bugün

entry'ler (1800)

dövme yaptıran insanlar

hüküm allah'ındır. kimin yanacağına, kimin rahmetinden faydalanacağına ancak o karar verir.

dövme nedeniyle kişinin cehennemlik olacağına dair tek bir ayet getirin, sözlükte eşek olup, anırırım.
yoksa, anladınız siz onu.

japonya vs türkiye

müslüman kimliği ile övünen ama kuran'da anlatılan müslümanlık ile zerre kadar alakası olmayan bizim ülke maalesef istisnalar kuralı bozmaz ama bok gibi yaşıyor.

tembellik, dedikodu, cahillik, küfür, kibir, çekememezlik, üretmemezlik, aylaklık, kabalık, sapıklık, tecavüz, taciz, bizde.
çalışkanlık, tevazu, bilgi, kibarlık, üretkenlik, yardımseverlik, temizlik, displin, sıfıra yakın suç oranı onlarda.

biz her boku eleştiririz. anlamasak da eleştiririz. açın haber kanallarını izleyin. hayvanlaşan bir toplumun izlerini göreceksiniz.

türkler, çoğunlukla yurt dışı görmemiş ve kendi topraklarının dışına çıkmıyor. ve yaşadığı ya da kendine yaşatılan boktan hayatı "dünyadaki tek gerçek hayat" sanıyor. kendini kandırmaya devam ediyor.

bakın sokaktaki gençlerin haline, saçı ve kıyafeti sikik yaratık gibi tiplerden geçilmiyor. türkçe yazamıyor. konuştuğu zaman amk demekten öteye geçemiyor ve bu hayatını da çok kaliteli sanacak kadar da avanak durumda.

hergün birbirini sikenler, aldatanlar, aile içi tecavüz vakaları, kadın cinayeti vakaları, sikkafalı kabadayı vakaları gırla artıyor.

torununa tecavüze edenler vs vs.

iktidardakilerin bonzai tipi kafalarını zaten anlamaya çalışmaktan vazgeçtim.

japon mu müslüman gibi yaşıyor yoksa türk mü?

camilerin girişinde koca harflerle çıplak ve ıslak ayakla girmeyin yazıyor. hutbelerde imamlar hakaret etmeye başlıyor. hatta bazı camilerin girişine ücretsiz yeni çorap bile bırakıyorlar ama bizim saygısız millet yine ayaklarını halıya kuruluyor. hayvan bile daha insan.

ülkemizin sefil durumunu ve bonzai kafalıları hatırlatan şu hikaye ile bitireyim.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir gün Hz. Ali'nin taraftarlarının yoğun olduğu Küfe'den, bir Arap, devesiyle Şam'a gelmiş. Şam sokaklarında dolaşırken biri ona yanaşmış:
- Ver o dişi deveyi bana! demiş. Tartışma büyümüş, Küfe'den gelen adam, "Bu deve benimdir, üstelik dişi değil, erkektir" diye itiraz etmişse de anlaşamamışlar. Konu Muaviye'ye yansımış.
Halk meydanda toplanmış... Muaviye, Küfe'den gelenle Şam'da deveye sahip çıkan yerliyi dinledikten sonra, kararını açıklamış:
- Bu dişi deve Şamlınındır!
Sonra toplananlara dönmüş ve sormuş:
- Ey cemaat, bu dişi deve kimindir?
Cemaat hep birlikte bağırmış:
- Şamlınındır!
Küfeli şaşkın bir vaziyette devesinin ardından bakakalırken, Muaviye onu yanına çağırmış:
- Ey Küfeli, dinle! Sen de ben de biliyoruz ki, bu deve senindir ve dişi değil, erkektir. Ama sen Küfe'ye dönünce gördüklerini Ali'ye anlat ve de ki: "Ey Ali, Muaviye'nin, dişi deveyi erkekten ayırt edemeyen, o ne derse evet diyen 10 bin adamı var! Ayağını denk al!"

