bugün

entry'ler (262)

gong

Mısır patlaklı, yuvarlak içinde 4 adet bulunan atıştırmalık yiyecek. Alışınca bırakılamıyor canınız hep yemek istiyor.

siyasi parti sloganları

devlet Bahçeli'den esintiler;
"ne akp ne chp ille de MHP."

sözlük yazarlarının saç rengi

kumral.

fox dizileri

izlemem, kalıcılığı yok ayrıca o kanala aşina olamıyoruz. en sevdiğim dizi bile o kanala geçse misal heralde diziden soğur, izlemem.

ahey ahey

Güldür Güldür de çok fazla dile getirilen söz.
daha çok köylülerin ya da kürtlerin kullandığı söz sanıyorum.

baykuş

çok sevimli olduğunu düşündüğüm bir hayvan.

ama canlı canlı hiç görmedim ne yazık ki.

umutsuz ev kadınları

güzel dizi ama arada bir sıkıyor. ayrıca devamlı izlemenize de gerek yok. aradan zaman geçip sonradan izleseniz bile konuyu yine anlıyorsunuz. öyle de acayip bir dizi işte.

insan eti yiyen kutup ayıları

biraz önce öğrendiğim bir bilgiye göre aç kaldıkları için değil tadını sevdikleri için yerlermiş. hayvanlar da vejeteryan olmalı. insan eti nedir yahu(?) -,-

sonradan görme

fakirlikten zenginliğe geçince şoka uğrayıp neyi ne yapacağını şaşıran insan ya da insanlardır.
sonradan gören insan olmak anormal değildir aslında anormal olan bunu belli etmek, göze sokmaktır.

boynu bükükler

kanal d'de oynayan komedi-gençlik dizisi. dizi başlamadan önce fragmanlarını gösterdiklerinde izleme ihtimalimi bile vermemiştim ancak öyle hoş, öyle güzel ve komik bir dizi ki, yani diyorum ki izleyin, izlettirin, dosta düşmana haber salın.

din

olmazsa olmazdır. birincisi Allah'ın emridir. ayrıca insanlar hayatları boyunca bir şeye inanmak, bir yasa oluşturmak isterler. ahlak, davranış vs. çerçevesinde ve bunun genel adı dindir. ama esas din Müslümanlık dinidir velhasıl.

erken kalkmak

her erken yatan erken kalkmaz, ya da erken yatan erken kalksa bile dinç olamaz, olamayabilir yani... artık sağlık sorunundan mı başka bir olaydan mı bilemiyorum. ancak eğitim hayatı bize bunu iyice bir aşıladı. alarmlar olmasa artık halimiz nice olurdu. hoş bazen alarmlar bile bir işe yaramıyor.

kara para aşk

şu an için güzel bi dizi gibi. ama bozar gibime geliyor.

yaşamaktan soğutan anlar

her şey ve herkes olabilir. bazıları o kadar etkilidir ki dünyaya geldiğinize bin pişman olursunuz.
misal;
- yardım edersin ama karşılığını alamazsın.
- kötü taraf hep kazanır sen kaybedersin.
- sevdiklerin seni üzer, mutsuz olursun.
bla bla bla... o kadar çok var ki. daha düşünürken insan soğumaya başlıyor.

mıyıl insan topluluğu

hemen hemen her gün gördüğüm kendilerini; ağırbaşlı, vefakar, sadakat dolu ve tabii ki en doğru olanını ben bilirim edalarında olan bir şey sorsan ne demek istediğini anlatamayan ya da anlatsa bile anca diyeceğimiz türden aman benden ırak olsun diyeceğimiz tiplemeli insan kesimi.

lokman hekim in ölümsüzlük iksiri

arkadaşlar açıklamasını güzel yapmış. sebebi de aslında her şeyin mümkün olduğu, kıyamete kadar her şeye çare bulunacağı hatta ölümün bile çaresinin olduğu ancak Allah'ın emriyle buna izin verilmeyeceği beyan edilmiştir.

oje kokusu

kokladıkça koklayasınız gelir. belki bağımlılık bile yapar o derece.

rodeo çikolata

dehşet şekilde bağımlılık yapıyor. koli koli almalı.

aşık olmaktan utanç duyan insan

utançtan ziyade çevresine bakıyordur herkes mutluluğunun sonunda hüzün yaşıyordur, kaybediyordur. bilir ki o da başladığı gün ki gibi olmayacak, her şey değişecek.
ya da kendisini ifade edemiyordur bu yüzden utanç duyuyordur ve bu yüzden çok fazla bu yüzden var ve hepsi olabilir.

1 nisan

şaka günü olarak tarihe karışan gündür.
karışmasa da zaten ülke sorunları durumundan dolayı ciddiyetlik vardır.
seneye de yapılmaz zaten. unutun siz en iyisi 1 nisan'ı.