bugün

islam dininin tanrısı. inanmayanlara 'sizin yeriniz cehennemdir, orası ne fena bir yerdir' diyebilen, inananlara da 'sizin için cennette memeleri tomurcuk huriler var' diyen bir tanrıdır. kimse kusura bakmasın; ama benim kafamda kavramsallaştırdığım tanrı bir muhabbet tellalından çok daha değerli bir varlık. böyle bir tanrıya tapmayı niye isteyeyim ki?
araplaşmış milletin ille arapçasını söyleme gayretinde olduğu yaratıcı ya da onun gibi bir ulvi kişilik.
allah allah olarak da söylenir.
olmayan.
alemlerin tek sahibi. olan.
araapların ay tanrısı.
absentten daha büyük bi yaratıcı değildir.
hepimize yetecek olan tek varlıktır. toplanabilirsiniz...
adaletli, sabırlı ve intikamını alan alemlerin rabbi'dir. kimsenin inancına ihtiyacı yoktur. o'na uzanan dil elbet cezasını bulur.
en güzel isimlerin sahibi.

sen güzel isimlerini aşikar etmezsen ruhum karanlıkta kalır .esma ül hüsna şahit yaz beni

--spoiler--
Ya Sabur!
Eyyub’a(as) sabrı sen öğrettin
Eyyub’a(as) sabrı sen verdin
Sen ki sabrı için Eyyub’u(as) översin
Sensin Sabur asıl sabreden sensin
Sabur sensin sabredenleri seversin
Sabrın öyle ki ben kuluna hilmin çok
Sabredersin ki cezalandırmak ta acelen yok
Sabrın var ki pişman olacaklara mühletin çok
Sabrın öyle ki sabretmeyenlere bile sabırsızlığın yok
Sen ki bütün sabredenlerin sabır sebebisin
Muhabbetine mahzar olan sabilinden eyle beni

Amin...
--spoiler--
kendisine inanmayanlara da rızık veren, yücelerin yücesi rabbimiz. bağışlayıcı, merhametli, ihsan sahibi.
Bizi hiç yalnız bırakma. En kudretli güç.
görünmeyen fakat tapılan ay tanrısı. ne yaptığı meçhuldür kendilerinin. yolladığı dinleri koruyamayacak kadar başarısız ve ayrıca kendine tapmayanları cehennemde yakacak kadar da acımasızdır. sonra insanlar allah çok merhametli diye gezer dururlar.
bazı insanların var olduğuna inandığıdır. şüphesiz ki ihtimaller söz konusu değildir. basço (29/4)
Tanrı sizi korusun Allah bizi korur.
Allahın 99 ismi vardır bunların içinde Tanrı yoktur.. Sözleriyle yüceliği belirtilmiş ilah.
buraya yazı yazanların büyük kısmı ya inanç sahibidir ya da boşluğunu hissettiği için abartılı karşı yansıtma yapan biridir. boşluğunuzu ele veriyorsunuz.
sikmund froyd.
misyonu ya da vizyonu olan şahıslar da olabilir buralarda aman ha dikkat.
En yucedir. Her gun ismini anarim. Yaraticidir. Tarihte verdigi ayarlar destansidir. Ya allah!
Kendini ateist sanan ateistimsilerin müslüman insanlara sataşmak için arada da olsa adını andığı inanılan yüce varlık.
küsmeyen, yüz çevirmeyen, çok seven, hep destek olan, asla kıyamayan yegane dost.
kendisine kulluk etmemiz ile bizlere şeref veren yüce sahibimiz.
olmama ihtimali de olan varlıktır. ama var ise işte o zaman sıçtık.
varlığı şüphesiz kesin olan tek şey, yüce yaratıcı, en kahhar ve en affedici. temsilde zeval olmasın dünya sınavındaki öğretmenimiz. bu sözlük içinde hakkında en fazla şey yazılabilecek olan başlık. bu sebepten susup inanıyoruz, iman ediyoruz.
aldığımız nefesin sahibi.
insan ürünü bir ilahtır.
görsel