Eski devirlerde hükümdarın ak dediğine ak, kara dediğine kara demek belki caizdi. Ama demokrasilerde birey, kendi vicdanı doğrultusunda düşüncesini ifade eder ve sadece inandığı doğruların peşinden gider.

sadece akapelilerin bildiği şeyler

90 yıl önce cumhuriyetimizi kuranları cahilce eleştirmek ve bu konuda kitleleri de gaza getirmek.
ama kendi 14 yıllık iktidarları boyunca zerre kadar eleştiriye tahammül edememek, sürekli terbiyesizlik yapmak.

sıkıya gelemeyince koro gibi "kandırıldık" demek.

hadi akape kafası böyle, edep yok, anlıyorum. yahu bunlara oy verenlerin hiç mi aklı yok, düşünmezler mi?

bir de utanmadan araf suresi 179'u okurlar.

bakire olmayan bir kızla evlenir misiniz

evlenip, boşanmıştır.

manyak mısınız, elbette evlenilir.

hz nuh 950 sene yaşamış

bir tercüme hatası nedeniyle böyle inanılıyor olabilir. mehmet okuyan'ın bu konudaki açıklamasını bulun ve okuyun.

kandırıldık lafıyla tüm günahlardan arınmak

o, rabbinden ve milletinden af diledi ve günahlarından arındı. anasından doğduğu günkü gibi tertemiz oldu.

bunlar geldikleri günden beri sürekli "millet" kavramını dillerine doladıkları için daha önce hiç adam yerine konmamış olan bir kesim için müthiş bir tatmin noktası oldu.

milletin dediği olur,
milletin iaredesine darbe vurulamaz,
bizi ancak millet yargılayabilir,
biz milletten başkasına hesap vermeyiz

gibi sloganları hatırlayın.

%50, bu kavram cilası ile sarhoş edildi. o kesim sanmaya başladı ki, ne isterse gücü yeter. ama işin aslı öyle değil.
sorgulamayı unutturmak için kullanılan bir yöntemin kurbanı olduğunun farkına bile varamaz hale geldi.

yerli firavun hazretleri, "bizi ancak milletimiz yargılar" diyerek ne diyor, beni mahkemeler bile yargılayamaz diyor.

gerisini artık siz düşünün.

fabrika ayarlarına döndü

chp'li milletvekilinin yerli firavunumuz için söylediği 10 numara doğru sözdür.

adam işi gücü bıraktı, lozan'a çakmaya çalışıyor. aklınca atatürk'ü kalplerden silecek. silemezsin aga.
sen lozan'a bok atacağına, senin iktidarın zamanında yunan bayrağı çekilen adaların hesabını ver.

firavunluk yaptın, 15 temmuz ile allah'ın uyarısına kulak asmadın. ne dedin; "kandırılmışız, rabbim affetsin". yok yaa!
fetöcü hainler hapiste ceza çekecek ama sen tövbe edip, paçayı kurtaracaksın. bir de postu kurtarınca hemen atatürk'e sallayacaksın. işte bu nedenle %50 seni sevmiyor ve sevmeyecek.

sadece seçmeninin cumhurbaşkanı olmaya devam et.

musa ile firavun'u unutmaması gereken biri varsa o da sensin.

şeriat 2023 de geliyor

bu başlıkla iddia edilen, bu akp tayfasının şeriat istediği falan yok ki. Çünkü işlerine gelmez. bunlar keyiflerine düşkün tiplerdir. şeriat olursa ve ama doğru uygulanırsa önce onların başları gider.

gelelim şeriat özlemine. efendim şeriat deyince aklınıza afganistan, iran, suudi arabistan geliyorsa elbette ki endişe etmekte haklısınız.

ama peygamberimizin zamanında uygulanan, hz. ebubekir, hz. ömer ve hz. ali zamanında tam bir allah saygısı ve korkusu ile uygulanan şeriata bakarsanız ne iran'ı ne de suudi'leri göremezsiniz.

açın kuran okuyun. öyle haybeye kafa kesme, kadın sünneti, recm, işkence yok.

