden ile adem ve havvayı yaratmıştır insan oğlu, tanrıları ve dinleri yaratmıştır. bir bakıma bu kadar acı çekmesinin sebebi kendisidir malesef. fakat zaman geçip de insan oğlu gerçekleri kavramaya başlayıp bilime değer verince adem ile havva gibi hikayelere gerek olmadığını anlamaya başlamıştır. bu nedenledir ki dünyada en hızlı yayılan topluluk ateistlerdir.
çoğunluk olduğu için azınlığa tahakküm etmeye çalışan asıl ergenlerin hezeyan sebebidir. saçma salak olanı gösterme gayretindelerdir ama gel gör ki saçma salak olan hiç görmedikleri bir şeye bilmem kaç sene önce yaşamış birine vahiy gelmiş allahtan diye inanmalarıdır. sanamı sorucam lan davar ne yazacağımı.
azze ve celle.
çürümüş islam toplumunu görmeyenlerin adına açıklama yaptığı varlık. ulan daha ne kadar boka batacaksınız?
Sonsuz gücü ve ilmiyle gökleri ve yeri yoktan varedendir.
ilminden hiç nasiplenmemiş bir islam toplumu vardır bu ay tanrısının. herşeyi kurana yazar ama bunları müslümanlar değil bu dine tabi olmayanlar bulur. ne diyelim ay tanrınızla mitolojik islam öncesi arap kültürünüz ile mutluluklar.
müslümanlık konusunda başarısız olan tanrı zira müslümanların günümüzdeki durumunu görünce bunu çok daha iyi anlıyoruz.
Rahman ve Rahim adıyla oku der. Müslümanlar gayet iyi durumda. Ne elini ne evini aldırır. Eli alınanların tek tek hesabını soracak.
ol diyince olduramayan varlikdir.

ozellikle islam inancina gore allah sonsuz bir kudrete ve guce sahiptir, onun istedigi hersey ol dediginde yoklukldan bir anda varliga gelir.

gercekde durum boylemidir. bilim hayir diyor.

dunyanin olusumu ve gecirdigi evreler artik bilimsel yontemlerle inkar edilemiyecek sekilde kanitlanmisdir ,

dunya basitce ilk olarak bir ates topunda soguyarak katilasmis, lavlarin buharindan dunyadaki sularin yaklasik yarisi yagmur olarak olusmus , meteorlarin dunyaya carpmalari sonucu yine sularin buyuk bolumu uzaydan dunyamiza gelmis okyanuslari irmaklari golleri meydana getirmislerdir.

karalar dunyanin ilk olusumunda tek parca iken milyarlarca yil boyunca hareket ederek gunumuzdeki halleini almis ve halada hareket halinde devam ettemdedirler.

kisaca dunyanin olusumu 4,5 milyar yil boyunca evreler halinde surmus ve devam eden bir surecdir. bu nasil ol diyince olmakdir.

allah ol diyince olsaydi ,dunya hic bir evreden gecmeden simdiki halinde birden bire meydana gelmesi gerekirdir.

allah ol diyince olmuyor , degisik fizik kurallarina bagli olarak bir surec meydana geliyor bu durumda allahin kudreti sinirlidir demek yanlis bir oneri olmaz/

dunyanin olusumunda gosterdigi gibi allah ancak fizik kanunlari icersinde kudretini gosterebilen ve bunun disina cikamayan bir varlikdir.
O'nun mahrum etmesi bagistir, cezasi nimettir, belasi davadir, vaadi nakittir, sozu fiilidir ve istegi halidir. O'nun buyrugu ve emri soyledir:

"bir seyin olmasini istediginde ona sadece "ol" der ve o sey hemen oluverir" (yasin; 82)
bkz(#18280784)

"zaman mefhumunun başlangıcına allah'ı konumlandırmış yazar. bu birinci hatası. zaman allah için olan bir şey değildir. o ol dediğinde olur. zaman gelmiş ve geçmiş ve gelecek olarak allah için aynı andır.
ikincisi ise; topraktan yaradılış, 6 gün(safha) yaradılışının belli bir kanun dairesinde kendi kendine yeter bir alem olarak yaratılmasını anlamamıştır. kendi kendisine yeterlik her an bir yenilenme ve yaradılışla olmaktadır aynı zamanda. her an ol der ve olur. her an kanunlar işler. hücreler yenilenir. mucizeler anlaşıldığında kıymet kaybetmemeliyken, mucizeler bulunduğunda sıradanlaştırılması insafsızcadır. dudaklardan dökülen doğanın mucizesi kelimesine engel olamaz yine de birçoğu. bulduğun her bilim allah'ın kanunlarını bulmaktır. sen materyalizm açısından değerlendirmeye devam edebilirsin, bu söylediklerimi de yeterince anlayacağını sanmıyorum şahsen. bulduğun her kaos ise bulduğun düzene değer katar."

(bkz: haricname)

aslinda nick altima yazilmis bir cevap , ama baslik ile alakasi oldugu icin buraya tasimaya uygun gordum.
inanmak için beyin gerekir ve inanmayanların da sanırım beyni yoktur.
işin tuafı altı günde yaratması değil önce dünyayı dağları bayırları yaratıp sonra duman halinde ki göğe yönelip işi tamamlaması yani önce dünyayı yaratmış sonra evreni işin aslı ise evren var olduktan on milyar yıl kadar sonra dünayanın var olması tabi burada ki çelişkiyi ateistler açıklayacaktır.
bir nevi (bkz: admin) dir.
insanların yaratıcısı, evrenin var olmasını sağlayan; varlığı, eşi ve benzeri olmayan Allah.
kimse doğru yoldan şaşmasın.