çocuklara tecavüz edenleri duyduğunuzda suçlular idam edilsin diyoruz hep bir ağızdan; işte kuran da tüm bu olaylara belli ölçüde ceza getiriyor zaten.

kuran hakkındaki gerçek bilgiler

iddialar ilginç ve fakat komik.

dünyanın kuzey ve güneyden içe doğru basık olduğu ne zaman keşfedildi?
rüzgarlar sayesinde bitkilerin döllendiği ne zaman keşfedildi?
dünya, ay ve güneşin belli bir yörüngede hareket ettiği ne zaman keşfedildi?
döllenmiş insan yumurtasının, insan haline gelene kadar geçirdiği evreler ne zaman keşfedildi?

Cevaplar kur'an'dan önce ise, istiyorsanız şüphe edin, isterseniz iman edin. ben iman ettim.

rabbim de milletim de bizi affetsin

aksine allah belanızı versin. ben zaten affetmiyorum.

şu an sempatizan, destekçi, yataklık yapan, imam, yaver, asker, akademisyen vs vs demeden çatır çatır içeri atıyorsunuz, ancak tüm bu pisliği iktidarınız zamanında palazlandıran sizler hiç hesap vermiyorsunuz.

seni gidi cin seni, sen ancak allah'a hesap vereceksin ama diğerleri bu dünyada da, öyle mi? sen sana tapan seçmenlerini kandırmaya devam et. onlar da gün gelir, senin için kandırılmışız derler.

fetö'nün de, senin de, senin gibilerin de allah belasını versin.

izmir de sala okuyan cami müezzine yapılan saldırı

saldırı saçmalıktır, aptallıktır.

bu diyanet madem bu kadar hassas bu konuda. neden 1 yıldır pkk tarafından katledilen vatan evlatları için de sela okutmuyor günlerce?

toplum bilinci ve duyarlılığını arttırsalar ya bu şekilde yine!!

yemezler, o saldırıyı kınıyorum ama samimiyetsiz dincileri ve diyaneti de kınıyorum.

sokaklarda haftalardır bayrak sallayan millete de 1 çift sözüm var: pkk'ya karşı da sokaklara meydanlara inseniz ya. neden inmiyorsunuz?
madem darbeyi halk önledi, pkk terörünü de önleyin. neden inmiyorsunuz, asker şehit olunca neden susuyorsunuz, yüksekova'ya kadar milyonlarca insan gidip neden terörü bitirmiyorsunuz?

önce samimi olun.

türkiye nin gelişmemesinin en önemli sebepleri

tembellik.
bilgi sahibi olmadan hemen her konuda ukalaca yorum yapmak.
emek harcamadan, işin çoğunu allah'a havale etmek.
dindarım deyip, dini bile bilmemek.

ilkokul mezunu bir imamın peşinden giden milyonlar

kur'an-ı kerim, insanı birey olarak tek tek hedef alır. Yani herkes kur'an'dan bizzat sorumludur.

kur'an'ın içeriği, emir ve yasaklarından kimse muaf değildir. peki bu tarikatçı ve cemaatçiler ne yapıyor? sorumluluğu en tepedekine atıyor. kitabın emrini herkes incelemek ve anlamak yerine, anlama ve emretme işini hocaya bırakınca işte böyle cehalet dolu sapkınlıklar ortaya çıkıyor.

diyelim ki peygamber, iddia edildiği gibi okuma-yazma bilmiyordu. Ancak allah'ın ilk emri oku oldu. yani git oluma yazma öğren mi oldu?
yoksa peygamber okuma yazma biliyordu ve ilk emir oku mu oldu? iyi de bu durumda oku mu denmesi daha anlaşılır yoksa öğret denmesi mi?

özetle, benim anladığım tıpkı ibrahim peygamberin yaptığı gibi sırf çevremizdeki herşey üzerine kafa yorarak, hayatı okumak suretiyle bir yaratıcının izine ulaşılır.

sen okumadığında, feto gibi herifler senin yerine okur, sonra da canına okur.

gerçek islamın hiçbir zaman bu olmaması

dinden çıkan öldürülür gibi komik saçmalıkları kuran'dan ayet olarak gösteremeyenleri ne yapalım?

cımbızı mımbızı bırakın da ayet gösterin. allah yolunda imanını arttırmaya çalışanların şeytanlığına soyunmayın. yemezler.
namaz kılmayana işkence edilir ayetini de rica ederiz.

allah sizleri ıslah etsin veletler.

demokrasi nöbetinin rte propagandasına dönüşmesi

(bkz: #33459090)

iktidar ne zaman hesap verecek

fetö nedeniyle,
askerler, polisler, savcı ve hakimler, gazeteciler, diplomatlar, akademisyenler, patronlar, sendikacılar, stk'lar, sağlık personeli, öğretmenler, özel okul çalışanları, diyanet personeli vb herkes hesap veriyor.

ancak 1-2 yıl öncesine kadar fetö'ye methiyeler düzen ve şimdi utanmadan "kandırılmışız, size inanmamışız" diyerek pişkince bir kenara çekilip, ülkede her şeyin altüst olmasına neden olan iktidar partisi ne zaman vatana ihanetten yargılanacak?

sizi neden tutuklamıyorlar? siz neden hesap vermiyorsunuz? ülkede terörü azdıranlarla ve darbe yapmaya çalışanlarla uzun süre kankalık yaptınız.

sizi önüne gelen kandırabiliyorsa, o halde bu ülkeyi yönetecek liyakatınız yok demektir. yine kendinize yalan mağduriyet yaratacak bir tilkilik buldunuz.

fetö'nün de sizlerin de allah belasını versin. hakkımız haram olsun.

izmir de ahlak diye bir şeyin kalmaması

izmir, ne yapıyorsa açıkça mertçe yapıyor.

sizin gibi münafıklık yapmıyor.

çocuk tacizi, livata, çocuk gelin vakaları izmir'de mi fazla yoksa sizin beldelerinizde mi?

ulan siz herkesi sizin gibi salak mı sanıyorsunuz?

thy personelinin sms ile kovulması

bugün yapılandır. atatürkçü olduğu bilinen bir personel sms ile işten çıkarılmıştır.

hak yiyenlerin allah belasını versin.

fetö'nün de allah belasını versin. fetö'cü olmayıp da iftira atanların da allah belasını versin.

bugünü anlatan ayetler

münafikun suresi 4. ayet:
Onları gördüğünde kalıpları kıyafetleri senin hoşuna gider, onları beğenirsin. Konuştuklarında sözlerine kulak verirsin. Gerçekte ise onlar, âdeta duvara dayatılan, ruhsuz kütüklere benzerler. içleri boş, ödlek olduklarından çıkan her sesten pirelenir, her yeni haberi kendi aleyhlerinde sanırlar. Onlar düşmandır, onlardan sakın! Allah belalarını versin onların! Nasıl da hakikatten vazgeçiriliyorlar.

enam suresi 123.ayet:
Mekke’de olduğu gibi her şehirde de ileri gelen mücrimleri, yüksek mevkilerde bulundururuz ki oralarda hîleler çevirsinler. Onlar böyle yapmakla kendilerini aldatırlar da farkında olmazlar.

doğrusunu yüce allah bilir ama bu ayetler bana reis dediğiniz herifi hatırlatıyor.

atatürkçülerin tasfiyesi

15 temmuz sonrası yapılanlar .ötüm ayağıdır.

önce fetö'nün devlete sızmasına göz yumacaksın. sonra fetö'yü bitiriyorum diye ne kadar atatürkçü varsa tasfiye edeceksin.
sonra da "aziz milletimiz darbeyi engellemiştir, milletin iradesine darbe vurulamaz" diyerek aklınca milleti gaza getireceksin.

orduya ve bürokrasiye 50000 fetöcünün sızdığına inananlar en kibar ifadeyle saftır.

şu anda her yerde fetö ayağıyla atatürkçüler de tasfiye ediliyor.

artık yobazların ve cia'nın önünde engel kalmadı.